PŘIHLÁŠENÍ

WOLFBRIGADE - Run With The Hunted (2017)


Švédsko představuje pro mnoho lidí metal punkovou baštu, garantující nadstandartní kvalitu. Vznikly zde kapely, které dnes právem považujeme za zásadní stavební kameny tvrdších rockových žánrů. V osmdesátkách to bylo rychlejší a zběsilejší pojetí punku, v ranejch devadesátkách progresivní a velice originální pojetí death metalu. V druhý polovině devadesátek dochází k navázání na oba zmíněné proudy a začíná nová kapitola… Na začátku našeho příběhu stojí death metalová smečka OBSCURE INFINITY, v jeho prostředku pak zběsilá punková řezničina s metalovým zvukem WOLFPACK a na jeho konci dnešní podoba ostřílených matadorů WOLFBRIGADE…
„Run With The Hunted“ si předobjednávám v první vlně. Vinyly se v distribucích objevují hned první den od oficiálního vydání, ale na, v crustu dnes jíž podstatně undergroundovější nosič - cédéčko, musel člověk ještě nějakou tu chvilku posečkat. V čem vlastně kurva tkví smysl recenze na něco, co už spousta z Vás slyšelo online, když i v bookletu, kterej provází poslech originálního nosiče, najdeme kromě textů lautr kokot? Odpověď ať si nalezne každej sám v sobě. Wolfbrigade přirovnávám ke svýmu oblíbenýmu pivu, který kdyby uvařili jinak, byl bych dost nasranej, protože očekávám svůj zaběhlej, stejně chutnající nápoj. O svátcích navíc pivovar rozdráždí buňky tradičníma limitovanejma speciálama. No, ale co můžeme ještě najít na brigádě, dnes už šedivejch vlků, speciálního? - Nic! Co však činí novej počin těchhle veteránů přitažlivým, je jeho vyzrálost, promyšlená bilance, taktický zúročování všech nabytejch hudebních zkušeností a především velmi povedený a věrohodný propojení stěžejních rysů těch dvou předchozích kapel, vměstnaných do hávu tý kapely třetí. Při poslechu si hlavně musíte dát bacha na optimální hladinu, ani ne tak alkoholu, nebo THC v krvi, ale zvuku. Když to moc vohulíte, utopíte hezký progresivní sólíčka v přebustrovaný kovárně. Když to budete sjíždět moc potichu, nedolétnou k Vašim uším půvabný výškový lykantropický zvukomalby, dotvářející podstatu celku. A ne, není to tím, že bych vlastnil nekvalitní přehrávač. Deska je skutečně žánrově pestrá a z klasickýho d-taktovýho mandlu nám vyjíždějí někdy rokenrollový, jindy deathový, potom zase doomový i heavíčkářský postupy. Další plus tohohle díla představuje fakt, že chlapci přesně dokázali odhadnout kdy zrychlit, nebo zpomalit. Onen dobrej odhad jsem u předchozích dvou fošen postrádal. Taky bych uvítal měkčí zvuk, ale nedokážu posoudit, zda-li je to u WOLFBRIGADE vůbec možný. V poslední řadě vyzdvihnu taky časovou stopu, která tak akorát udrží koncentrovanou mysl v plný pozornosti. Textová stránka taky ok. Klasický, smysluplný, vyřvávající se fragmenty. (Někdy sem ty texty hodím i s překladem.)
Titulní červenej podklad s Karmazidovým obrázkem se nadmíru povedl. Nicméně ten strohej booklet mě docela nasral.
Velmi kvalitně odvedená práce! D-taktovej rokenrol v několika polohách. Sklizeň byla dobrá! Jenom to cédéčko mohlo stát asi tak o sedmdesát dukátů méně. Ale to už asi není otázka kapely, ani vydavatele. UNDERGROUND RESISTANCE!
Zobrazeno: 819xPodzemní Hluk 8/10

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | WOLFBRIGADE - Run With The Hunted (2017) | Hard Music Base

Label


Southern Lord Recordings

Seznam skladeb


1. Nomad Pack
2. Warsaw Speedwolf
3. Lucid Monomania
4. No Reward
5. Kallocain
6. Return To None
7. War On Rules
8. Feral Blood
9. Under The Bell
10. Dead Cold

Hodnocení uživatelůø8.3/10

Počet hlasujících: 6


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist