PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

THE PICTUREBOOKS - The Hands Of Time (2019)


Páté album „The Hands Of Time“ Němců THE PICTUREBOOKS přináší tu pravou rockovou hudbu, vycházející z dřeně rhytm´n´blues. Šlo pro mě o neznámý soubor o pouhých dvou členech, kde je jistota, že buď zaujmou, nebo nemají co říct. Šel jsem do alba naslepo a nic jsem od něj neočekával a dostal jsem bonusovou objevovatelkou krmi. Naprosto neskrytě vychází z otrokářské hudby a vkládají do ní dostatečný osobitý vklad, aby nezněli jako úplný revival.
Černošský spirituál, plný bolesti a naděje, vše nastíní dopředu a můžeme jít na věc. Klasická řvaná kývačka černých nešťastníků, upoutaných okovy k poli otrokářů, řeže jako čirá tvrdá, nelítostná pravda. Náramně zahrané a zaranžované, naprosto uvěřitelné a stylové. Jakoby to ani nebyli Němci, tak zní autenticky. Jejich tíživé mantry a zaříkávání se ze zoufalosti k toužebně očekávaným světlejším zítřkům bez okovů jsou čistá a jasná.
Aby se těžké dny otroka staly snesitelnými, dávají páni k dobru nejednu skočnou a veselou píseň na spláchnutí trudomyslnosti. Ze všeho prosvítá dřeň pradávného dřevního rhytm´n´blues. Stylovost a uvěřitelnost z těchto Němců stále třísní na míle daleko po většinu hrací doby. Pěkně od podlahy, ať se lýtka hýbou a chodidla ať si uleví od rozpálené půdy. Co jim však jde více od ruky, jsou tryzny, v nichž krásně do hloubky tváří zmar a smutek z těžkého údělu.
Odvážně se pouští i do lehké psychedelie, která je však v jejich podání melodicko veselá, a jako by vypadla z vykostěných Black Sabbath či Uriah Heep. Kromě skočných skladeb umí i doslovné hitovky, které se navíc do konceptu alba hodí. Třeba "Rain" je pomyslná skladba alba. To je tak pestré a různorodé, že si můžu takto pojmenovat skladbu jakou chci. Jak se mění nálady a chutě posluchače, při každém dalším poslechu si něco najdu. Od soundtracku k westernům až po dřevní blues. Akustická kytara, uhrančivý výraz a patřičné drama s patosem a je vymalováno. Základní ingredience fungující dodnes. Při dalších dávkách blues se dostává i jednorázového osvěžení v duetu s hostující vokalistkou, která tomu dodává na bohatosti a citech. Vždy je to příjemné, když se mezi maskulinní většinou vyjímá i kousek černé krajky na patřičných partiích. U poslechu jsem doposud ani jednou nereptal, že mě hudba nudí a koukám na dno obligátnosti, které by mohlo pouze dvoučlennému složení souboru často vytěžovat. Další body navíc a důvod k poslechu.
Zobrazeno: 187xLedTherion 8/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | THE PICTUREBOOKS - The Hands Of Time (2019) | Hard Music Base

Label


Century Media

Seznam skladeb


1. Horse Of Fire
2. Howling Wolf
3. Like My World Explodes
4. The Hands Of Time
5. The Day The Thunder Arrives
6. Electric Nights
7. Rain
8. You Can´t Let Go
9. Lizard
10. Tell Me Lies
11. The Rising Fall

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist