PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

RICK SPRINGFIELD - Venus In Overdrive (2008)


Přiznávám, že s tvorbou Ricka Springfielda přicházím do styku poprvé (což je vzhledem k jeho dlouhodobé kariéře až neuvěřitelné) a dlouho jsem se rozmýšlel, zda tuto desku vůbec recenzovat, protože jde tak říkajíc mimo spektrum mého zájmu, ale když už firma Angelmilk Records tento výtvor poskytla, tak s chutí do toho.

Podařený úvod v podobě "What's Victoria Secret", kterých by se ale v nabídce rozhlasových stanic (zahraničních, ne tuzemských) našlo víc než dost. Podobně vystavená jako úvodní je i druhá v pořadí "I'll Miss That Someday", i když ne tak zdařile. A dostáváme se k titulní "Venus In Overdrive". Výborná skladba, reggae kytara a další zajímavé postupy, naléhavý Rickův hlas a výborné vokály doprovodu. Hned řadím do mé Top5. Zato následující "One Passenger" je až silně zatěžkána popem. "Oblivious" - balada? Budiž, zase hodně popíku, sladký zpěv v refrénech, ale to asi k tomuto stylu patří. Jestli jsem správně postřehl, tak "3 Warning Shots" by mohla být jakýsi tribut Johnu Lennonovi (v mluveném intru se mluví o jeho vraždě). Jinak skladba přeci jen trošičku vybočuje z řady ostatních (tedy vyjma titulního kousku) - snad svojí náladou (především refrén je dobrý). Po důkladnějším poslechu bych si asi oblíbil i energickou "Time Stand Still". V "God Blinked" se objevují dechové nástroje a je to opět skladba, která vybočuje z toho předešlého středního proudu. Trochu přitvrdit kytary a hodila by se do repertoáru např. Lenny Kravitze. Další místo v Top5. A začíná to být čím dál lepší. I "Mr. PC" ve stylu Danko Jonese se dostává do žebříčku. S odřenýma ušima tam řadím i druhou baladu (lepší než ta první) "She". Následuje nejkratší skladba desky "Nothing Is Ever Lost", kterou bych bral spíše jako intro. A na závěr další příčka v Top - slide kytarou okořeněná "Saint Sahara".

Můj tip k poslechu: Venus In Overdrive, God Blinked, Mr. PC, She a Saint Sahara Díky těmto skladbám, u kterých se můj prvotní dojem při druhém poslechu ještě víc prohloubil, dávám 6.
Zobrazeno: 737xapab 6/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | RICK SPRINGFIELD - Venus In Overdrive (2008) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. What's Victoria's Secret?
2. I'll Miss That Someday
3. Venus In Overdrive
4. One Passenger
5. Oblivious
6. 3 Warning Shots
7. Time Stand Still
8. God Blinked (Swing It Sister)
9. Mr. PC
10. She
11. Nothing Is Ever Lost
12. Saint Sahara

Hodnocení uživatelůø10/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist