PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

BODY COUNT - Bloodlust (2017)


BODY COUNT najeli na interval co tři roky to album. Po výtečném rychlopalném albu z roku 2014 soubor přichází s trochu odlišným přístupem ke své tvorbě, aby nešlo o kolovrátek v jednom korytu. Celé album je spíše střednětempé a valivé. Rychlost a řinčení zbraní není tak markantní jako na předchozím albu. Ice-T deklamuje na podkladu promyšleného groove metalu. Střední tempo mu dává možnost uchopit vlastní tvorbu odlišně a distancovat se od předchozí nahrávky. Hudba a nápady jsou opět bohaté a snaží se pověstný nátlak vykřesat ze středních rychlostí zlověstné drtičky. Ale i na nějaký ten taneček v rytmu malých dávek se dostane.
Tlak se opět Ice-Tmu daří stupňovat a místo rapu spíše přednostně deklamuje a řve, což ke Slayerovskému střednětempému sekání pasuje slušně. Recitativ a nekompromisní vál má slušný účinek. BODY COUNT i z ležérní skladby "This Is Why We Ride" vytahují svůj palebný arzenál, a na podkladu thrashových suken vyšívají pravidelné dávky do cizáckých graffiti. Náramná sekanice, která neomaleně pozvedává sukni do sebe zahleděné lenivé dámě, která je lakomá v chuti rozdávat potěšení hodným. Dominující střední tempo se dá také různě uhníst. BODY COUNT na základě klidných, neústupných, thrashových dominant budují mohutnou monumentální skladbu, plnou metalové progrese a crossoverového křížení tak, jak to bylo moderní před 30-ti lety.
Na předchozím albu páni dali cover Suicidal Tendencies a album bylo celé více rap metalcoreové. Nyní zařazují cover Slayer, a i díky tomu je celé album tematicky hozené do thrash metalu. A jak si poradili s "Reign In Blood"? Náramně. Třepu imaginární kšticí, hrozím rukama a popíjím imaginární ležák vysoké stupňovitosti. Nakouleli to páni náramně hráčsky, nasazením a s patřičným respektem k předloze. Nádhera BODY COUNT i Ice-T znějí jako pravověrní old school thrasheři. Začínám zjišťovat, že Ice-T v těsné ulitě rapu trpěl, a proto si rozjel duální kariéru v BODY COUNT, aby se mohl věnovat i nářezové tvrdé hudbě.
V rámci rozmanitosti, která je typická i pro toto album, Ice-T mění neustále nuance a po palbě umí přijít s klidnější, pomalou a zlověstnou skladbou. Vše prodchne pachem ulice a její špíny, z níž čpí jen holá beznaděj a bezmoc nastávajících let. Občas mi na tomto albu vadí kecy Ice-Tho, ale co nadělám, že pane. Narušuje to tah na cíl. Titulní skladba se nikam nežene a buduje groovy strukturovanou dominantu, kde se krasopisně pílí staleté buky. Říz a úsečnost typické pro BC v područí říznosti Slayer a trylkování Iron Maiden dělají z tohoto zářezu jednu z top skladeb celé tvorby souboru. Černá mikina přináší finální střílečku, kde se kulkou nešetří. Typicky uskákané výhružné BODY COUNT s palbou ručních zbraní a kytar. Celé album je prodchnuté úctou a poklonou Slayer. Nejde o vykrádačku, ale o doslovné citace, vložené do vlastní tvorby, a vyjádření lásky Ice-Tho k drsnému kovu. Respektu hodné album, které je více thrash než rap.
Přidáno: 30.9.2020LedTherion 8/10


» BODY COUNT - Carnivore (2020) (3.10.2020)
» BODY COUNT - Bloodlust (2017) (30.9.2020)
» BODY COUNT - Manslaughter (2014) (23.9.2020)
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | BODY COUNT - Bloodlust (2017) | Hard Music Base

Label


Century Media Records

Seznam skladeb


1. Civil War
2. The Ski Mask Way
3. This Is Why We Ride
4. All Love Is Lost
5. Raining Blood / Postmortem (Slayer medley)
6. God, Please Believe Me
7. Walk With Me...
8. Here I Go Again
9. No Lives Matter
10. Bloodlust
11. Black Hoodie

Hodnocení uživatelůø8.7/10

Počet hlasujících: 11


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist