PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

SILVER DUST - House 21 (2018)


No a teď jsem tam, kde jsem prostě být nechtěl, i když v tom domě hrůzy bývám obvykle velmi rád. Teatrálnímu power metalovému sdružení SILVER DUST ze Švýcarska, jako předzvěst aktuálního alba „House 21“, vydala firma Fastball loni v reedici album „The Age Of Decadence“ z předloňska. Nezářil jsem zrovna blahem, ale říkám si, že to německé vydavatelství patrně cítí nějakej ten správnej potenciál z týhle kapely. Jenomže ani pro tentokrát nijak zvlášť nadšením nehýřím. Nejvíce je na vině to, že tahle kolotočářská teatrálnost se snaží o maximální možnou teatrálnost v co nejnemožnější podobě. Co nejvíce toho natlačit do všech jedenácti místností domu čísla popisného 21. Je to jako když v domu hrůzy již není místo pro další děsivé exempláře a tak se majitel lidského zvěřince rozhodne sešít několik zrůd dohromady. Možná to nebude vypadat směšně, ale naprosto to ztratí hrůzné kouzlo jednotlivců a vznikne jedna obézní obludnost, naklonovaná do ostatních prázdných zákoutí. Zde způsobují jistou nechtěnou graviditu písniček vokály. Do každé z nich se SILVER DUST snaží nacpat co nejvíce různorodých vokálů. Možná by to ve své podstatě neznělo špatně, i když ta nadměrná různorodost je vážně přehnaná, kdyby přímo vokály nebyly tím nejnezáživnějším v domě hrůzy. Ony ty veškeré vokály mi svým podáním zní jakoby nezúčastněně, jako kdyby zpěváci zapomínali na to, že zpívají v metalové kapele. A to bych i přežil, že jsou ty stejné vokály v různých variacích používány ve všech písničkách a budí to pocit naprosté neměnnosti. Jako kdybyste si do svého domu hrůzy zapůjčili něco z jiného, jinak pojatého domu hrůzy a ještě k tomu z jiné cenové skupiny a míchali je po celém domě se svými exponáty ve stejném poměru. Přitom muzika samotná mi přijde mnohem zajímavější než na zmiňovaném předešlém albu. Sice SILVER DUST nepřichází s ničím inovativním a jejich variabilita od alternativního rocku po death metal může být takové malé power metalové harakiri, ale udržuje jakousi prosperitu písniček při životě. Zatímco hudební stránka věci dělá tvář pěkných písniček, vokály z nich dělají beztvarý mišmaš zmatek, což bych očekával spíše od kláves. Ty naštěstí vkusně doplňují teatrální tvář lehce nepříjemného tajemna a nepouštějí se do hrůzných symfonických pastorálií, tvářících se přívětivě. SILVER DUST svým způsobem nevydali špatné album, kdyby moje hodnocení nesrážely ony poněkud nezajímavé vokály. Nejméně je asi kazí ve velmi povedené baladě „This War Is Not Mine“. Pro fanoušky hororového metalu by mohla být hodně zajímavá písnička „Bette Davis Eyes“, kde si zahostoval jistý Mr. Lordi. Pro mě ovšem je nejzajímavější záležitostí „House 21“, kde je hned několikrát využita zprofanovaná kolotočářská melodie béčkových hororů, která prostě pořád funguje.
PS: Ta kolotočářská melodie je tak oblíbená, že je ke slyšení v různých variacích na spoustě rockových a metalových alb a z alb vydaných v roce 2018 jsem ji slyšel hned třikrát.
Zobrazeno: 314xRock´N´Roll Hell 6/10


» SILVER DUST - House 21 (2018) (2.1.2019)
» SILVER DUST - The Age Of Decadence (2016) (13.7.2017)
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | SILVER DUST - House 21 (2018) | Hard Music Base

Label


Fastball Music

Seznam skladeb


1. Libera Me
2. The Unknown Soldier
3. House 21
4. Forever
5. Once Upon A Time
6. La La La La
7. Bette Davis Eyes
8. This War Is Not Mine
9. The Witches Dance
10. It´s Time
11. The Calling

Hodnocení uživatelůø6/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist