PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

VISION DAYS - Don´t Worry Be Punk (2013)


Dá se říci, že punk poslouchám zhruba od roku 1988 a někdy mám pocit, že v tomto stylu už zřejmě nelze nic moc nového vymyslet. Poslední roky, muzikou přímo zavalen, ani nevím, co si pustit dřív, všechno mi zní tak nějak stejně, všechno už tu stokrát bylo a asi zase bude. I přesto je mi však velkou ctí držet v rukou nové cd kapely Vision Days s názvem „Don´t worry be punk aneb cesta do hlubin punkáčovy duše“. Kapela na něm prezentuje patnáct na nic si nehrajících skladeb, natočených zkraje letošního roku a tak nějak mě směle posadila na prdel.
Album mě rozdrtilo jak tank a zároveň vyvrátilo myšlenku, že dnes už člověka v punku nemůže nic překvapit. Kapelu jsem sice na scéně nějaký ten pátek registroval (vznikla již v roce 1990, natočila 7 CD a čtyři dema), nahrávky jsem znal, i když jsem od nich nic v originále doma neměl. Skladby nebyly nejhorší, ale že by mě to nějak víc bralo, to ani ne. Až s deskou „Viva la ironie“ jsem pochopil, že nám Vision Days ještě ukážou zač je toho punkův loket. Album bylo postavené na zajímavých melodiích a hlavně velice zdařilých textech, kterým se dalo věřit, což nebývá u některých dnešních punk rockových kapel až tolik zvykem. Desce jsem dal devět bodů z deseti, protože jsem tušil, že kapela ještě nevytasila všechny zbraně a na své další desce nás ještě více příjemně překvapí. A světe div se – stalo se.
Deska, kterou si můžete u kapely pořídit za mizerných šest pětek začíná skladbou „Bezstarostná“, skvělou to punkovou jízdou a s každým dalším songem mě kapela zabíjela pod zem níž a níž. Opravdu jsem neslyšel dlouho desku, která by mě takhle bavila od začátku do konce, super zvuk, skvělé texty, kvalitní písně, které si za něčím stojí. Není důležité rozebírat song po songu, desku si můžete na webu kapely volně stáhnout, udělat si názor a pak si třeba koupit originál. Zapomeňte na klasické chlastací a mrdací texty (omlouvám se za ten výraz, ale nechce se mi nějak hledat vhodnější), tady IAn, autor všech textů na desce, opravdu hodně překvapil, vkusně poukazuje na problémy dnešní doby, někdy vtipně („Moderní veselá“) jindy si nebere servítky („Ať nám to stojí“), prostě všeho akorát. Těžko nějakou skladbu vyzdvihnout jako nejlepší a nejslabší, tady to nejde, všechny jsou rovny svým dílem. Autorem muziky je opět kytarista a zpěvák IAn, jen ve dvou skladbách mu pomohl s hudbou Šviko z Inseminační stanice. Toho lze taky se svým akordeonem v některých skladbách coby hosta slyšeti. V tomto stylu je deska žhavým adeptem na desku roku, ale do jeho konce zbývá ještě mnoho času, tak uvidíme. Co říci na závěr? Snad jen vydrž IAne, vydržte chlapi!
Přidáno: 23.4.2013Magua 10/10


» VISION DAYS - It´s Time (2019) (20.5.2019)
» VISION DAYS - Dokonalý svět (2016) (18.7.2016)
» VISION DAYS - Don´t Worry Be Punk (2013) (23.4.2013)
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | VISION DAYS - Don´t Worry Be Punk (2013) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Bezstarostná
2. No to je hračka
3. Cesta do hlubin punkáčovy duše
4. Vítězství na splátky
5. Naděje
6. Moderní a veselá
7. Old punkx
8. Nekonečnej boj
9. Jako řemen
10. Prázdní lidi
11. Nežeru a nespím
12. Ať nám to tojí
13. Psycho
14. Battlefield
15. Jistěže

Hodnocení uživatelůø9.2/10

Počet hlasujících: 8

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist