PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

HAIL OF BULLETS - Of Frost And War (2008)


Když loni vyšlo čtyř skladbové EP od tohoto nového projektu Martina van Drunena, byl jsem hrozně zvědav, jestli to pánové z Thanatos a Gorefest, kterými se lídr Pestilence obklopil, myslí vážně a pustí se i do plnohodnotného alba. Metalovým potokem neproteklo ani příliš mnoho mrtvé vody a je to tady. Uvidíme tedy, jak tohle ďábelské dítko za ten rok povyrostlo.
Úvodní intro by docela slušelo nějaké Epic/Gotické kapele, ale zhruba v polovině se atmosféra jakoby zlomí a budete mít pocit, že se nad vámi začínají stahovat temná mračna. V dálce jdou slyšet zvuky bojiště a s jeho přibližováním zjistíte, že jste totálně v háji a nemáte kam uniknout. Veškeré snahy o procitnutí z tohoto snu, nekompromisně rozdrtí pásy přijíždějícího tanku. V úvodu skladby „Ordered Eastward“ máte nepříjemný pocit z blížící se války, ale nepřekonatelná touha vás nutí podstoupit riziko, že z toho nemusíte vyjít živí. Já osobně jsem myslel, že nepřežiji ani první bitvu. Totálně masakrující zvuk kapely, mně doslova pohltil od samého začátku a když se k tomu přidal typický Martinův chraplák, tak jsem byl ztracen úplně. Jak říká božský Kája, tohle jsem opravdu nečekal. V následující „The Lake Ladoga Massacre“ máte chvilku na odpočinek, protože úvod se až doomově táhne, jako horký asfalt. V zápětí vás ale tato horda začne masakrovat znovu. Siréna v následující „General Winter“ všechny nabádá, aby se odebrali do krytu. Kdo to nestihl, toho okamžitě smete kombinace těžkotonážního riffování i zběsilého úprku. V „Advanced Once More“ je ze začátku slyšet rychle šmidlající kytary spolu s pomalejšími bicími, což vytváří docela zajímavý kontrast. Samozřejmě nechybí ani klasicky rychlé pasáže. Tak trošku opačně je na tom, další song „Red Wolves of Stalin“. Ta pro změnu začíná poměrně slušným fofrem. Tempa se zde ale tak střídají, že se člověk ani nestačí divit. Takže jsme ušli polovičku téhle válečné stezky a „HOB“ zatím vyhrává na všech frontách. Druhá půlka začíná hodně valivou skladbou „Nachthexen“ a vy máte pocit, jako by vám byl v patách skutečný tank. „The Crucial Offensive“ je opět ve znamení střídavých temp, ale ty rychlejší tady mají přece jen navrch. Skladba „Stalingrad je ozdobena velmi těžkotonážním riffem, který chce zřejmě dorazit i zbytek zdecimované armády. „Insanity Commands“ je pro změnu nejpomalejší skladba z celého alba, kde si aspoň máte možnost na chvíli vydechnout a vychutnat velice slušné kytarové sólo. Jak napovídá název předposlední skladby „Inferno at the Carpathian Mountains“, čeká nás ještě docela slušné peklo. A je to tak. „HOB“ to do nás hrnou hlava nehlava, vždyť se ztrátami se přece počítá. Je tady poslední bitva o „Berlín“. Pomalejší tempo dává jasně najevo, jak je celá armáda touto válkou unavená a všichni vojáci se rozhlížejí po zpustošené zemi, poseté hromadou mrtvol a dávají si jedinou zásadní otázku. Je tohle vůbec vítězství…?
Hail Of Bullets se podařilo vytvořit naprosto fantastický válečný příběh, který musí vtáhnout i nezasvěcené posluchače. Musím se přiznat, že mne ta atmosféra pohltila dokonale, i když nejsem zrovna příznivcem válečných filmů. Když k tomu navíc připočtu vynikající deathový, ale hodně dobře čitelný zvuk, špičkový vokál a taky výbornou rytmiku (Ed Warby – Gorefest), nezbývá mi než udělit plný počet bodů. Do konce roku je sice ještě daleko, ale tohle album bude u mě určitě aspirovat na death metalové album roku.
Přidáno: 13.11.2008666XHE 10/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | HAIL OF BULLETS - Of Frost And War (2008) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Before the Storm (Barbarossa)
2. Ordered Eastward
3. The Lake Ladoga Massacre
4. General Winter
5. Advancing Once More
6. Red Wolves of Stalin
7. Nachthexen
8. The Crucial Offensive (19-11-1942, 7.30 AM)
9. Stalingrad
10. Insanity Commands (bonus)
11. Inferno at the Carpathian Mountains
12. Berlin

Hodnocení uživatelůø8.7/10

Počet hlasujících: 24

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist