PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

ALIEN WEAPONRY - Tū (2018)


Není už mnoho thrash metalových souborů, které by mě zaujaly a v dnešní době dobře bavily. Většinou jde o nepochopené hledače nebo o ortodoxní klasiky, hrnoucí old school v předem daných intencích. Mladé krvi ALIEN WEAPONRY se však povedl husarský kousek. Uchopili po svém látku Sepultury - "Roots" a napasovali ji na svůj etnický původ. A věru nezní vůbec zle ani blbě, ale přímo úchvatně čerstvě a zapáleně. Čumím, co tato trojice mladíků nahrála a zkomponovala. Podle mě debut roku 2018 v daném stylu, tady nejde o nějaké upozaděné zelenáče, ale sebevědomé bojovníky.
Novozélandské etno intro celý „haka“ tanec otevírá. Mně osobně z první dobré udeří do mysli po pár taktech právně již zmíněné "Roots" od Sepultury. Prastará legendární látka se zde ždímá a ze zákrutů vytéká kapalina, která je dobře recyklovaná a použitá dle vlastního dobrého uvážení. Zvolená maorština zní exoticky, ale pro daný hudební styl pasuje jako třeba španělština. Navíc je pro hudebníky jazykem mateřským, tak proč to nezkusit, odlišit se a prodat to. Není to samoúčelné a zní to velmi dobře. Mám dojem, že anglicky zpívané skladby patří k těm slabším na tomto albu. Nebojí se vytasit krasopisnou hrnbou s vlastním osobitým přízvukem. Jako by se střetli Body Count, SOAD a Machine Head se Sepulturou. Náramná barevná metalová pastvina, kde se kombinuje lecco s lecčím a doslova mi nápady těchto chlapíků zalézají hluboko do mozku. Klenuté melodie odstřelují rakety štěstí do stratosfér. Důraz a chytrá stavba doslova vyrážejí dech a jsou v rozporu s věkem, který mají tito bojovníci v pasech.
Mají dar napsat šlehu, krásnou stadiónovou halekačku v mateřštině, která svým hlubokotažným drajvem chytí za flígr a nepustí ze sevření. Vše zní velmi sofistikovaně a hudba ALIEN WEAPONRY se jen tak nevzdá pokračování v okupaci myslí posluchačů. Nu řekněte sami, kdy se vám to u thrash metalového souboru naposledy poštěstilo. Ono když etno fujara rozjede vozbu, na kterou chlapci umně roubují vzletnou silnou melodiku, jest vymalováno. Pak na záda začnou zavěšovat ranec etno prvků a do něj vkládat technicistní hračky, to jsem už v kolenech a klaním se respektem k tvůrcům.
Velmi si vážím toho, že etno nezneužívají samoúčelně, ale je pevnou součástí celku. Umějí ukovat temnou mantru zmaru a stále se pohybovat v groove thrash metalu, s inklinací vymanit se silnou melodií do stratosfér hudebních slastí. Tu a tam ubírají tlaku a zařazují i lehčí skladbu, aby toho boje nebylo na jednoho příliš. Závěrem se kruh uzavírá návratem úvodních etnických prvků a rozvinutím skladby do dalších čarokrásných thrash zákoutí, o kterých si člověk může nechat zdát. Album "Tū" mě výrazně baví a těším se na další nátřesky. Držím naději, že soubor nezchvátí někdo s komerčními úmysly, nebo že hošani nesejdou na scestí podbízivosti a příště posunou svoji tvorbu k ještě výraznější kvalitě. Cítím, že jejich perutě ještě pořádně nerozřízly vzduch a jejich mozky se zcela neodhodlaly být svobodně progresivní. Talentovaný soubor, který se vyplatí sledovat a doufat, že jejich mladistvá vášeň pro věc vydrží co nejdéle. Mají hudebnímu světu a hlavně thrash metalu co dát.
Zobrazeno: 685xLedTherion 8/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | ALIEN WEAPONRY - Tū (2018) | Hard Music Base

Label


Napalm Records

Seznam skladeb


1. Whaikorero
2. Rū Ana Te Whenua
3. Holding My Breath
4. Raupatu
5. Kai Tangata
6. Rage - It Takes Over Again
7. The Things That You Know (Bonus Track)
8. Whispers
9. PC Bro
10. Urutaa
11. Nobody Here
12. Te Ara
13. Hypocrite (Bonus Track)

Hodnocení uživatelůø7.3/10

Počet hlasujících: 6


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist