PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

UNGFELL - Mythen, Mären, Pestilenz (2018)


Black metal znázorňuje nejrozmanitější kovovou škatulku, dále se dělící do mnoha rozličných subžánrů. Ostříleného fanouška však celkem oprávněně leckdy přepadne myšlenka, že do tohoto pole už asi těžko někdo zaseje plody zcela nové. Nyní se přede mnou rozprostírá aktuální deska tělesa zvaného UNGFELL, čelního představitele švýcarského podzemního výboru (www.helunco.blogspot.com), na kterou jsem natrefil úplnou náhodou a rád bych na ni upozornil. V tomto druhém zářezu (pokud nepočítám to excelentní demo a jedno splitko) se servíruje vskutku výtečný guláš, jehož přípravu ovlivnily recepty skutečných mistrů, ale výslednou, svěží chuť tomu dodává koření ryze vlastní.
Linky strunných instrumentů, tvořící drtivou většinu pozoruhodných, melancholických, neotesaných melodií, bezpochyby inspiruje francouzská avantgarda alá Sale Freux. Dílo se však nese v daleko rychlejších tempech - sypačkách, které bych přirovnal k německému mustru dle těch novějších, blackových kapel jako Entartung, nebo Luror. Podstatnou část muziky UNGFELL zobrazují podtrhující, folklórní prvky, provázející každý jejich počin, jenž na prvním demu navozovaly ryze "Peste Noireovskou" atmosféru, tady budí chvilkový dojem raných alb norských spolubojovníků Kampfar, či Taake. Uvedené aspekty jsou do výsledné podoby poskládány vlastním, nezaměnitelným stylem práce. Přestože "Mythen, Mären, Pestilenz" tedy nepředstavuje nic převratného, jedná se "alespoň" o velice originální a velmi osobitý výtvor, který sice není určen každému, ale zapřísáhlé, zčernalé duše, podléhající mýtickému kultu, jistojistě zasáhne. Pouze toho guláše navařili zbytečně moc.
Počin spatřil temnotu světa díky celkem známému, německému labelu Eisenwald, jenž v minulosti vydal například pár limitovaných verzí některých děl Drudkh na vinylu. A protože se editor rozhodl umístit "Mythen, Mären, Pestilenz" k poslechu na svém oficiálním Youtube kanále v kompletním znění, nepovažuji za nutné desku hodnotit obšírněji. Chci Vás spíše vyzvat k jejímu poslechu a následnému hodnocení. Potencionálním zájemcům opravdu vřele doporučuji opatření si fyzického nosiče, jehož booklet obsahuje všechny texty, nádherné perokresby a vkusné fonty. Grafickou stránku a vůbec celkové pojetí považuji za velice zdařilé, proto hmotno ještě více umocní pozitivně vyvolaný efekt.
Zobrazeno: 328xPodzemní Hluk 9/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | UNGFELL - Mythen, Mären, Pestilenz (2018) | Hard Music Base

Label


Eisenwald

Seznam skladeb


1. Raubnest ufm Uetliberg
2. De Türst und s Wüetisheer
3. Oberlandmystik
4. Bluetmatt
5. Die Heidenburg
6. De Fluech vom Toggeli
7. Die Hexenbrut zu Nirgendheim
8. Guggisberglied
9. Der Ritter von Lasarraz
10. Raserei des Unholds

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist