PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

LEECHED - To Dull The Blades Of Your Abuse (2020)


Britští LEECHED jsou pro mě novým objevem a doposud jsem si od nich nenechal lámat kosti a čistit zvukovody. V rámci pátrání po nových, čerstvých koních mého playlistu mi padli náhodou do ucha. Nutno poznamenat hned úvodem, že svojí tíží zanechávají v mé mysli obtisk trvalejšího rázu a uvidím, zda se z toho stane vztah na několik alb. Zlověstný, industriální, nelidský lomoz je ideálním vstupním portálem do katedrály LEECHED.
Nekompromisní deka z těžkých kovů, kde jednotlivé prameny odlišných jakostí je možno definovat jako prvky Meshuggah, amerického sludge metalu, britsko-skandinávského smrtícího kovu a dávku globálního industriálu. Stroj, který tuto hutnou spleteninu spřádá, je dosti masivní a neodmítne ani tvrdší zacházení a výkon na 120%. Zmar a deziluze dominují. Nad tím se však vždy v pozadí vznáší tušená melodie a smysl písně, který je značně polámaný, ale někde tam vzadu ho cítím a užívám si nejednoduchý přístup k vlastním kompozicím u těchto maníků. Nic nečiní jednoduše a neustále si svoji cestu každou písní značně komplikují. Bohatostí nápadů a zlomů nešetří. Mám dojem, jako bych šel bortící se robotickou svařovnou u Tesly, kdy jednotlivé kolaborativní jednotky začaly mezi sebou bojovat a vytváří tak nevědomky symfonii destrukce.
LEECHED míchají ve džberech absolutní nekompromisní šlehy, tu bohatší na nápady, tu přímočařejší, vyžívající se ve zdrsňování švédského a pradávného britského death metalu. Jsou zdatní ve výstavbách svébytných a osobitých válcoven, jimiž umí své monumentální dílo mistrovsky vygradovat. Podobná alba a stylové spolky mají problém s jednotvárností materiálu. Zde se tomu tvůrci hbitě vyhýbají. Jsou nebezpeční, varovní. Tíživě zlověstná, valící se špína má mozek a dává chuť jít s volume výrazně k bolestivé hranici. Apokalypsa a degradace systému, zhmotněná vizemi hudebníků, jsou dostatečně plastické a přes vlastní nebezpečnou odtažitost přístupné.
Temné, nekompromisně bahnité zákoutí a marast plný nedýchatelných oparů a jedovatých kaluží se rozprostírá na každém kroku. Skladby dýchají nebezpečným sípotem a pohlcují svým razantním žárem a přitahují zároveň. Jsou nelidské a umělecky dotažené, dostatečně bizardní, ale uchopitelné. Nejde jen o rubanici, ale o hluboké, promyšlené, hlukové malby. Lomozící hydra, která je svým měněním rychlostí a temp naprosto nevyzpytatelná a jejím útokům odolávám jen pasivní polohou na zádech. Absolutní vykreslený zmar bez možnosti úhybu kamkoliv. Místy albu děkuji za těch pár nu-metalových stopek, které mi dovolí trochu kyslíku. Jedna mašinérie střídá druhou. Jsou dostatečně rozmanité – zábavné. Každá drtí v jiném měřítku a přináší diferencovaně odlišné požitky. Jsem semlet a napuštěn do potravinářského obalu válcovitého tvaru. Po poslechu se cítím obohacen a očištěn.
Zobrazeno: 181xLedTherion 8/10


» LEECHED - To Dull The Blades Of Your Abuse (2020) (23.5.2020)
» LEECHED - To Dull The Blades Of Your Abuse (2020) (23.5.2020)
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | LEECHED - To Dull The Blades Of Your Abuse (2020) | Hard Music Base

Label


Prosthetic Records

Seznam skladeb


1. The Hound´s Jaw
2. The Grey Tide
3. I, Flatline
4. Now It Ends
5. Earth And Ash
6. Famine At The Gates
7. Praise Your Blades
8. Burn With Me
9. Let Me Die
10. Black Sun Ceremony

Hodnocení uživatelůø8.5/10

Počet hlasujících: 4


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist