PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

AVANTASIA - Ghostlights (2016)


V současnosti jeden z nejlepších rockových skladatelů nám přináší další porci koncepční hudby a opět se obklopil slušnou partou lidí, která ve své branži už něco dokázala. Za bubny sedí výtečný Felix Bohnke, sympaťák, kterého většina fanoušků zná z kapely Edguy. Za klávesy opět nikoho nepustil Michael Rodenberg, bohém který je podepsán pod alba kapel, jako jsou Epica, Kamelot, Rhapsody of Fire nebo třeba Brainstorm. Kytarové stálice v podání Saschi Paetha a Olivera Hartmanna doplnil ještě Bruce Kulick z Kiss. Baskytaru si ve studiu vzal na starosti zmiňovaný Sascha Paeth spolu s Tobiasem. Jsem zvědav, kdo ji bude obsluhovat na koncertech. Přesvědčit se o tom můžeme už 16. března v Praze. To nejlepší si Sammet nechal opět za mikrofon, kde ke svému pořád skvělému hlasu doplnil opravdu pěvecké osobnosti. Začnu ale postupně.
Úvodní "Mystery Of A Blood Red Rose" je popová záležitost a kdo miluje tvorbu Meat Loaf, přijde si jistě na své. Jako druhá nastupuje dvanáctiminutová "Let The Storm Descend Upon You", která je plná přechodů, měnění rytmů a hlavně skvěle zazpívaná. Ještě aby ne, když slyšíme takové ikony, jako jsou Jorn Lande, Ronnie Atkins (Pretty Maids) a Robert Mason (Warrant). Další věc s názvem "The Haunting" je pomalejší záležitost, kde slyšíme hodně klavír a hlas Dee Snidera (Twisted Sister) tam sedí jak prdel na hrnec. V pořadí čtvrtá "Seduction Of Decay" je klasická Tobiasova utahaná píseň, plná kláves v pozadí, která je na každém albu Avantasie a to už mě nebere. Nezachrání to ani solidní kytarové sólo ke konci skladby. Snad jen hlas Geoffa Tateho z Queensryche mě tam nevadí. Následující "Ghostlights" je klasická rychlá odrhovačka z dílny Sammeta a kdo jiný by to měl zazpívat, než sám Michael Kiske, takže vám přijde, že posloucháte poslední desku Unisonic nebo Place Vendome. Tobias Sammet spolu s Landem Kiskeho skvěle doplňují. Další song "Draconian Love" si Tobias vystřihl s Herbiem Langhansem (Seventh Avenue) a je to taková poprocková věc ve stylu finských H.I.M.. Sedmá "Master Of The Pendulum" je úplně jiná liga. Moderní rock/metal, podpořeným vynikajícím zpěvem Marca Hietaly z Nightwish. Zdárně ho doplňuje svým vokálem Tobias. Dle mého názoru jeden z nejlepších songů na desce. Hodně povedená je i pomalá věc "Isle Of Evermore". Ženské zastoupení Tobias na novou desku ulovil v těch nejlepších vodách a není to nikdo jiný než Sharon Den Adel z Within Temptation. Její nádherný hlas skvěle doplňuje Tobiasův. "Babylon Vampyres" je klasická pohodová věc, kterou najdeme na každém albu Avantasie. Za mikrofonem opět slyšíme Roberta Masona. Nejkratší píseň z alba nese název "Lucifer", u které poznáte, kdo je majitelem nejlepšího hardrockového hlasu na světě. Jorn Lande je rok od roku lepší a už se těším na všechny jeho nové projekty. Předposlední skladba s názvem "Unchain The Light" je pastva pro moje uši. Slyšet společně Sammeta, Kiskeho a Atkinse ve skvostné melodické vypalovačce se nepoštěstí každý den. Pro mě jasný hit nového alba. A nebyl by to Tobias, aby se nerozloučil něčím pompézním. Závěrečná "A Restless Heart And Obsidian Skies" je plná vokálů a melodických pasáží. Všemu vládne Sammetův oblíbenec Bob Catley (Magnum), u kterého rozhodně není poznat, že mu letos bude 69 let. Perfektní tečka na konec.
Co dodat na závěr? Nové album se povedlo jako ty předchozí a já mám aspoň co pouštět, až budu mít doma dámskou návštěvu, která určitě není zvědavá na ty moje tvrďárny. Rock and Rollu zdar!!!
Zobrazeno: 3740xHylf 8/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

5.1.2016 (15:08)

Haha..prý kdo miluje tvorbu meat loaf si přijde na své,juhahahaháááá tohle už není ta AVANTASIA metalová opera??? To je jenom reakce na RECENZI,ju to jsem se pobavil

foto
POWER ROSSI

[5/10]

Recenze | AVANTASIA - Ghostlights (2016) | Hard Music Base

Label


Nuclear Blast Records

Seznam skladeb


1. Mystery of a Blood Red Rose
2. Let the Storm Descend upon You
3. The Haunting
4. Seduction of Decay
5. Ghostlights
6. Draconian Love
7. Master of the Pendulum
8. Isle of Evermore
9. Babylon Vampyres
10. Lucifer
11. Unchain the Light
12. A Restless Heart and Obsidian Skies

Hodnocení uživatelůø6.7/10

Počet hlasujících: 21


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist