PŘIHLÁŠENÍ

OCELOT - Pekelnej stroj (2017)


S tahounem znojemské smečky Ocelot Jindrou Novotným jsme si psali ještě v době, kdy se dopisy psaly ručně a chodilo se s nimi na poštu. Pak se čekalo pár dní, jestli se objeví ve schránce obálka s odpovědí. Svět se zrychlil, let nám přibylo, ale muzika Ocelotu se do důchodu, jak je slyšet, nechystá. Jindra se i po těch letech aktivně stará o chod skupiny, píše skladby, texty, na webu Ocelotu zveřejňuje pravidelně své reporty z koncertů a o kapele dokonce vydal v březnu letošního roku knihu "Ocelot: Až na krev". A co je nejdůležitější, v květnu vyšla nová deska s názvem "Pekelnej stroj".
Ocelot nikdy netvořil nějaké rozsáhlé, progresivní kompozice, jeho muzika je jasná a úderná. Jak ale skládat tolik let muziku na "pár akordů", neopakovat se a nezevšednět? Musí se to umět! Ocelot umí a jestli vás dokáže svou tvorbou oslovit, pokud jste se s kapelou ještě nikde nesetkali, zkuste letošní desku. I ti posluchači, kteří s muzikou Ocelotu žijí už nějaký ten pátek, nebudou nijak zklamaní. Desítka skladeb a jedno krátké intro jedou ve stylu, který je Ocelotu vlastní a který se pár let nemění.
Úvodní pecka, titulní skladba "Pekelnej stroj" s nakažlivě zpěvným refrénem, potvrdí, že mi dáte za pravdu. Ocelová strojovna šlape opět v čtyřčlenném složení, což je jedině dobře, protože když dojde na kytarová sóla a mezihry, vše drží pěkně pohromadě a kytary se výborně vzájemně doplňují. Právě v tom je podle mě hlavní síla nové desky, kde nuda nehrozí a čas strávený jejím poslechem nebude rozhodně zbytečný. Textově vše opět v češtině, žádná velká poezie, ale kdo hledá v textech obsažených v bookletu, své si jistě najde. Ať třeba v písni "Něco tam je", zajímavém sdělení o strachu ze tmy, z textu ze života muzikantů "Legie prokletých" nebo v nějakém jiném. Jak je libo. Ocelot se s češtinou už asi nikdy nerozloučí a to je jedině dobře. Anglicky zpívaných kapel, které míří na export, je dost, buďme rádi, že tu máme dál svůj český Ocelot. Songy jako "Fláknu tě" nebo Oceloťácký tradicionál "Válení" jsou jasné koncertní tutovky, na které stát v klidu rozhodně nebudeme, neboť "Se budem válet na zemi a řvát jako hyeny"...
Na zadní straně bookletu je animace hodin ukazující čas za pět minut dvanáct. Když se tak dívám večer na zprávy, možná tomu tak je. Kdyby lidi raději poslouchali takovou festovní muziku a neřešili nesváry, měli bychom možná ještě času víc.
Zobrazeno: 573xMagua 8/10PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | OCELOT - Pekelnej stroj (2017) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Breath Rock ´n Roll Intro
2. Pekelnej stroj
3. Masakr motorovou pilou
4. Poslední cesta
5. Alcoholic blues
6. Going to Hell
7. Legie prokletých
8. Fláknu tě
9. Něco tam je
10. Poprvé
11. Válení

Hodnocení uživatelůø10/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist