PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

WITHERFALL - A Prelude To Sorrow (2018)


Současný kytarista Iced Earth - Jake Dreyer se činí i se svým "domovským" souborem WITHERFALL a na fanoušky přesunuje i svoji druhou vizi. S tou první jsem byl natolik spokojený, že jsem rozdával vysoké známky, byť s nimi většinou šetřím. Ale na debutu panovala taková kvalita a entuziasmus, že jsem byl ohromen a nešlo to jinak. Moment překvapení vyprchal a bude nadšení panovat i při poslechu dvojky? Mnohé se změnilo, ale soubor si uchovává svoji tvář a skvěle roztahuje svůj záběr do šíře a více pracuje s klidnějšími výrazy, které skvěle vpašovávají mezi sílu a energii a vytvářejí organické celky s mnoha vrstvami a barvitými dynamickými strukturami, které svojí kvalitou a rozsahem zasytí nejednoho náročného power progresivistu, odkojeného Fates Warning a třeba Flotsam And Jetsam.
WITHERFALL se nyní více věnují právě oněm švům mezi silou a něhou, aby přechody měly logiku, smysl a tolik nebily svojí samoúčelností do uší. Dreyer toliko neexhibuje a hraje více pro celek než na debutu a v tom je hlavní změna. Album nezní jako od kytarového virtuóza, ale jako organický celek, tvořený více hráči. Začíná se po krátkém intru grandiózně jedenáctiminutovou tryznou. Album volně pokračuje v náramné přehlídce variabilit a schopností jednotlivých zúčastněných. Natlakovaný technický power metal k prasknutí, kdy všichni ženou svůj výraz na hranice možností a neustále šikovně stupňují tlak a emoce. Dynamika a strhující příběh jsou uhrančivé a nezbývá než se nechat poddat a užívat si umění WITHERFALL. A že toho není málo, při poslechu nelze vnímat svět okolo, ale pozorně vstřebávat tok hudby.
WITHERFALL mají dar vsazovat do svého kovového příboje naprosto odzbrojující melodické drahokamy, které se lesknou do dáli. Drží se stranou marného patosu a stále unikají z lopaty opakování se. Nemají problém se zasnít a být citliví a vše nakonec zpřeházet a progresivně komplikovat. Vytvářejí neustále náramné kaskády motivů, melodií a strhujících příběhů. Chrlí ze sebe nápady jako rozpálený vulkán v míře, že by zrušili letecký provoz nad polovinou severní polokoule. Střídání klidu a bouře mají na tomto albu dotažený do vítězného konce.
Jak album začalo, tak stejný recept pánové používají i závěrem. Temný, zlověstný předěl před druhou 11 minutovou skladbou alba - "Vintage" náležitě připraví na další rozměrnou hudební power progres extázi. Upřímně, Dreyer se v Iced Earth musí cítit naprosto nevyužitý, jeho hlava ukazuje, jaký to je kompoziční kanón. Rozlučkové akustické zklidnění pro vypuštění posluchače do normálního klidného světa je potřeba a pánové vědí co s vámi. Klidná tečka za rozbouřenou hladinou emocí, kterou tato nahrávka spolehlivě a kvalitně navodí, přijde vhod. Někdy se trochu vytratila živelnost debutu, a proto nyní dávám o bodík méně. Přesto tlesky plesky tlesk.
Zobrazeno: 131x



LedTherion 8/10


» WITHERFALL - A Prelude To Sorrow (2018) (6.8.2019)
» WITHERFALL - Nocturnes And Requiems (2017) (25.9.2018)




PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | WITHERFALL - A Prelude To Sorrow (2018) | Hard Music Base

Label


Century Media

Seznam skladeb


1. A Prelude To Sorrow
2. We Are Nothing
3. Moment Of Silence
4. Communion Of The Wicked
5. Maridians Visitation
6. Shadows
7. Ode To Despair
8. The Call
9. Vintage
10. Epilogue

Hodnocení uživatelů



ø8/10

Počet hlasujících: 3


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT



© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist