PŘIHLÁŠENÍ

SERIOUS BLACK - Mirror World (2016)


Serious Black vydávají své druhé album „Mirror World“ v rychlém sledu za debutem. Byť je sestava souboru mezinárodní, jejich tvorba spadá natvrdo do škatulete tradičního německého speed power hevíku, plného klasických melodií. To, že je tento styl vydolován do dna s německou důrazností a precizností, netřeba v roce 2017 připomínat. V porovnání se švédskými bratry HammerFall, však Serious Black zdobí podstatně vyšší nasazení, chuť do hry a zápal pro věc. Kupodivu i po zvukové stránce jsem se Serious Sam spokojenější, ale kdo by se divil, když sestavu tvoří nejedno velké jméno německé, potažmo světové metalové scény.
Symfonický, monumentální úvod může svést na scestí, nikoliv tak odzemek, který ho následuje. Melodický, cválavý nářez, který má koule, drajv, květnaté výhony a velké melodie. Dokáží umně srazit a vyrobit spoj mezi Masterplan a Stratovarius. Bohaté aranže našince Vacíka mají zelenou. Hlavní středobod je však ve vzletné náladě jednotlivých skladeb. Snaží se působit bohatě a k tomu jim dopomáhá užití všech stylových propriet. Běžně se sprchuji v nádherném proudu, kde se střídají klávesy s kytarami a rytmikou. Vše zastřešuje ideálně laděný Urban Breed s naprosto samozřejmou jistotou ve svém výrazu. Dostupné melodie, dobré aranže, rytmika plná tlaku žene soubor kupředu. Nacházím pouze jasné signály, že jde o velmi povedené power metalové album.
Bohužel mé nadšení hasne u čtvrté "Heartbroken Soul", kde si Urban a spol. už zakrojili velký krajíc. Snaží se zahrát složitěji a zazpívat party, které jsou již mimo rámec vokalistova dobrého výrazu. Hlavní refrén je jakoby tahán z paty a ne a ne ho rozvinout. Navíc je položen v pásmu, kam už Urban nevystoupá a nemá pro něj potřebnou barvu. Celkově se skladba stává uloudanou a těžce poslouchatelnou. Naznačené směřování se mi bohužel vyplňuje i dále. Pomalejší baladická věc "Dying Hearts" se táhne, až je nepříjemná a plná kil zbytečností či profláklých klišé. Klidná poloha Urbanovi nesedí, a dokud se do toho nemůže opřít, zní jako chlapík bez talentu. Album má vcelku krátkou stopáž a svoji reputaci už po kvalitativním pádu nemá moc kde napravovat. Stejně se to ve zbylých skladbách alba nedaří.
Serious Black hrají power metal tak, jak ho známe již desetiletí. Ukovaný jest dávno, ale stále přitahuje posluchače a to vyvolává ke zjevení se nových a nových nahrávek. Je to jako po zlaté horečce, kdy se neví, zda je ložisko vyčerpáno, nebo je ještě naděje, že někdo zbohatne. Nalezená formule je natolik okouzlující, že i dnes si davy žádají její přeříkávání. Serious Sam patří k tomu lepšímu současnému průměru. Nelze jim upřít snahu, ale zároveň jim nelze připsat žádnou jinou další zásluhu. Je možné je přiřadit k mnohým německým souborům, třeba Sinner nebo Impelliteri, kteří nahráli hromady alb, plné podobných písní, tu lepších, tu špatných a vypadá to, že se scéna jen rozšířila o další jméno, které se vyplatí sledovat.
Zobrazeno: 450xLedTherion 6/10PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | SERIOUS BLACK - Mirror World (2016) | Hard Music Base

Label


AFM Records

Seznam skladeb


1. Breaking the Surface
2. As Long as I´m Alive
3. Castor Skies
4. Heartbroken Soul
5. Dying Hearts
6. You´re Not Alone
7. Mirrorworld
8. State of My Despair
9. The Unborn Never Die

Hodnocení uživatelůø6.5/10

Počet hlasujících: 6


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist