PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

FORGOTTEN SILENCE - Kras (2018)


Byl jednou jeden malý chlapeček a ten měl školních pomůcek plný raneček. Byl tichý a snad i plachý a jmenoval se Forgotten. FORGOTTEN SILENCE mu přezdívali, smáli se mu a jeho malý raneček vědomostí o pravidlech a vzorečcích jako by ho pronásledoval. Pronásledoval ho, byl mu snad i prokletím, ale byl jeho. To štvalo jeho chytřejší spolužáky, kteří nebyli chytří a bylo to v pondělí, možná v úterý, kdy mu rozšlapali jeho raneček, plný jeho školních pomůcek. Ta tam byla veškerá kružítka, pravítka, šablony i tabulky se vzorečky. To se ještě malý Forgotten zkoušel v rámci obyčejných společenství zařadit do davu. Jenže co mu byla zničena předsevzetí všeho doposud věrohodného stvořil provizorní monstrum „The Nameless Forever... The Last Remembrance“, jež zabíjelo všechny morální normy v duchařském následníkovi „Thots“. Malý, hnusný hybrid byl na světě a prosperoval na elegantních lžích o šablonových pořádcích a periodických pravidelnostech. Již nebyl plachý, možná nesmělý, ale nebál se ani zasněžených plání „Senyaan“. Jeho jméno nebudilo posměch a zarylo se do podvědomí svou nevyzpytatelností, která se nikam a za ničím nehnala a to jak po stránce hudební, tak posléze i po stránce vydávání nosičů. Sebevědomí narůstalo a s chutí rostl i hlad. Po výletu do egyptského světa „Ka Ba Ach“ přišel s nápadem vytvořit kroniku veškerých hudebních bizarností světa. „Kro Ni Ka“ nebyla samozřejmě jeho posledním dílem a stvořil ještě plnohodnotného hybrida „La Grande Bouffe“. Po neplnohodnotných zářezech se však malému chlapečkovi, který vyrostl ve statného chlapce, zastesklo po rodné hroudě. Možná je to vlast zbabraná, zkoušená intrikáři, podvodníky a udavači, přesto mnohého krásného zbývá z toho, co lidská hloupost poškodí jen stěží. Lidská ruka již zničila mnoho přírodních krás, ale dost jich bylo relativně zachráněno před lidskou hamižností prohlášením za přírodní rezervace nebo památkový útvar. Třeba Český ráj nebo Moravský kras.
No a onen „Kras“ je nejen názvem nového alba FORGOTTEN SILENCE, ale i celkovou náplní textovou, jíž doprovází tradiční nevyzpytatelná hudební náplň kapely, stejně tak jak je nevyzpytatelná příroda a její krásy. Ve své podstatě se dá mluvit o tom, že FORGOTTEN SILENCE jsou již naprosto jinou kapelou. Většina recenzentů má tendence porovnávat novinku s předešlou nahrávkou a postupně probírat vývoj kapely. Většinou to dělám taky, ale v případě FORGOTTEN SILENCE každou jejich nahrávku porovnávám s „Thots“, což je pro mě alfa a omega tvorby FORGOTTEN SILENCE, která mi prostě nedá spát. Jenže ono se dá s určitostí říci, že FORGOTTEN SILENCE nikdy nevydali stejné album a bylo by asi bláhové očekávat nějakého toho pokračovatele, třeba zrovna „Thots“, ovšem udělat nějakej remake by nemusel být nezajímavý nápad. Jak jsem říkal, FORGOTTEN SILENCE jsou již naprosto jinou kapelou a jak stárneme, játra nám tvrdnou, ale mi samotní měkneme. Tím chci říci, že oproti albu „Thots“ by mohl být „Kras“ i barovou záležitostí. Ovšem ne pro barové povaleče, ale pro barové gurmány. Něco na způsob jazzových klubů, kam se nechodí lidi jen vylejt a někoho sbalit, ale zarelaxovat a oblažit všechny své smysly. FORGOTTEN SILENCE jsou skutečně již jinou kapelou, ale když se na všechno podívám z jiného úhlu pohledu, tak se vlastně nic nezměnilo. FORGOTTEN SILENCE pořád tvoří nápaditě košatou muziku, plnou zajímavých zvratů i brilantních muzikantských výkonů. Tvoří muziku plnou nádherných atmosfér. Muziku emotivní, podporující fantazii. Snad i muziku inspirující. Dokonce muziku takovou, o které se špatně mluví i píše. Jak se říká, v životě jsou věci, o kterých se nemá mluvit, ale mají se prožívat. Když vynechám sex a další záležitosti, tak album „Kras“ patří mezi ně. Prostě FORGOTTEN SILENCE umí pořád dělat muziku dechberoucí.
Malý chlapeček Forgotten, jenž již nikdy nebude malý a vlastně již dávno není chlapeček, se nikdy nepokusil opravit svůj raneček. Veškerá kružítka, pravítka, šablony i tabulky se vzorečky dávno zapadly prachem. Zavedl si nová společenská pravidla, která vzala za své nemalá masa lidiček. Lidiček jemu i snad trochu osudem podobných. Pořád si Forgotten aplikuje své vlastní pořádky tak jako kdysi. Sice pokaždé jinak, aby opakování nebylo zbytečnou matkou moudrosti, ale pořád to funguje. Jenom už Forgotten není tak hlasitý, jako když byl chlapeček a dal spíše průchod citlivé umírněnosti.
Zobrazeno: 660xRock´N´Roll Hell 9/10


» FORGOTTEN SILENCE - Kras (2018) (10.7.2018)
» FORGOTTEN SILENCE - La Grande Bouffe (2012) (27.6.2012)
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | FORGOTTEN SILENCE - Kras (2018) | Hard Music Base

Label


Epidemie Records

Seznam skladeb


1. Výpustek
2. Wolfsgrotte 1420
3. I AM A692
4. K nejdelšímu systému
5. Čajový muž
6. Cesta Suchým žlebem /Kateřinská/

Hodnocení uživatelůø8.5/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist