PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

MEKONG DELTA - Tales Of A Future Past (2020)


Propastných 6 let dělí aktuální nahrávku od předchozího výtečného počinu "In a Mirror Darkly". Holt pro svéráznou patinovanou kvalitu je někdy nutno trpět a počkat si na ni. Ralph Hubert stále pevně drží otěže tohoto progresivně technicistního spřežení, co se týče skládání a produkce. Zpěvák LeMar dostal po letech důvěru a mohl napsat alespoň dva texty. Co se týče hudebního výrazu a dojmů, příliš se nezměnilo a troufám si tvrdit, že MEKONG DELTA ani v roce 2020 neztratila tvář a stále patří mezi nejosobitější formace tvrdě hudební scény. S přibývajícím věkem však přichází neduh ve vnitřní stagnaci a „pouhé“ oprašování svého odkazu.
Celé album "Tales of a Future Past" průběžně zvrásňují čtyři instrumentální mezihry a dávají tak vyniknout zpívaným kusům. Od prvního taktu je zřejmé, že MEKONG DELTA nezahodí svůj ksicht ani na tomto studiovém albu. Zvuk, kytary, disharmonie, vokál a frázování, vše je typický MEKONG. Spád, drama a chytrost skladeb jdou ruku v ruce. Technicistní rytmika, plná protirytmů, je léta cizelovaná a netřeba ji překopávat. Vše (ne)ladí dle podnikové normy MEKONG DELTA. Charisma a chuť být svůj doslova stále prýští z každé skladby, taktu. Těším se na další a další hudební záhyb. A mé tužby jsou povětšinou naplněny.
Instrumentální skladby alba jsou svět ve světě MEKONG DELTA. Jako by se snažili kombinací svého technického metalu a melodiky, spolu se symfonickou hudbou, nahrát něco, co je nepřístupné, ale zároveň přitažlivé a spalující, jako nezkrotná živočišná vášeň. Je v nich cosi neidentifikovatelně fikaného a prostě se tato osobitost může jistým jedincům, toužících po složitější hudební stravě, stát životadárnou. Nejdříve se mi do vod instrumentálních nechce a pak jsem smuten, že končí. Ale návrat ke zpívané formě je stejně osvěžující. Cval a rychlost jim svědčí a jsem za ni rád. Kaskádovitost a naléhavost je neustále taktně zvyšována. Technicita hry upozaďuje emoce, ty se však o to silnější zpod těchto okovů vymaňují na posluchače. Výslednice jsou erupce techniky ve společenství silných melodií a grandiózních finále.
Třetí instrumentální předěl už na mě působí jako roztáhle zbytečný. Přesto svoji roli před náročnou desetiminutovkou má opodstatněnou. Na těžký kus je potřeba získat klid rozjímáním, aby následná tíže a šíře byly pojímatelné. Ano, MEKONG DELTA roztahuje své paže do epické šíře hodné Blind Guardian, ale netradičně až avantgardně po svém. Nevsází na líbivost, ale důraz kladou na sílu prožitků a atmosféru svébytné symfoniky. MEKONG DELTA není jen o dešti disrytmie, ale umí vzít i akustickou kytaru a s ní si zahalekat u ohně srdceryvnou skladbu. Závěrečné instrumentální outro už se mi však zajídá dosti, jako tečku bych spíše bral předchozí skladbu. Takto mám dojem zbytečného kousku hudby o prázdnosti. Pokud se snažím hodnotit album jako celek v kontextu tvorby souboru, musím vynaložit enormní úsilí, abych dokázal poodstoupit a získat potřebný odstup od mého oblíbeného souboru, který mi dal mnoho. A v ten okamžik vidím slabší album, které až příliš křečovitě těží z minulosti. Nicméně i tak lze přežívat v hudební sféře a oblažovat uctivé a věrné příznivce s hrdě vztyčenou vlajkou.
Přidáno: 4.8.2021LedTherion 7/10


» MEKONG DELTA - Tales Of A Future Past (2020) (4.8.2021)
» MEKONG DELTA - Intersections (2012) (4.6.2012)
» MEKONG DELTA - Kaleidoscope (1992) (1.2.2012)
» MEKONG DELTA - Wanderer On The Edge Of Time (2010) (16.8.2010)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | MEKONG DELTA - Tales Of A Future Past (2020) | Hard Music Base

Label


Butler Records

Seznam skladeb


1. Landscape 1 - Into the Void
2. Mental Entropy
3. A Colony of Liar Men
4. Landscape 2 - Waste Land
5. Mindeater
6. The Hollow Men
7. Landscape 3 - Inharent
8. When All Hope is Gone
9. A Farewell to Eternity
10. Landscape 4 - Pleasant Ground

Hodnocení uživatelůø7.7/10

Počet hlasujících: 7

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist