PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

WARCOLLAPSE - Deserts Of Ash [EP] (2019)


Připomínat všem dobře známé fráze o elitních, crustových vysloužilcích mi v případě WARCOLLAPSE připadá zbytečné. Zaráží mě však realita, že tuhle lahůdku tady ještě nikdo nehodnotil. Vím, že mezi Vámi existují zarytí příznivci této hordy. Desku už zpřístupnili na youtubech, spotitifyích, bandcampech… První várka vinylů vylezla ven už v únoru a pořád nic? No, zkusím k tomu teda něco vyplodit, ale spoustu recenzí už napsali jiní a nerad se opakuji.
"Deserts of Ash" navazuje na předchozí počin “Defy!” z roku 2007. Důrazně doporučuji přečtení minulé recenze, kterou zde sepsal kolega Sekersson. Nespoutanou, mládežnickou, rokenrollovou tancovačku jako na “Divine Intoxication” nečekejte. Přesto hnilobný zápach její podstaty zůstává stále silně ve vzduchu. Sekeromlat. Rezavý buchar ve staré fabrice jede na plný výkon. Ožralej dřevorubec spustil svou nepromazanou motorovku. Hnilobný zápach nasákl do mraků a na ledovou, špinavou dlažbu začal padat černý déšť. Zlověstné hromy, smrtící blesky…
Zbustrovaná, rozvrzaná, leč zvukoměkká Gibsonka SG, těžkotonážní d-takt bicí nekompromisně pustošící vše okolo, schizoidní basa, vokál starého havrana rezonující celou, vybydlenou krajinou. Zuřivý charakter, průzračné emoce v úhledné hromadě trosek. Postrádám občasné, psychedelické nálady á la vynikající cover “Vi Blev Rδdd”. Koncept válečného selhání zůstal zachován. Čtyři mlátičky trvající v průměru asi dvě a čtvrt minuty, na závěr jedna desetiminutovka – doomový ploužáček dle zarytých Warcollapsních struktur (“Marrowless”, “It's Time to... “, “Crust as Fuck Existence”...) Muzika tohoto nihilistického komanda dokázala svou jedinečností rychle překročit hranice své domovské subkultury. Pominu-li celosvětovou obec crusterskou, tak každému fandovi podzemní, tvrdé muziky deska nabízí své místo. Osobně mi hodně evokuje “Smut Kingdom” od Pungent Stench, nebo rané Bolt Thrower.
Vinylová vydání vyšla ve spolupráci s tuzemskými Insane Society rec., Phobia rec. a švédskou ByeBye prod. CD edici zabezpečil brazilský Criminal Attack rec. Dílo nahráno ve Wolfden studiu, které vlastní Jocke z Wolfbrigade. Výsledný mastering a produkci obstaral, v jeho portlandském studiu Audiosiege, Brad Boatright z From Ashes Rise. Titulní obrázek namaloval Stiv - zpěvák belgických Visions of War. Dle mého názoru povedená kresba. V rámci škatulky obvyklé klišé, ale působící upřímně, neafektovaně a věrohodně. Deska k dostání u vydavatelů, nebo předních D.I.Y. punk distribucích.
WARCOLLAPSE potvrzují fakt, že lze přijít s něčím novým, svěžím a přesto zůstat stoprocentně verný svým zaběhlým zvykům. Pokud desku nekoupíte, zkuste jí alespoň poslechnout, ohodnotit a zanechat k ní zde nějaký komentář. Osobně mě její počáteční poslech na youtube moc nechytnul, ale hned první tóny originálního nosiče rozptýlily všechny obavy. I tak výtvor doporučuji poslechnout několikrát za sebou. Určitě se Vám vryje do duše a nepřestanete se k němu vracet.
VÁLEČNÉ MECHANISMY STÁLE SELHÁVAJÍ, LEČ VĚRNÍ MÍROTVORCI ZŮSTÁVAJÍ!
Zobrazeno: 131xPodzemní Hluk 8/10


» WARCOLLAPSE - Deserts Of Ash [EP] (2019) (4.9.2019)
» WARCOLLAPSE - Defy! (2007) (23.5.2011)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | WARCOLLAPSE - Deserts Of Ash [EP] (2019) | Hard Music Base

Label


Phobia Records

Seznam skladeb


1. Masspsykos
2. The End Game
3. As They Decide
4. Coffin Ride
5. Deserts Of Ash

Hodnocení uživatelůø7.5/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist