PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

VOLUPTAS - Towards The Great White Nothing (2020)


Dobrý večer, dobrý den a strašnou noc. Hlásí se vám televize Bubákov a Nic Moc a Víc k tomu. Máme tady telegrafické zprávy. Jak jsme již avizovali, tak francouzská black metalová scéna je stát ve státě. Uhrančivost temnotou tamních souborů zla dřímá v naprosto úplně jiných a diametrálně odlišných proporcích vnímámí teritorií oplzlosti a hnusoty.
Bzzz. Uf. Tik tak. Cink cink. Kykyryký.
Pardon. Omlouváme se všem posluchačům. Tohle není novinka od neodolatelného labelu Les Acteurs de l'Ombre Productions, ale tuzemského labelu Metal Gate Records, kteří vydali debutové album zapřísáhlých zlounů VOLUPTAS z Prahy. Ovšem až tak milné informace vám naše televize nepodala. Tahle kapela se věnuje sice severskému nátěru zla, ale s francouzskou nonšalancí. Důležitý při týhle muzice zla je totiž důvtip. No a ten VOLUPTAS rozhodně mají. Oni sice křičí a řvou hnusotu vezdejší, ale dávají tomu vtipnost. Ta vtipnost není pro zasmání, ale k zamyšlení. Myšlenkové pochody nápaditosti této kapely jsou fakt děsuplné. Jako odstrašující případ k poslechu alba uvedu názorně na sáhodlouhé závěrečné „Desert Twilight“. Tady je naprosto všechno, co by si fanoušek experimentálního black metalu mohl přát. Hutné masáže srdečního svalu studenou rukou smrti se slintáním bezzubého hada, obepínajícího vše metalové jako u Darkthrone, s příchutí hard rockové mystiky Deep Purple a psychedelií Janis Joplin. Tady to může vnímat každý po svém. Kapela nabízí mnoho alternativ pro fantazii nemoudrou. Třeba noisové pasáže bez melodií mi připomínají Jimiho Hendrixe v jeho nejzelenějším konopném období. To, že se VOLUPTAS drží jakéhosi black metalového běsnění z prvopočátků devadesátých let, je jenom třešničkou na dortu extrémní muziky. Současné nudné muziky pro vyzpytatelné posluchače. Muzika VOLUPTAS není pro všechny a přitom pro všechny je. Není potřeba zachraňovat květ petrklíče dříve než zachráníme sami sebe před diskriminací vlastních myšlenek. A stačí se uvolnit tak, abychom nedýchaly hnis, ale celým svým tělem absorbovali tu správnou ošklivost světa a vnímali ji stejně jako VOLUPTAS. I hniloba může být krásná a inspirující do absurdit se promítajících myšlenek. Tohle jsou totemy dekadence laskavých lidí a oběšenců úzkosti. Žijeme sice v bublinách výfukových plynů, ale romance bestialit se dají žít dál. Sobecká nezodpovědnost sice může rozkrádat kolektivní vlastnictví metalové renesance, přesto je nutné přistupovat k extrémnímu žánru s trochou zavádějící originality a skutečné drzosti. Sice VOLUPTAS přirovnávám k francouzské black metalové scéně, ale mají zdravou chuť do experimentování na hranici originality a oplzlé drzosti. Fakt vřele doporučuji, neboť tohle je nejlepší české black metalové album pro tento rok.
Přidáno: 24.11.2020Rock´N´Roll Hell 9/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

24.11.2020 (19:42)

Určitě poslechnu možná dnes, já bych doporučil letošní SOMNIATE zatím pro mě česká jednička za Black.

foto
piha

[8/10]

Recenze | VOLUPTAS - Towards The Great White Nothing (2020) | Hard Music Base

Label


MetalGate

Seznam skladeb


1. Crystalline Key
2. Thargelia
3. Of Gnosis and Agony
4. Between Terror and Erebus
5. Desert Twilight

Hodnocení uživatelůø8.5/10

Počet hlasujících: 2

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist