Recenze přečtena 1686x (od 13.6.2011)

MORAVSKÝ ANDĚL - Hráči se smrtí (2002)

cover Letos tomu bude dvacet let, co se prvně objevila na scéně kopřivnická formace Moravský Anděl. Za tu dobu tihle chlapi stihli nahrát tři alba a to čtvrté v pořadí ("Právo tyranů") s pozměněnou sestavou a novou chutí do tvorby pomalu připravují. Pojďme se tedy věnovat zatím poslednímu kousku jejich diskografie s názvem "Hráči se smrtí" z roku 2002.
V každém případě je třeba zahnat obavy, že se jedná zase o další desku z nepřeberné řady "tancovačkových" kapel, která nabídne dva až tři hity (někdy ani to ne) a zbytek tvorby se nese v duchu laciného plagiátorství nebo nevýrazných písní, co téměř nezaujmou a v lepším případě ani neurazí.
Moravský Anděl to tentokrát žene hezky ve speedovém tempu, které neuhne po většinu desky. Ta je navíc plná zajímavých melodických linek a neokoukaných, chytlavých rifů a dá se říci, že se mi díky tomu líbí ještě o něco více, než předchozí řadovka "Nezvaný host", která se nahrávala stejně jako debut ve studiu Citron. Tentokrát kapela zvolila RMS studio ve Starém Jičíně a z mého pohledu jí to ani trochu neuškodilo. O tom, že si muzikanti se svými nástroji rozumí více než skvěle, netřeba polemizovat.
Hledám-li přece jen nějaké slabší místo nahrávky, tak musím přiznat, že pro mě přichází ve čtvrté skladbě, kdy skupina po třech rychlých vypalovačkách zvolní v songu s názvem "Nevěrná žena" s poněkud nemotorným textem a taky bych snad oželel klasickou zábavovou baladu s názvem "Pramen poznání", kde se zpívá něco o tom "proč láska bolí". Mě osobně to připomene nejedno popůlnoční delirium kdesi v sále vzadu na židli a nešťastné, uslzené, dvanáctileté holčiny u pódia. Všechno v ní ovšem zachraňuje precizní vokál Ivana Borovského, který se dnes již zabydlel v sestavě ostravské Salamandry. V zmíněné baladě se objeví taktéž výborná zpěvačka Vlaďka Doubravová, takže se v duetu skvěle doplňují a v refrénu skladba zdárně graduje.
Moravský Anděl touhle deskou hodně překvapil. Když se podíváme, že autorem většiny písní je klávesák Jiří Chalupa, je to tedy on, kdo se snaží vést skupinu rázným power metalovým směrem. Kupříkadu za takovou skladbu jako "Modrý anděl", by se nemusela stydět leckterá s léty prověřená, zahraniční power metalová kapela. Uvidíme, co přinese blízká budoucnost. Držím palce, v sázce je toho zřejmě dost.


Magua 9/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

foto
Magua

[9/10]
Thrashator: Asi bude řada lidí co Ti řekne, že Salamandra je v naší republice speed metalova špička. A to je možná trochu jiná muzika, než některé demáče tuzemských thrash death spolků, co jsi při troše umu schopen nabouchat přes noc ve zkušebně. Co se týče kapely Moravský Anděl a zábav, tak jsem se na to téma celkem rozepsal v recenzi na jejich debut, která je zde rovněž k přečtení. A hodně se o tom píše i v rozhovoru.
2011-06-14 15:07:07

Thrashator No upřímně - po poslechu několika skladeb téhle kapely mi to zní snad ještě mnohem hůře než Salamandra. Kapela na venkovskou zábavu - můj názor
2011-06-13 22:57:39

Recenze | MORAVSKÝ ANDĚL - Hráči se smrtí (2002) | Hard Music Base - webzin/databáze h&h hudby | www.hardmusicbase.cz

1. Dieffenbachia
2. Cenné rady
3. Tohle se nedá poslouchat
4. Nevěrná žena
5. Dr. Šílenec
6. Modrý anděl
7. Bílý prach
8. Hráči se smrtí
9. Pramen poznání
10. Všichni jednou dojedemø8/10

Počet hlasujících: 2
HARD MUSIC BASE

Webzin / Databáze hard & heavy hudby.

KONTAKT

Email: hardmusicbase@email.cz
Reklama: ima.advertisement@gmail.com

NAHRÁVKY K RECENZI

Pepa Jůza
Morašice 32
569 51 Morašice
Czech Republic
juzapepa@seznam.cz

facebook twitter galerie Přehled návštěvnosti RSS


© 2008-2017. Všechna práva vyhrazena.
nahoru
nahoru
TOPlist