PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

ARCHER - Doomsday Profits (2006)


Firma Luck Media z Californie nám v poměrně krátké době zaslala další počin ze své stáje. Tentokrát se jedná o hard rockové Archer pocházející ze Santa Cruz. Tato skupina by mohla být známa i fanouškům v Evropě, a to prostřednictvím Sweden Rock festivalu. Ale pojďme k hudbě: Doomsday Profits je debutové album této formace, která hraje pouze jako trio a na zvuku (především v pasážích kytarových sól) je to znát. Pěkně našlápnutý začátek vycházející z kořenů hard rocku nám zprostředkovala skladba "Man Who Knows All". V případě druhé "Pride Before The Fall" by se mělo jednat o favorita Archer - slyšet je trochu Hendrixe a vůbec postupy rockových kapel 70. let, na poslech podstatně náročnější a kapela ukazuje, co umí. A další návrat do historie hard rocku v podání "Possessive Obsession" - nesmazatelný vliv Black Sabbath v období prvních pěti alb. "Sanctuary" - pro mě jedna z nejlepších věcí na desce, kterou řadím do pomyslné Top 3. Po poslechu první půlky "Van Salem" bych opět zařadil mezi 3 nejlepší, ovšem původní dojem trochu kazí pasáž s kytarovým sólem. "Brewtality" - metalcore s grunge v hodně umírněném podání - není to špatné, ale trochu mimo rámec desky. Po poněkud zběsilém úvodu přichází s "Disdained Delight" výborná balada. Doporučení: osekat speedové vyhrávky (trvající minutu a půl) kytaristy a rozhlasový hit je na světě. Další v pořadí je "Andrea" a pocta Van Halen? Budiž, ovšem Van Halen v období prvních dvou alb nebo spíše pocta Davidu Lee Rothovi, který podobně "swingově" zněl na svých sólových nahrávkách. Co říct k "Wild Roads" - změny v tempu á la Led Zeppelin vystavěné na jinak solidním středně rychlém hard rockové základě. Další "klasický" kousek, který by na svém kontě mohla mít většina anglických kapel z éry NWOBHM - tak to je "Hell Hath No Fury". A na závěr přichází nejdelší skladba alba - "Trusting In Fate" - sice ne to nejlepší na konec, ale vytknout nelze nic.

Poznámka na závěr: nevím, zda se jedná o záměr nebo o chybu, ale přehrávač u poslední skladby ukazuje stopáž 18:04, skladba samotná trvá něco přes sedm minut. Asi ve 12. minutě se opět ozývá hudba a je to již výše uvedená "Sanctuary", ovšem od "oficiální" verze v některých pasážích odlišná.
Zobrazeno: 822xapab 9/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | ARCHER - Doomsday Profits (2006) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Man who Knows All
2. Pride Before the Fall
3. Possessive Obsession
4. Sanctuary
5. Van Salem
6. Brewtality
7. Disdained Delight
8. Andrea
9. Wild Roads
10. Hell Hath no Fury
11. Trusting in Faith

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 1


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist