PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

EXORCIZPHOBIA - Digitotality (2020)


Sedí si Kytkosaurus v období virokrize nulohor spokojeně ve svý noře u počítače, když na sociální síti tlachobook mu naskočí žádost o přátelství od ne zrovna přátelského Zubosaura. Kytkosaurus to bere jako trapnou provokaci a tak v rámci své provokace Zubosaurovu žádost o přátelství přijme. Chvíli se nic neděje, když najednou Zubosaurus sdílí na zeď Kytkosaurovi nové album thrash metalových EXORCIZPHOBIA s názvem „Digitotality“, pod nějž umístí text.
„Poslechni si to, ať víš, do čeho jdeš. Takhle nějak tě budu trhat, až na tebe narazím.“
Kytkosaurus poslal Zubosaurovi pár vytlemených prasosaurových smajlíků s odezvou. „Ty jsi ale trotl. Muzika EXORCIZPHOBIA nebyla nikdy o trhání masa, ale praporů, a jak poslouchám tuhle novinku, tak to trhání je možná ještě slabší. I když naživo EXHORCIZPHOBIA ten trhací efekt má hodně silnej. Ale pouze blán mezi mýma prstama, jak se na ně vždycky rozdivočím a i nové písničky mě na koncertě nejspíš rozvášní doběla. Patrně bych se na nějaké podobné akci stal pro tebe snadnou kořistí, neboť bych v rámci thrash běsnění zapomněl na svou ostražitost. Jenomže takhle z cédéčka tu ostražitost jaksi neztrácím. Navíc si sedím ve svý karanténní noře se svou chytrou starou, která umí chytrá jídla i chytrý porno. A tu noru nenajdeš, takže jsem v klidu.“
„Ha, Kytkosaure. Zatím co jsi ťukal do klávesnice, tak jsem se ti naboural do tvého chytrého počítače a znám již polohu tvé nory. Takže já, chytrý Zubosaurus, ukládám tvou polohu do své chytré navigace a vyrážím si na tobě pochutnat.“
Kytkosaurus se zalekl možného nebezpečí a zapnul chytrý ochranný systém svého obydlí, jenž byl součástí bludiště. Jenže to již se labyrintem podzemních chodeb blížil Zubosaurus. Ale chytrý ochranný systém se mu překonat nepodařilo a tak se rozhodl dostat z bludiště ven. Jenomže chytrá navigace si uvědomila sama sebe a začala hrát se Zubosaurem hru na schovávanou, a ten již jenom bloudil. Jenomže i Kytkosaurus přestal mít na růžích ustláno, neboť chytré ochraně jeho doupěte se zalíbilo být zapnutá a tak změnila přístupové kódy, takže se z nory nebylo možno dostat na chytrý nákup žrádla. A tak Zubosaurus i Kytkosaurus následně zemřely hlady. Jenomže začala vymírat veškerá Saurovská komunita, neboť příliš spoléhala na chytré věci, včetně chytrých sopek i chytrého, umělého zavlažování. A tak v nulohorách skončil nultý Matrix, aby uvolnil prostor novému, dokonalejšímu. Ke stejnému konci se tedy dopracoval i Matrix Skřekomutů, Tlučomutů, Zadkomutů a kdoví ještě jakých Mutů a kdoví kolik Matrixů bylo před tím naším.
No a nyní asi máme Matrix šest set šedesát šest, ve kterém na nebezpečí chytrých věcí poukazuje thrash metalová kapela EXORCIZPHOBIA. Digitální nadvláda již převzala moc a závislosti na chytrých věcech zbavují lidi svobodného myšlení. Stáváme se otroky svých vlastních vymožeností. Je dobře, že na to EXORCIZPHOBIA poukazuje, jen si nejsem tak trochu jist, jestli sama EXORCIZPHOBIA jaksi nepodlehla digitální totalitě. A hned v první řadě narážím na front cover alba. Vynechám to, že podobný výjev jsem již v několika verzích někde zahlédl, ale přijde mi až příliš počítačově vyumělkovaný, což se mi moc nezamlouvá. Další takovou věcí je zvuk. Ten je poplatný současné době. Je hutný a čistý. V Davosu odvedli brilantní práci a vlastně bych si neměl na nic stěžovat. Jenomže tohle je EXORCIZPHOBIA a k ní mi prostě pasovala ta staroškolská, thrash metalová anarchie. Jenomže ona ta anarchie trochu vymizela i z muziky samotné a nové písničky mi přijdou jako sázka na jistotu, v níž nezbylo prostoru pro crossover hrátky. EXORCIZPHOBIA v nové sestavě jako by se vydala k novým zítřkům. Jenomže k zítřkům s moc jasnou tváří, k níž se vydala i spousta dalších kapel. EXORCIZPHOBIA se stala zralejší kapelou, jenom se možná trochu odklání od svého ksichtu a maluje si na obličej makeup stejný jako spousta dalších. Možná teď někdo nabyl dojmu, že je jejich nové album pro mě zklamáním. Trochu možná i jo, přesto se jedná o hodně povedené, standartní thrash metalové dílo, i když pořád řeším, jestli ne až moc standartní. Přeci jenom se dá říci, že je mi předchozí album „About Us Without Us“ o něco bližší a to nemluvím o ještě starších počinech. Ovšem tohle je na úhlu pohledu každého z nás. Až přejde tenhle zkurvenej čas, tak hned, jak bude možnost, vyrazím na koncert EXORCIZPHOBIE. Věřím, že nové songy naživo na mě budou působit přirozeněji než z disku.
Přidáno: 26.4.2021Rock´N´Roll Hell 7/10


» EXORCIZPHOBIA - Digitotality (2020) (26.4.2021)
» EXORCIZPHOBIA - About Us Without Us (2018) (23.8.2018)
» LAHAR / EXORCIZPHOBIA [split] (2013) (5.12.2013)
» EXORCIZPHOBIA - Something Is Wrong (2012) (24.5.2012)
» EXORCIZPHOBIA - Disease Inside [EP] (2009) (30.3.2011)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | EXORCIZPHOBIA - Digitotality (2020) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Desires of the Flesh
2. Corporate Dance
3. Digitotality
4. Profit at All Cost
5. Correct Opinions
6. Ancient Deception
7. Oumuamua
8. Perception Is the Key

Hodnocení uživatelůø6.5/10

Počet hlasujících: 2

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist