PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

ALIEN WEAPONRY - Tū (2018)


Není už mnoho thrash metalových souborů, které by mě zaujaly a v dnešní době dobře bavily. Většinou jde o nepochopené hledače nebo o ortodoxní klasiky, hrnoucí old school v předem daných intencích. Mladé krvi ALIEN WEAPONRY se však povedl husarský kousek. Uchopili po svém látku Sepultury - "Roots" a napasovali ji na svůj etnický původ. A věru nezní vůbec zle ani blbě, ale přímo úchvatně čerstvě a zapáleně. Čumím, co tato trojice mladíků nahrála a zkomponovala. Podle mě debut roku 2018 v daném stylu, tady nejde o nějaké upozaděné zelenáče, ale sebevědomé bojovníky.
Novozélandské etno intro celý „haka“ tanec otevírá. Mně osobně z první dobré udeří do mysli po pár taktech právně již zmíněné "Roots" od Sepultury. Prastará legendární látka se zde ždímá a ze zákrutů vytéká kapalina, která je dobře recyklovaná a použitá dle vlastního dobrého uvážení. Zvolená maorština zní exoticky, ale pro daný hudební styl pasuje jako třeba španělština. Navíc je pro hudebníky jazykem mateřským, tak proč to nezkusit, odlišit se a prodat to. Není to samoúčelné a zní to velmi dobře. Mám dojem, že anglicky zpívané skladby patří k těm slabším na tomto albu. Nebojí se vytasit krasopisnou hrnbou s vlastním osobitým přízvukem. Jako by se střetli Body Count, SOAD a Machine Head se Sepulturou. Náramná barevná metalová pastvina, kde se kombinuje lecco s lecčím a doslova mi nápady těchto chlapíků zalézají hluboko do mozku. Klenuté melodie odstřelují rakety štěstí do stratosfér. Důraz a chytrá stavba doslova vyrážejí dech a jsou v rozporu s věkem, který mají tito bojovníci v pasech.
Mají dar napsat šlehu, krásnou stadiónovou halekačku v mateřštině, která svým hlubokotažným drajvem chytí za flígr a nepustí ze sevření. Vše zní velmi sofistikovaně a hudba ALIEN WEAPONRY se jen tak nevzdá pokračování v okupaci myslí posluchačů. Nu řekněte sami, kdy se vám to u thrash metalového souboru naposledy poštěstilo. Ono když etno fujara rozjede vozbu, na kterou chlapci umně roubují vzletnou silnou melodiku, jest vymalováno. Pak na záda začnou zavěšovat ranec etno prvků a do něj vkládat technicistní hračky, to jsem už v kolenech a klaním se respektem k tvůrcům.
Velmi si vážím toho, že etno nezneužívají samoúčelně, ale je pevnou součástí celku. Umějí ukovat temnou mantru zmaru a stále se pohybovat v groove thrash metalu, s inklinací vymanit se silnou melodií do stratosfér hudebních slastí. Tu a tam ubírají tlaku a zařazují i lehčí skladbu, aby toho boje nebylo na jednoho příliš. Závěrem se kruh uzavírá návratem úvodních etnických prvků a rozvinutím skladby do dalších čarokrásných thrash zákoutí, o kterých si člověk může nechat zdát. Album "Tū" mě výrazně baví a těším se na další nátřesky. Držím naději, že soubor nezchvátí někdo s komerčními úmysly, nebo že hošani nesejdou na scestí podbízivosti a příště posunou svoji tvorbu k ještě výraznější kvalitě. Cítím, že jejich perutě ještě pořádně nerozřízly vzduch a jejich mozky se zcela neodhodlaly být svobodně progresivní. Talentovaný soubor, který se vyplatí sledovat a doufat, že jejich mladistvá vášeň pro věc vydrží co nejdéle. Mají hudebnímu světu a hlavně thrash metalu co dát.
Zobrazeno: 195x



LedTherion 8/10




PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | ALIEN WEAPONRY - Tū (2018) | Hard Music Base

Label


Napalm Records

Seznam skladeb


1. Whaikorero
2. Rū Ana Te Whenua
3. Holding My Breath
4. Raupatu
5. Kai Tangata
6. Rage - It Takes Over Again
7. The Things That You Know (Bonus Track)
8. Whispers
9. PC Bro
10. Urutaa
11. Nobody Here
12. Te Ara
13. Hypocrite (Bonus Track)

Hodnocení uživatelů



ø7.4/10

Počet hlasujících: 7


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT



© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist