PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

CHEERS! - Daily Bread (2017)


Tady bude ještě hodně veselo. Na cestě za keltským folk punkem se rozhodně zastavte u kapely Cheers! z Plzně. Akordeon, píšťalky, housle, samozřejmě kytara, basa, bicí, chytlavé nápady a kolotoč třinácti písní, na kterém se mnozí budou muset připoutat, aby nevypadli. Připravený posluchač však ví, do čeho jde. Pryč na chvíli se složitou, kytarovou onanií, nastolit vhodnou melodickou linku a jde se na to. V tom všem se mísí radost i smutek a příběhy, o kterých si můžeme jeden večer vyprávět a druhý den zažít.
Cheers!, sestava šesti chlapců a jedné dívky nám servíruje čerstvý zásek v její diskografii, album "Daily Bread" o délce něco přes 48 minut, což byla první informace, která mě na slušivě ilustrovaném digipacku s vloženými texty uvnitř zaujala nejdříve. Přeci jen, není to na podobnou produkci "tříakordového veselí" nějak moc? Pak jsem vložil desku do přehrávače a zjistil, že je to tak akorát. Alespoň v případě, když jste se takhle vzbudili po flámu, hlava bolí, ruce se třesou a hudba, na kterou máte náladu, nebude zrovna Dream Theater. V tom případě jděte do Cheers!. Chybu neuděláte.
Chcete-li se něco bližšího dozvědět o desce z pohledu, jak ji vidí například kapela sama, mrkněte na rozhovor s Cheers! zde na Hard Music Base. Tam mimo jiné zpěvák a kytarista této povedené chátry Pafka Steidl vysvětluje, proč si ke klipu songu "Chances", který celé album otvírá, vybrali právě plzeňský Music Bar Anděl. Mezi mé favority ze všeho tohoto folk punkového běsnění patří mollově začínající song o bídě "Misery", že jsme ještě neumřeli mi připomene "Here We Are" a z barové stoličky mě smete melodická linka v "Pie Of Shame", kde se vyloupne i jakýsi pokus o kytarové sólo. V "Saint of the Scene" družina ubere plyn, i v následující "Mr.Batter" to tak chvíli vypadá, ale jen chvíli. Je to jen nádech, abychom mohli vstát ze země a na stole máme další drink a muziku, kde pro nějaké dlouhé, vášnivé objímání nebude místo. Pak přijde skočná "mollovka" s názvem "Hey Devil" a to je jeden ze skutečných vrcholů nové desky.
Tahle nahrávka se směle vyrovná zahraniční produkci kapel podobného ražení a pokud máte celtic folk punk rádi, budete těžko v našich luzích a hájích hledat povedenější sebranku.
Zobrazeno: 587xMagua 9/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | CHEERS! - Daily Bread (2017) | Hard Music Base

Label


Supraphone

Seznam skladeb


1. Chances
2. London Days
3. Misery
4. Dagger
5. Here We Are
6. Standard
7. Pie of Shame
8. Saint of the Scene
9. Mr. Batter
10. Hey Devil
11. Land Where Nobody Lives
12. Once We Reach the Ireland´s Bay
13. Only Thing

Hodnocení uživatelůø8.5/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist