PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

PÉNITENCE ONIRIQUE - Vestige (2019)


Kolikrát se ještě musíme vzbudit zpocení, abychom si uvědomili, že náš sen není noční můrou, ale přípravou na realitu konce nevyhnutelného? Někdo může brát jako konec smrt. Někdo zase zákeřnou nemoc, a vzdává se bez boje, a pro někoho je noční můrou stáří. Bojíme se věčného koloběhu, který nedokážeme zastavit. Vlastně nás děsí vše, co nemůžeme mít pod kontrolou, včetně času. Neuvědomujeme si, že jsme hrdiny okamžiku, ale zbabělci ve věčnosti. Všichni chceme všechno, ale nejsme schopni přijmout to základní. PÉNITENCE ONIRIQUE z Francie roku 2016 přišli s něčím a já myslel, že lžou. Jenomže již při debutovém albu „V.I.T.R.I.O.L“ jsem věděl, že lež je pojem relativní a nechal jsem se unášet jejich atmosférickým black metalem, který rozšířil řady francouzské blak metalové scény, které hodně zvrchu kašlou na nějaké black metalové tradice.
Je naprostou tradicí u francouzského labelu se záludným názvem Les Acteurs de l'Ombre Productions, že kapely dostávají full servis a jejich výtvory tvoří digipackové monumenty, nad kterými můžete hloubat, nebo jen hloupě spekulovat, či se zákeřně šklebit. V tomto ohledu dělá toto vydavatelství velmi kvalitní práci. Jo, možná ji některé labely dělají i lépe, ale tady jsme v black metalovém undergroundu. Navíc tady jsme ve francouzském black metalovém undergroundu, který je prostě svým způsobem stát ve státě. PÉNITENCE ONIRIQUE zakotvili u tohoto labelu hned svým debutem „.V.I.T.R.I.O.L“. Tam se mi hodně líbil zelenobílý front cover, ale ne již tak bílý booklet. Černá týhle kapele všeobecně svědčí, ale nemohu se ubránit dojmu, že front cover by mohl být zajímavější. Minimalismus? To je pěkná věc, pokud se umí, ale na ni hudebně až tak PÉNITENCE ONIRIQUE nestavějí. Tohle si může myslet jen rychloposluchač, milující záludné notosledy s notovým klíčem do nikam. PÉNITENCE ONIRIQUE hrají možná trochu jednodušeji, ale zatímco notový klíč intelektuálům otevírá dveře do jiných dimenzí, tak tvorba téhle kapely otevírá duši poustevnického já.
Při poslechu alba „Vestige“ jsem tak trošku na vážkách, jestli jsem album „V.I.T.R.I.O.L“ tak trochu nenadhodnotil. Dávám si zpětně debutové album do uší a ujišťuji se, že je to album pořád i po těch letech výborné. O to více musím povýšit novinku a prostě ji dát ve své slepotě absolutorium. PÉNITENCE ONIRIQUE svou novinkou volně navazují na své debutové album, plné zvláštní magie. Nic se vyloženě nezměnilo. Přibylo možná citlivěji podaných čistých vokálů a určitě se projevil v jejich tvorbě záludnější cit pro temnou kompozici ještě většího temna. Ovšem o jakémsi minimalismu nemůže být ovšem v černé podnikatelské křeči řeči řeč. Tohle je promyšlenost jednoduchosti s důrazem na atmosféru. Atmosféru, která umožní otevřít i ta nejzapomenutější vrátka vzpomínek. Pokud bych měl brát tvorbu PÉNITENCE ONIRIQUE jako post black metalovou záležitost, jako že se mnohým tak jevit může a nedivím se, že zapomenuté zlo ve vaší hlavě se po vypuštění vzpomínek na svobodu může stát vaší vlastní apokalypsou. Tomu by odpovídala stařecká tvář ve tmě. Každej z nás se jednou ponoří do řeky hořkosti a vynese z ní poklad hořících perel odloženého zla. Na pokání je ovšem pozdě. PÉNITENCE ONIRIQUE upravili i svůj zvuk z agresivní nepohodlnosti na mysteriózní zatracení, čímž především povýšili album „Vestige“ pro všechny hloupé na všeho se bojící se tupost.
Zobrazeno: 368xRock´N´Roll Hell 10/10


» PÉNITENCE ONIRIQUE - Vestige (2019) (6.12.2019)
» PÉNITENCE ONIRIQUE - V​.​I​.​T​.​R​.​I​.​O​.​L (2016) (13.2.2017)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | PÉNITENCE ONIRIQUE - Vestige (2019) | Hard Music Base

Label


Les Acteurs de l´Ombre Productions

Seznam skladeb


1. Le corps gelé de Lyse
2. La cité des larmes
3. Les sirènes misérables
4. Hespéros
5. Extase exquise
6. Souveraineté suprême
7. Vestige

Hodnocení uživatelůø9.7/10

Počet hlasujících: 3


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist