PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

AHARD - Devítka (2019)


Komu z vás se zarylo pod kůži album AHARD "Freestyle" z roku 2016, dá se předpokládat, že nebudete mít problém ani s letošní nahrávkou pojmenovanou "Devítka". Předchozí nahrávka byla prvotinou pro zpěváka Honzu Bernátka, kterého jsem kdysi zaregistroval v sestavě dávno zaniklých Existus, později v řadách podstatně známější Salamandry. Už na "Freestyle" se Honza zapojil i do tvorby skladeb a na letošním CD najdeme mimo jiné hned šestici písní, na kterých se podílel buď sám nebo ve spolupráci s kytaristou a zakladatelem kapely Ivanem Jekielkem.
Honzova věc, speedovka pojmenována "Roj" celou desku otvírá a potvrzuje, že AHARD na své čtvrté desce předkládá posluchačům opět pořádnou porci poctivě odvedeného heavy metalu. O instrumentálních schopnostech kapely nemůže být pochyb a Honzův vokál patří v současnosti k tomu nejlepšímu, co je v současné době na české metalové scéně k slyšení. Muziku k následující skladbě "Den starý den" složil Ivan a textově se v ní vyřádil Jura Šperl z Limetallu. Ano, nesmíme to vzdávat. Ani Ivan nezapomněl na nějakou tu svěží speedovku a na albu ji najdeme pod názvem "Ruská ruleta". Moc optimismu nepřidají ani dvě po sobě jdoucí věci "Je to v nás" a "Poslední dobou". Po textové stránce nelze čekat žádné výrazné, básnické obraty, jde spíše o výpověď životem protřelých padesátníků, kteří to ještě nehodlají jen tak zabalit. A stejně se i u těch textů musí člověk zastavit, třeba v závěrečné skladbě "Tou cestou", kde se v poslední sloce praví: "Tak mnoho životů volá pravdou svou, odešlo s křivdou v jméně svém a kolik příběhů má tu místo své, nadarmo prohrané."
Zkrátka, při zmáčknutí spouště play v přehrávači vám tahle "Devítka" nevystřelí mozek z hlavy, ale zůstane vám v uších, že si brzy půjdete pro její další výstřel.
Zobrazeno: 220xMagua 8/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | AHARD - Devítka (2019) | Hard Music Base

Label


Regtime Records

Seznam skladeb


1. Roj
2. Den starý den
3. Drákula
4. Ruská ruleta
5. Je to v nás
6. Poslední dobou
7. Musíš se hnout
8. Papalouni
9. Tou cestou

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist