Recenze přečtena 286x (od 3.10.2017)

BLOODY REDEMPTION - Infected Minds (2017)

cover To posměšné „Nad Tatrou sa blýska, Čech Slováka tříská“ se na death metalovém kolbišti již od devadesátých let klidně může zpívat obráceně. Nevím sice přesně proč, ale slovenská death metalová scéna mi přišla přeci jenom v jistých dobách o něco zajímavější.
Tak to by mě zajímalo, na který hnojník to chodí Koník kálet, když tam nachází zajímavé perličky. Tentokrát totiž vytáhl právě ze Slovenska naprosto neznámou kapelu BLOODY REDEMPTION, která právě pod jeho labelem Support Underground debutuje albem „Infected Mind“. Ano, BLOODY REDEMPTION jsou neznámou kapelou, ale určitě se stanou známou především u našinců, libujících si ve staré death metalové retro klasice se současným brutálním soundem, kde je chvályhodně povytažena basa s povedeným řinčivým zvukem. Tvorba BLOODY REDEMPTION není zbytečně komplikovaná a vyhrávky nejsou prstolamačskými záležitostmi pro umělecky zaměřené otrapy. Kapela přebrala to nejlepší z valivého death metalového extrému, především evropských provincií smrti a připomíná parní válec, tažený mrtvolným smradem, kterej zatlačuje do zatuchlé hniloby bažin zkorumpované výdobytky civilizačních pokrokových tradic. Ta valivá, střednětempá zkostnatělost je podaná se sympatickou, intenzivní elegancí. Ovšem BLOODY REDEMPTION umí i rapidně zrychlovat a tady mi zablikala hodně výrazně vzpomínková kontrolka na českou legendu Krabathor, i přes to, že některé fofr pasáže mají trochu nablacklejší výraz smrtelného chtíče, což povedeně sekunduje ponuré atmosféře celé desky. Nostalgici si budou slasti i strasti tohoto alba určitě užívat na plnej céres a zapomenou na přežitý astmatismus, který je vytýkán tomuto žánru pokrokovými věrozvěsty již drahná léta. Jasně, normální kapely jsou nuda oproti těm, které přidávají něco navíc, ale ani do voňavé koupele nebudete kombinovat olej se solí, aby vás to místo příjemné relaxace nesežralo na kost. A kdo miluje bahenní lázně, tak ten si k tomu smradu může pustit právě album „Infected Minds“, čpící zápachem bahna společnosti. O podobných albech se přeci jenom hůře píše a vlastně by se dala zkopírovat jakákoliv recenze, o kterémkoliv albu z dlouhé historie death metalu, ale jedno je jisté, album „Infected Minds“, slovenských BLOODY REDEMPTION, v té nepřeberné hromadě podobných, ne-li stejných alb, patří k těm, na kterých se dá s gustem smlsnout a to i vícekrát po sobě, bez rizika kolapsu zažívacího ústrojí. Prostě hodně povedený debut a chvályhodný zářez Support Underground.
Mimochodem, někomu se může zdát zpracování digipacku, stejně tak jako muzika BLOODY REDEMPTION, poněkud dětinské, nebo dokonce trapné. Jenže když si jej převedete do černobílé verze, tak jste u tradic totálního, hlubokého, extrémního undergroundu, což coby pamětník kouzelných, pravěkých, xeroxových časů vítám s otevřenou náručí, chrochtající blahem.


Rock´N´Roll Hell 8/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | BLOODY REDEMPTION - Infected Minds (2017) | Hard Music Base - webzin/databáze h&h hudby | www.hardmusicbase.cz

1. Enter The Purgatory
2. Torture Of Souls
3. Infected Minds
4. Help Me Find The Nails For Christ
5. Expected Despair
6. Way To The Abyss
7. Undead Corpses
8. Through The Eyes Of Beast
9. Paralyzed Before The Spiritual Rapingø8/10

Počet hlasujících: 1
HARD MUSIC BASE

Webzin / Databáze hard & heavy hudby.

KONTAKT

Email: hardmusicbase@email.cz
Reklama: ima.advertisement@gmail.com

NAHRÁVKY K RECENZI

Pepa Jůza
Morašice 32
569 51 Morašice
Czech Republic
juzapepa@seznam.cz

facebook twitter galerie Přehled návštěvnosti RSS


© 2008-2017. Všechna práva vyhrazena.
nahoru
nahoru
TOPlist