PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

VERANO´S DOGS - Summoning The Hounds (2018)


Dá se říci, že italská death grindová smečka VERANO´S DOGS mě svým debutovým albem „Summoning The Hounds“ lehce zaskočila, ale nemusíte volat portýra, že mám v bidetu žábu. Ne že by svým způsobem kapela provozovala něco světoborného, či dokonce novátorského, ale jejich přístup k death metalové grind fidlovačce je přeci jenom trochu odlišný. Rozhodně se jejich tvorba netváří jako hejno vzteklinou nakažených psů s potrhanými křídly z kravských ohonů. Tihle psi spíše působí jako intelektuálně rozvážní tvorové, jenž svým vrčením z temného pološera děsí vlky v rouše beránčím a mlasknutí jejich zpěněných slin jedovatých o studenou dlažbu nahání husí kůži na hřbetech prašivých zrůd s ksichtem přátelským. On již obal alba rozhodně naznačuje, že zde nepůjde o nějaké gore vykošťování ani o filozofii sociálně asociální. VERANO´S DOGS se vskutku věnují různým mytologiím i temné fikci, což je veskrze cítit z celkové atmosféry alba. Jakási zvláštní démonická aura vládne death grindovému běsu vzpřímené páteře. VERANO´S DOGS umí skutečně řádně zaběsnit a rytmicky faktograficky nic neřešit, ale díky častým death metalovým výkyvům nálad spíše do střednětempých poloh má to běsnění jakousi strašidelnou statickou energii. A co bývá kolikrát horší. Když víte, že po vás nějaká potvora z temného dvora jde, nebo když pouze postává a nevíte, jestli vás ignoruje, nebo zaútočí a kdy vůbec zaútočí. To si vlastně můžete už jenom měřit sílu nepřátelského stvoření, propočítávat svoje šance nešance a kolik zhmotněného strachu se vám vejde do kalhot. No a v případě VERANO´S DOGS je ta nepřátelská síla vcelku velká, že nemá cenu si propočítávat možnosti šancí, ale rozhodně má cenu si sehnat hodně velké kalhoty.
PS: A teď prognóza o trvanlivosti tohoto alba. Až nám všechna ta mýtická i fiktivní zvířata jako Cerberus nebo pes baskervillský sežerou všechny krávy, tak přejdeme na alternativní náhražku mléka a to mléko psí. To nikdy nedojde, protože ani pes by jej nepil. A rozhodně má výhodu v tom, že i když je prošlé, tak chutná jako čerstvé. Čiže, tohle album si můžete taky pouštět kdy budete chtít, bez ohledu, jestli se vám líbí nebo ne. Protože lepší ani horší po dalších posleších nebude.
Zobrazeno: 332xRock´N´Roll Hell 7/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | VERANO´S DOGS - Summoning The Hounds (2018) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Summoning the Hounds
2. Keeper of Hades
3. Bark at the Grave
4. Mind Necropolis
5. Cannibalism and Agriculture
6. Holiday in Baskerville
7. Rabid Moments
8. The Hound (A Lovecraft´s Tale)
9. Deadly Whisper
10. The Rising of the Necrotic Hound

Hodnocení uživatelůø7/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist