PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

ALESTORM - Black Sails At Midnight (2009)


Již před vydáním debutu v roce 2008 média avízovaly příjezd téhle pirátské sebranky celkem kladně a pravda, opravdu nových, kvalitních, heavy metalových kapel, které by dovedly prorazit a zaujmout, aby člověk pohledal. Co se týče zavedenějších jmen, jsou zde nějaký ten rok SABATON a jejich do maskáčů oblečený heavík, letití matadoři a největší piráti všech dějin RUNNING WILD se ku škodě věci po koncertu na festivalu ve Wackenu v roce 2009 snad nadobro odebrali do věčných lovišť a kupříkladu takoví HAMMERFALL se se svým posledním studiovým počinem taky moc nepředvedli.
Proto nastal čas nabrat čerstvý vítr do plachet a v rukou držím druhé album kapely ALESTORM a po poslechu jejich prvotiny "Captain Morgan's Revenge" už jaksi vpravdě nic nečekám. Dlouho jsem se takhle nenudil hned při prvním poslechu desky a ačkoliv jsem se jí snažil poslechnout vícekrát a hledal něco, čeho bych se mohl chytit, opakovaný poslech byl pro mě spíše utrpením. Kapela mi se svou tvorbou připadala jak heavy metal z mateřské školky. Asi největší hit kapely, titulní "Captain Morgan´s Revenge" mi přišel nejchytlavější věcí z alba a její refrén určitě zaujme skákající adolescenty na taneční zábavě v Kozojídkách, ale kapely, jenž se dere do první ligy světového heavy metalu není zkrátka hoden. A tak by se dalo pokračovat dál a dál. On ten žánr "pirate metal", kterým se ALESTORM často označují, může být vcelku zavádějící, některé skladby bych přirovnal nejspíš k hopsavým opusům finských KORPIKLAANI, ale zatímco zmiňovaní nám svůj styl předvádějí s chutí a originalitou sobě vlastní, u ALESTORM na debutu nefungoval ani za nic.
Když jsem vložil do přehrávače druhé album "Black Sails At Midnight", svým nástupem mě doslova smetlo v bláhovém přesvědčení, že se očekávaný uragán na rozbouřeném moři opravdu dostavil. Snad to bylo jen chvilkové zdání, ale musím uznat, že album je o něco chytlavější než debut a zdaleka ne tak utahané a nudné. Výše zmíněné KORPIKLAANI nejvíce připomenou skladby "Keelhauled" a "No Quarter" a hlavně první uvedená může být koncertní vypalovák jak hrom. Ale ani tady se nemohu zbavit dojmu, že písně ALESTORM zaujmou spíše později narozené metalisty, kteří toho nemají za svůj život naposloucháno tolik, co stárnoucí ucho rockerovo a na koncertech se při nich dokážou docela slušně odvázat. Pokud bylo album stvořené hlavně pro tento účel, své poslání jistě splnilo a dávám sobě za pravdu, že určitě nebude v mé skříni odpočívat zaprášeno tak, jako jeho předchůdce. Baladou "To The End Of Our Days" kapela vůbec nemusela ztrácet čas a její přítomnost bych klidně oželel. Na Christopherově zpěvu se už patrně nic nezmění, ale vem to čert, "pirátská" tvorba nebyla nikdy o umění. I tak se ale opět v písních objevují celkem zdařilá, kytarová sóla, klávesy a ostatní nástroje jako třeba housle. Škoda jen, že kapela loví většinou své nápady v dávno projetých vodách. ALESTORM svým albem určitě potěšil, ale abych nabyl stoprocentně dojmu, že se jedná o respekt vyžadující, nedobytný koráb nové naděje a ne jen chatrnou, naklánějící se bárku s dírou na boku to zatím nestačí. Jistá naděje tu ovšem je.
Zobrazeno: 799xMagua 6/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

5.8.2010 (14:54)

Tak já měl štěstí, že když jsem byl v první třídě, tak nebyl problém sehnat jakou koliv nahrávku. Takže pohoda... Nebýt Větrníku, tak je snad každej metloš v pr****


5.8.2010 (14:23)

Tak to máš teda dobré, já poslouchal v první třídě tak možná Olympic a Matušku, než jsem posléze objevil Katapult pak Turbo, Citron a Tublatanku. Přes rozhlasový pořad Větrník jsem pomalu zjišťoval, že existují nějací Anthrax a Metallica. A pak hurá na burzu v neděli v pět ráno pro kazety.

foto
Magua

[6/10]

5.8.2010 (10:58)

Tak U.D.O. nebo Grave Digger jsem poslouchal v první a možná v druhý třídě základní školy. V době, kdy jsem s metalem začínal. Pak jsem přecházel ke tvrdší a tvrdší muzice


5.8.2010 (00:09)

A co třeba U.D.O. nebo Grave Digger? Na ty nedám dopustit.

foto
Magua

[6/10]

4.8.2010 (23:22)

Já teda tuhle kapelu nějak extra neznám ani nesleduju. Jenom pár songů. Jinak nejsem moc heavíkař. Ale když heavy metal, tak jedině Judásky nebo Mejdny.


4.8.2010 (15:10)

Díky. Taky mám rád starý, dobrý heavy metal a myslím, že i v nových kapelách jde najít dost zajímavého. Třeba Francouzi Galderia, kteří před čtyřmi lety nepřišli s ničím novým, ale je to podáno tak, že se tomu dá svým způsobem věřit. Tvorba Alestorm, ikdyž jí mají postavenou možná trochu jinde, mi zatím dvakrát nesedí, ale i tak jsem zvědavý na jejich třetí album s čím příjdou.

foto
Magua

[6/10]

4.8.2010 (10:40)

Příjemně napsaný. Já tuhle kapelu nikdy neměl rád :D Když pořádnej heavík, tak šáhnu po klasice stylu


Recenze | ALESTORM - Black Sails At Midnight (2009) | Hard Music Base

Label


Napalm Records

Seznam skladeb


1. The Quest
2. Leviathan
3. That Famous Ol' Spiced
4. Keelhauled
5. To the End of Our Days
6. Black Sails at Midnight
7. No Quarter
8. Pirate Song
9. Chronicles of Vengeance
10. Wolves of the Sea

Hodnocení uživatelůø7.1/10

Počet hlasujících: 19


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist