PŘIHLÁŠENÍ

STUPID KARATE - Punk Is A Free Pricing Corpse [EP] (2017)


Thrashington D.C. oznamuje, že francouzští hardcore punk raubíři vydali zbrusu novou nahrávku. Tentokrát se jedná pouze o čtyřskladbové EP „Punk Is A Free Pricing Corpse“. No a jak patrně žádné lidové moudro nepraví, tak bůh nevymyslel zase nic tak extrovního, jen člověk se povyšuje na debila, jak se ve všem pořád geniálně vrtá. STUPID KARATE hrají něco jako hardcore punk z období, kdy byl punk celosvětově uznán za komerční ždímačku, tedy se stal pro skutečné rebelantství nepoužitelným. STUPID KARATE se prostě vidí v období, kdy finanční znesvěcení punku legalizovalo hardcore, crust a thrash metal. Prostě jak vidno, tak se prostě u STUPID KARATE od minulé nahrávky lautr nic nezměnilo a jejich neumětelské udělej si sám by mohlo potěšit příznivce D.I.Y. scény. Nové písničky se klidně mohly objevit již na tom loňském albu a ty loňské písničky bych klidně mohl prohlásit za novinky a nikdo z nezasvěcených by nic nepoznal. Jenže STUPID KARATE podávají novinku v trochu jasnějších barvách. Zadní strana obalu je opět čitelná jako bible politá mešním vínem, ale ten zadek, včetně hloupého obrázku na front coveru, dostal jasně žlutý podklad. Co to asi tak může znamenat? Jedině to, že hloupost byla dotažena k naprosté dokonalosti. STUPID KARATE jako by se zbavili jakéhosi amaterismu, který mě jaksi na jejich prvotině teda rozhodně nevadil a počali tu srandu brát přeci jenom trochu vážněji. Obyčejně, když se začne brát legraci z vědeckého hlediska, tak mívám obavy, že to skončí tam, co končí nohy a začínají záda, jenže ne u KARATE STUPID. Ti po zvukové stránce vsadili na o něco profesionálnější zvuk, i když ne až zbytečně profesionální, aby se neztratila autenticita rváčů z ulice a vynechali v písničkách nějaké tuposti, což z nich dělalo pouze dobré tajtrlíky. Nechci tvrdit, že novinkové EP je kdovíjak vyzrálé, či nějakou jinou intelektuální sprostost, ale prostě mě baví víc, i když jistá pravděpodobnost mi šibalsky namlouvá, že tady figuruje ono bájné rčení, že méně prostě znamená více. Jo, první dvě skladby „The Devil Rides Out“ a „Embrace My O-Goshi“ profrčí palicí jako hardcore čarodějnice na vysavači a zanechaj po sobě pouze smrad zpocených nohou. Jenže i tohle se cení, neboť ten pot z plesnivých kanad se dá pořídit právě při trotlící pařbě na tyhle skladby. I čtvrtá „Stand Out Of My Sunlight“ je pro pařby taky jako stvořená, ale při ní si můžete i pěkně béknout v kolektivních refrénech hodně punkujících. Ovšem skvostem je třetí písnička „Pet Semetary“. Ne že by se na ni nedalo taktéž tančit, ale myslím, že není od věci ani lámání se v pase smíchy. Teda pokud někdo nebude posilovat krční svaly krčením ramenou, protože takhle sprasenou předělávku od The Ramones jsem ještě neslyšel a rychle zapomeňte na barovou pohodu Plexis. Tahle věc mě vážně rozsekala. Ale ono celý to ípko „Punk Is A Free Pricing Corpse“ je prostě povedený pro nepovedené údery z amatérských škol bojových umění.
Zobrazeno: 483xRock´N´Roll Hell 8/10PŘIDAT KOMENTÁŘ

30.5.2017 (19:37)

Co je na tom, když označíš nějaký dílo za vyzrálý? V čem je ta intelektuální sprostota? Napadá mě, že to spíš značí nedostatek slovní zásoby, protože určitě by se to dalo napsat jináč. V tom máš možná pravdu. Každopádně nevidím špetku intelektuální sprostoty v tom, když si někdo vypůjčí přírodní přirovnání přirozenýho procesu zrání, nebo jak to napsat...

Díky za objasnění, hezký večer.


Recenze | STUPID KARATE - Punk Is A Free Pricing Corpse [EP] (2017) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. The devil rides out
2. Embrace my O-Goshi
3. Pet sematary (Ramones´ cover)
4. Stand out of my sunlight

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist