PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

INNOCENS - Free Us (2008)


Označováni jako elektronický gothic rock s klasickými prvky, vydávají čeští Innocens svůj první blýštivý debutový kotouček, pod názvem Free /us/. Aby si ho mohl dopřát každý, byl přílohou k časopisu Report, což byl pěkný krok ze strany skupiny. Ta se ustálila v následující podobě: Katerina - vokály a texty, baskytarista a autor hudby - Jaroush, bubeník Thom, klávesy obstarává Petronius a Michal kytaru.
Z celé desky jde vycítit optimismus, radost a chuť, s jakou Innocens svou hudbu vytvářeli. Důkazem jejich nadšení je hned první H.O.P.E.. Má rychlý spád a podává jakousi představu, jak by eventuelně mohlo mít celé CD podobu. Zdání ovšem klame a Innocens vytahují, velmi silnou zbraň v podobě The Shining.
Cítím, že The First Snow překypuje radostí, i když jsem textový materiál zatím neměla k dispozici. Potencionálním hitem by se mohla stát Free Me, díky své chytlavé melodii a sytostí přechodů. Z dema Where Are No Angels se tu objevuje skladba Voyage. Je lehce poupravena, hlavně o elektronické prvky, i když podle mého názoru je původní verze o něco lepší. Rázně začíná Race. Cath slušně předvádí možnosti svých hlasových rejstříků. Kluci si tu "střihnou" několik vokálních partů. Třeba se v budoucnu dočkáme dalších mužských vokálů a ve větší míře.
Se vší noblesou a vznešeností InterMezzo propojí první část desky s tou druhou. Fragrance of Memories je rozverný povedený kousek, kde nádherně vyniká klasicky protrénovaný hlas Kateriny. Trochu pochmurně začíná Image, ale jak už jsem jednou psala, Innocens jsou velmi originální a bohatí, co se přechodů týče. Orchestrální party dávají Life for Sale příjemnou atmosféru. Queen of My Own začíná lehkými vokály a postupně roste ve velice solidní kousek. Celou tu přehlídku čerstvého materiálu uzavírá Remember. Zcela orchestrální skladba uklidňuje a je příjemnou tečkou na závěr. Remember by možná znělo zajímavě i v kytarové verzi na nějakém singlu.
Celou desku hodnotím kladně, po instrumentální stránce je vybroušena do detailů a o vokálech ani nemluvě, nápadité přechody, sytý sound, vše, co od hudby fanoušci očekávají. Uvidíme, co přinesou další roky, stačí, když Innocens budou stát pevně na zemi a nebudou se nepohupovat na obláčcích z každého úspěchu.
Zobrazeno: 895xPiper 8/10


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | INNOCENS - Free Us (2008) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. H.O.P.E
2. The Shining
3. The first Snow
4. Free Me
5. Voyage
6. Race
7. Intermezzo
8. Fragrance Of Memories
9. Image
10. Life For Sale
11. Queen Of My Own
12. Remember

Hodnocení uživatelůø8.5/10

Počet hlasujících: 2


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist