PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

THE OFFERING - Home (2019)


THE OFFERING jest mladá americká kapela, která svým albem "Home" debutuje na poli metalovém. Bostoňané jsou ještě holobradí a své ostruhy, či další zářezy si musejí sami vybojovat. Chlapci to naštěstí vzali pevně do svých rukou a vycházejí do světa pod vlajkou razantního, nabušeného power metalu s progresivními přesahy jako pradávní Nevermore. Občas přitlačí více na nástroje a koketují s metalcorem či thrashem. Technická zdatnost všech hudebníků je na takové úrovni, že mi z jízdy většinou padá saň do spodní pozice a jen se rochním v bohatosti nápadů a vrstev, které umí spojit a uhrát najednou.
Úvodem jsou více než dostatečně rozdivočelí a umí vyvolávat ducha prvotních SOAD. Ano, jsou zběsilí a emočně vypjatí, ale zároveň technicky a kompozičně jinde než jmenovaní. Prostě to z nich přirozeně padá. Z drážek alba se sype jedna nadzvuková šleha za druhou, kde chlapci učebnicově ohýbají moderní metalcore na prastarý power metal amerického střihu. Musím uznat, že za pomoci jakostní techniky, melodiky a kompozičního umu jim to jde velmi od ruky. Občas zajedou i do Malmsteena a po těchto melodicko onanovacích etudách najdou rozumné melodické východisko, které koresponduje s vizí, kterou zaručeně hudebníci mají. Umí dokonale uřídit divokost ve vlastních srdcích a neznít blbě technicky.
THE OFFERING jsou komplexní, až jim to nevěřím, s ohledem na to, že se jedná o debut, ale evidentně nic neponechali náhodě. Umí zahrát i pomalejší, strukturovanou skladbu s mnoha progresivně loženými mezihrami a vyloženě metalově alternativními nápady, aby to stejně nakonec s bravurou zasypaly svým technickým power metalem moderního střihu.
Rozlehlá, do epické šíře natažená píseň pánům též nedělá potíže. Našroubují do ní technicistní prvky alá Nevermore se špetkou metalcoru a djentu. Utváří vlastní kosmos, který mohou probádávat dalších deset alb a neopakovat se. Mladíkům nedochází s postupem trati dech a celou vytyčenou distanci klušou nekompromisně ve vysokém tempu. Věrni svým vzorům odvažují se i do rozlehlého mega opusu. I v něm se s ničím nešetří a je až neurvale nabit nápady a hlavně kvalitou. Marně vzpomínám, kdy mě moderní power metalový progresivní výtvor tak pěkně zabavil. Pánům věštím velkou budoucnost, byť nehrají pro široké publikum.
Zobrazeno: 99xLedTherion 8/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | THE OFFERING - Home (2019) | Hard Music Base

Label


Century Media

Seznam skladeb


1. Waste Away
2. Lovesick
3. Ultraviolence
4. A Dance with Diana
5. Failure (S.O.S)
6. Hysteria
7. Glory
8. Home

Hodnocení uživatelůø8.5/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist