PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

SACRED REICH - Awakening (2019)


SACRED REICH jsem poznal dávno, v době kazetové. Tedy pravěk z dnešního pohledu. První polibek jsem si dal s albem "Independent", které bylo na svoji dobu velmi slušné a znamenalo pro soubor jistý průlom. Pánové se svého thrashingu vždy drželi pevně a vokál Phila Rinda byl a je natolik osobitý, že si nesou jistou auru rozpoznatelnosti v záplavě jiných. Nedávný rozkol v řadách Machine Head znamenal i návrat excelentního bicmana McClaina. Pak už nezbývalo mnoho k tomu začít tlumit přehnaná očekávání, která chtě nechtě u stárnoucího thrashera přicházela.
Tito Američané nikdy nebyli o progresi a novátorství. Není tomu tak ani po restartu tvůrčí činnosti. Albu dominují dvě polohy. Jedna našlapaná, zastoupená jednoduchými punkovými vypalovačkami, a druhá poloha je pojmenovatelná jako typická houpavá melodika pro SACRED REICH. Dave McClain do toho přímočaře řeže a zdá se, že si to pánové užívají. Tu a tam dokazují, že to nepohrnou start cíl, ale že umí nejednu skladbu zdramatizovat a dynamicky měnit tempa a rytmicky se vyblbnout. Bohužel, těchto momentů je zde jako šafránu.
Skladby, které příliš nepospíchají a snaží se těžit ze své melodičtější stránky, patří mezi ty poslouchatelnější kusy nahrávky. I když Dave mlátí škopky velmi zjednodušeně, než jsem od něj zvyklý, občas do toho vpašuje nadstandardy svého umění. Troufám se označit za znalce tvorby tohoto souboru a proto se mi postupem času album stává jen obyčejným, a jednotlivé šlehy už mě míjejí, jako stromy za oknem při nekonečné jízdě rychlíkem. Většina skladeb na mě působí jako vyčpělé punkové odrhovačky s thrash metalovou fasádou.
Zpověď "Awakening" tak přináší zpět jen klasické osmdesátky. Naivní nápěvky a rytmus skladeb jsou pro mě nudné. Trocha nostalgie se dostavuje, ale upřímně mě nahrávka začíná uspávat příliš brzy. Jednotlivé songy splývají mezi sebou a těmi z minulosti souboru více než je zdrávo. Pokud ještě kovají v rytmu Overkill ("Revolution") a hudba má spád, tak jim jde dílo trochu od ruky. Zkouší těžit z vlastní, dávno utkané melodiky a znovu vše recyklovat. Houpavý rytmus a klenuté melodické linky, tvrdá basa, odsekávání, vše, co je činilo jakostními v 90. letech minulého století, je zde jen tak ledabyle recyklováno, bez zápalu a většího entuziasmu. Stopáž by mohla říkat, že jde o krátkou, nekompromisní palbu, ale není tomu tak. Prostě učebnicová nostalgická vzpomínka na doby dávno minulé. Průměrné album, které příliš slávy souboru asi nenadělá.
Zobrazeno: 153xLedTherion 5/10


» SACRED REICH - Awakening (2019) (28.1.2020)
» SACRED REICH - The American Way (1990) (28.11.2013)
» SACRED REICH - Surf Nicaragua [EP] (1988) (25.11.2013)
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | SACRED REICH - Awakening (2019) | Hard Music Base

Label


Metal Blade Records

Seznam skladeb


1. Awakening
2. Divide & Conquer
3. Salvation
4. Manifest Reality
5. Killing Machine
6. Death Valley
7. Revolution
8. Something to Believe

Hodnocení uživatelůø7.2/10

Počet hlasujících: 12


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist