PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

PIRATES OF THE PUBS - Drunken Forever (2016)


Sakra, Morgane, kam jsme to dopluli tentokrát? České Budějovice? To odkud se line ten hřmot zběsilých melodií a bujarého veselí? Debutové album? To není možné. Prý Pirates Of The Pubs!
Mám pocit, že teď už s tou naší bárkou do dálek nemusíme. Máme rádi spolky jako německé The Porters nebo kanadské The Dreadnoughts. Kapitáne, už i u nás máme podobnou folk punkovou družinu, která těm ostatním, co se v našich končinách potulují, řádně nakope zadek. To musíte slyšet! Ten nádherně nazelenalý digipack s logem "našich českých piratů", to není žádná podložka pod pivo. Ani žádný cajdák k romantické večeři ve dvou. Ohulte to, co to dá a raději se pořádně napijte, než vás ten uragán smete kamsi pod stůl! Na desce o délce něco málo přes půl hodiny prostě slabšího místa nenajdete. Za to vám ručím, pane!
Tihle mořští vlci otevírají debut krátkou a údernou skladbou "...Are Coming" a hned víme, po jakých vlnách se budeme tentokrát plavit. Tak tedy "Vítejte na palubě"! To je název dalšího songu o zvednutých kotvách a napnutých plachtách, o rumu a dálkách, co nás volají neznámo kam. Alespoň takhle nějak to tahle povedená parta pěje v této písni, která je jako ještě další dvě na desce v rodném, českém jazyce. Jinak se na albu zpívá anglicky. A musím vám říct, ze čeština těmto bardům pasuje stejně jako ta angličtina, to mi dáte za pravdu.
Muzika Pirates Of The Pubs prostě roztančí každého. I když máte, příteli, jednu nohu ze dřeva. Říkáte, že se rád přidáte k tanci, který se v tanečních neučí? O to tady jde! Místo na vydechnutí při této bouři jednoduše není. A když doposloucháte nakonec, musíte tančit znova. Zvolnění přichází snad až ve dvanácté skladbě s nádherným refrénem "The Wind That Shakes The Barley" ...Aha, tak ne. I ona se zhruba po minutě změní v třeskuté folkpunkové tornádo, které nám ještě pořádně zamotá končetiny. Až poslední věc, Barčou zpívaná "Boy From Copenhagen" je folková záležitost jen s akustickou kytarou k táborovému ohni. Nevím jak vy, já tady střílím všema deseti. Protože jestli po nás už nezbyde nic, tyhlety songy určitě. To mi věřte, kapitáne!
Tak jsem dopil, zaplatil a vypadl ven. Byl jsem sám. Žádný kapitán se mnou nebyl. Jen místo měsíce vlál na nebi Jolly Roger.
Přidáno: 27.4.2016Magua 10/10


» PIRATES OF THE PUBS - Still On The Road (2019) (4.4.2021)
» PIRATES OF THE PUBS - Drunken Forever (2016) (27.4.2016)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | PIRATES OF THE PUBS - Drunken Forever (2016) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. ...Are Coming
2. Vítejte na palubě
3. Jolly Roger
4. Irish Music Heart
5. Stupid Drinking Song
6. Pirates Of The Pubs
7. Tell Me Ma
8. Bohemian
9. Na vlnách naděje
10. Vlci
11. Budweis Pirates Clan
12. The Wind That Shakes The Barley
13. Boy From Copenhagen

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 2

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2021. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist