PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

MOTOROWL - Atlas (2018)


Druhé album této relativně mladé německé zadumané bandy přináší vcelku zajímavý mix Avatarium, Candlemass, Uriah Heep a Trouble. Nejde ovšem o nějaký revival, ale o dospělou nahrávku, jejíž jednotlivé segmenty tu a tam připomínají matadory doom metalových podloubí a psychedelií zaplavených problematických kanálů. Pánové nemají problém se rychlým stoupáním dostat ke klenutým monstrózním stropům katedrál a rozehrát tam partii rovnou právě se švédskými veterány. Ale to jen tak na chvíli, aby je mohli vzápětí po svém opustit a vydat se na lehké, bezstarostné rockové putování, které skončí v bažinách psychedelie. Může a nemusí, cest jsou schopni MOTOROWL vyprojektovat nespočetně.
Přestože MOTOROWL nerozdělávají spalující ohně a ani nezahřívají letním sluncem, jsem v jejich přítomnosti klidný a hýčkaný. Cítím se s jejich decentní, zádumčivou temnotou dobře. Zvláště když stále střídají nálady a proměňují skladatelské vzorce. Výraziv v každé skladbě je vždy dosti a ploch pro rozvoj některých nápadů a nálad je také vrchovatě. Tu a tam se utrhnou z řetězu klávesy a jsou hlavním hnacím motorem, nebo kooperují spolu s čistým vokálem. Max není pěvec par excellence, ale umí si se svým fondem vyhrát a pracovat na sobě. Pánové se nebojí ani zařadit poměrně skotačivou rockovou jízdu jakoby vytrženou z dob, kdy světu vládli Uriah Heep.
Strach nemají také z rozsáhlých výprav, na nichž mohou neomezeně restaurovat katedrály temných bohů a ničivých sil. Zároveň dovolí dobru vyslat paprsky na tyto nesvaté stánky a popálit jim obvodové zdi nadějí. Způsobený smrad a psychedelické tance tetelícího se vzduchu pánové zručně vepisují do výrazu nálad a dovolí posluchači zapojit při poslechu fantazii a toulat se vlastním nitrem, které kreativně chrlí pocity. Občas zní jako post rocková kytarovka, na kterou se daří nabalovat hard rock ze sedmdesátek minulého století. Výraz zaobalí do retro kláves a zahustí pradávnou hudební chemií. Nejde o nic neuchopitelného, vše jest civilně pojaté a střízlivě zahrané. Není to ani přehnaně distingované, či progově strojené, stále se klade důraz hlavně na píseň jako takovou. Páni MOTOROWL vše pečlivě vážili a rozhodli se pro dobrou formu, která mi jde náramně do uší.
Zobrazeno: 261xLedTherion 9/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | MOTOROWL - Atlas (2018) | Hard Music Base

Label


Century Media

Seznam skladeb


1. Infinite Logbook
2. The Man Who Rules The World
3. Atlas
4. To Give
5. To Take
6. Cargo
7. Norma Jean

Hodnocení uživatelůø8.5/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist