PŘIHLÁŠENÍ

WATCHTOWER - Concepts Of Math: Book One [EP] (2016)


Po 27 letech od posledního LP se obrodila americká prog thrash metalová sebranka Watchtower. V 80. letech minulého století stihnuli vydat dvě nadčasová alba, která sice páchnou naivitou, zvukovým amatérismem a nabíráním hráčských zkušeností, nicméně z nich vyvěrala kompoziční odvaha a originalita. Po letech se čtveřice hudebníků schází znovu, aby se pokusila EP albem nastartovat svoji dráhu vesmírem komplikací a nečekaných mezihvězdných skoků za pomocí ohybů času. Nyní se pánové vracejí již se současným soundem a řekl bych, že ztratili trochu ze svého půvabu a naivnosti, ale to po letech a získaných zkušenostech muselo přijít. Co nezmizelo, je cit pro zajímavé harmonie, netradiční melodie a chuť komplikovat si vlastní hraní složitostí.
Soubor není příliš známý, ale když si znalci protnou Američany Believer (ti už od roku 2011 albově mlčí) s německými Mekong Delta, výsledná linka jim dá Watchtower. Po úvodní instrumentální technické promenádě a průvanu stopek a disharmonických sól je vymalováno a je třeba se těšit na velké album, které snad přijde dříve než za další desetiletky. Oproti Mekong Delta mají výtečnější zvuk, neb Němci mi znějí výrazně krabicově, plasticky až synteticky. Alan Tecchio vládne vokálem ne nepodobným s Believer a jejich technika hry a konstrukce skladeb je také občas v souznění. Watchtower jsou na tom výrazně lépe v zajímavosti, rozmanitosti a množství nápadů. Bohužel vždy byli na okraji pozornosti posluchačů a je to škoda, jejich hudba není vůbec špatná a pro milovníky thrashmetalových technických prog alb by se toto aktuální EP mělo stát důležitou součástí.
Soubor písní se nebojí být jedovatý a vstupovat do vod dávných Voivod a být progresivní a vystavět na jejich odkazu vlastní nástavby. Tolik rytmických eskapád a melodií natřískat do jediné skladby značí, že nápadů za léta nečinnosti shromáždili kvantum. Umí být jemní, ale pak zvednou stavidla a pustí Dyji do údolí na Bulhary, kde zurčí a bublá, jak planeta po zrodu koryt sama chtěla. Přihlížející jsou rejem proudů a změn temp doslova vycinkaní. Ujištění, že technická komplikovanost může jít ruku v ruce spolu s energií a smysluplnou dravostí, jsou zde nesčetněkrát stvrzována. Progresivní soubory tuze rádi dlouhé skladby a toto EP není výjimkou. Desetiminutový mastodont s prostorem rozehrát nemocné melodie bez spěchu, přináší další pohled na komplexnost souboru. Bohužel tato disciplína na dlouhé tratě pánům nesvědčí, a komprese nápadů z běžných skladeb je fuč a udržet pozornost na širé ploše je už nadlidský výkon i pro Watchtower. Nemáte chuť si pustit své oblíbené komplikátory? Watchtower hrají prog technický thrash právě pro všechny ty, kteří pátrají po něčem neznámém, ale kvalitativně srovnatelném s velkými jmény.
Zobrazeno: 455xLedTherion 8/10

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | WATCHTOWER - Concepts Of Math: Book One [EP] (2016) | Hard Music Base

Label


Prosthetic Records

Seznam skladeb


1. M-Theory Overture
2. Arguments Against Design
3. Technology Inaction
4. The Size of Matter
5. Mathematica Calculis

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist