PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

VOIVOD - Target Earth (2013)


Album “Target Earth“ jsem slyšel asi pětkrát, možná i vícekrát, ale jako u většiny alb této skupiny musí být na každé album ta správná nálada. Od začátku jejich texty i hudba odpovídala zajímavým tématům, surrealistickým představám, vesmírným světům a samozřejmě sociálně politickým narážkám na vlády tohoto světa. Ať už to byly války, továrny, utajované experimenty nebo různé konspirační teorie – jako varování.
Jeden z hlavních tvůrců Voivod, Michel Langevin - Away při otázce, jestli Voivod nahrají nové album, řekl, že si nemyslí, že se to stane a že tato sestava je jen pro koncertní akce. Jsem rád, že změnil názor a se zpěvákem Denisem Bélangerem - Snake, baskytaristou Jean-Yves Thériaultem - Blacky a kytaristou Danielem Mongrainem - Chevy natočili tento počin.
Celé album otevřela titulní „Target Earth“. Rozezněly se kytary a hodně pochmurný nádech možného napadení, kdy kyber ochrana selhala, se rozprostřel všude kolem. Moje nadšení trochu povadalo. Nechci říct, že jsem byl zklamaný, to ani ne. Znám je, vyrůstal jsem s nimi a dlouhou dobu byli součástí mého života. Vlastně pořád jsou, i když ne v takové míře jako před 10 roky. Jejich tvorba je místy hodně divná, náladová, prostě psychotická a přesto přitahující. Někdy jako magnet. Ale pojmout děj každé skladby i s hudebním projevem bylo i pro mě jako Voivoďáka někdy obtížné. Takže, když se vrátím zpátky k albu, musím říct, že i přesto, že rozjezd byl hodně nemastný, je to stále kvalita. Skladba „Kluskap O'Kom“ vypráví o mýtické postavě žijící kdysi v kanadských lesích. Hodně netradiční a nečekané, ale přesto velmi působivé. Tuhle skladbu jsem zažil živě a musím říct, že to byl fakt hustej zážitek. Třetí „Empathy for the Enemy“ se rozvinula v jiném duchu, ale s výsledkem této empatie jsem spokojený nebyl. Atmosféra této skladby mě nedokázala ani po několikátém poslechu přitáhnout k opětovnému PLAY. V závěru skladby pak už jen analyzuji, očisťuji, hypnotizuji a ospravedlňuji. „Mechanical Mind“ byla první skladba, kterou jsem jako singl mohl slyšet a byl v očekávání, s čím Voivod přijdou. Tohleto očekávání ze mě vyprchalo, když jsem slyšel titulní "Target Earth" jako druhý song, který nabídli k poslechu. Samozřejmě jsem věděl, že to bude zajímavé, ale měl jsem tušení, že to nebude nic, co mě posadí na prdel. A nemýlil jsem se. Některé skladby jsou jakoby bez koření, nebo lépe řečeno bez té pravé ingredience, která tomu dá tu správnou chuť. Kombinace alb jako "Dimension Hatross", "Nothingface" a trochu i melancholické nálady z "Angel Rat" se po druhém poslechu tvářila velice působivě. Po třetím a čtvrtém poslechu jsem se zaměřil jen na vybrané kousky, které vážně stojí za to. Například „Warchaic“, „Resistence“ či „Kaleidos“ a nebo „Mechanical Mind“, které mě nechaly zavzpomínat na již zmiňovaná tři alba. Ano byla to zlatá éra, ty devadesátky.
Dal jsem tomu šanci, opravdu, ale prostě to z mého pohledu na víc není...
Zobrazeno: 597xpowerhome 8/10


» VOIVOD - The Wake (2018) (6.5.2019)
» VOIVOD - Target Earth (2013) (21.5.2013)
» VOIVOD - Negatron (1995) (2.9.2012)
» VOIVOD - Killing Technology (1987) (12.1.2012)
» VOIVOD - Warriors Of Ice [live] (2011) (2.1.2012)
» VOIVOD - Katorz (2006) (20.3.2011)
» VOIVOD - Angel Rat (1991) (10.3.2011)
» VOIVOD - Dimension Hätross (1988) (26.1.2011)
» VOIVOD - Voivod (2003) (2.1.2011)
» VOIVOD - Nothingface (1989) (24.12.2010)
» VOIVOD - Phobos (1997) (22.12.2010)
» VOIVOD - The Outer Limits (1993) (3.11.2009)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

22.5.2013 (13:23)

Recenze jako vždy moc pěkná, ale ten dlouhatánský komentář pod ní, mě už moc nepotěšil ...


22.5.2013 (09:00)

Kurva Dane...co to má znamenat...?


21.5.2013 (19:11)

Teda,to je hodně psycho Messhugah sou lepší


21.5.2013 (12:03)

...co děláš voléééé? vím že se to tady někdy dost vaří,ale jsi největší tahoun tady,ještě si to rozmysli ..Bodo, a Sepa je taky škoda !!!!!

foto
kobra666

[8/10]

21.5.2013 (11:41)

Je mi jasný, že tohle tvý rozhodnutí není nějakej momentální rozmar, tak asi nemá cenu tě přemlouvat, ale myslím, že je vopravdu velká škoda, že končíš. Bylo dobrý, že po vyhazovu Sepa byly zavedeny pravidla, ale měly by opravdu platit pro každýho stejně, jak píšeš...


21.5.2013 (09:10)

Tato recenze je docela příhodná. S Voivod jsem začínal a s Voivod také končím, protože tohle je moje poslední recenze. A důvod? Tak jako někteří stáli za odchodem jiných, tak někteří jsou důvodem, že odcházím já. Už se nechci otáčet dozadu a sledovat historii a očekávat různé napadání, i když k tomu není důvod a mé komentáře nejsou ani útočně ani osobní. Ti co by měli zasáhnout to neřeší (děkuji těm, kteří se ozvali) a tím se zbavují zodpovědnosti. Zřejmě vytvořená pravidla také neplatí pro všechny stejně. Co se týče dalších (+ )a (– ) si rozeberte sami, třeba jen zbylí redaktoři, i když zde redakce vlastně svojí funkci neplní, ale to se obecně ví, i když to webmaster neřeší. Chápu, že na jednoho člověka je to málo, ale proč se tedy neustanoví redakce: z lidí vstřícných, tolerantních a mít chuť tvořit přátelský web. Ty pomohou a myslím že i rádi…
To však záleží na Radkovi, jestli bude mít chuť něco takového progresivního připustit.

Ale i přesto všechno NELITUJI žádné minuty strávené tady, proto HMB budu i nadále podporovat, i když nebudu nijak činný. Je to tzv.vnější propagace. Upřímně říkám, že jsem na HMB nezanevřel. Je to dobrý web a jsou zde kvalitní pisatelé. Někteří to mají v sobě, někteří možná budou psát častěji a jsou tu tací, kteří se po čase zlepšili, ať už stylově tak i gramaticky, a to je pro tento web jedině dobře.
Před nedávnem mi napsal jeden fajn človíček: Nedávno SEP a teď ty, mám z toho divnej pocit. Tomu chci říct, aby spoléhal na své pocity a svůj vnitřní hlas, fakt to funguje. Samozřejmě, bych i ostatním chtěl poděkovat za podporu, přátelství i lekci-zkušenosti při setkání s některými s vámi. Protože jsem zjistil, že se musím ještě hodně učit o toleranci a pochopení druhých, když vidím jejich vlastní netoleranci k jiným. Ty se musí také učit, když to ovšem pochopí a nebudou zahleděni sami v sobě, ve svém nenápadném popichování a rejpání, díky své neurotické povaze – NO, možná, že s úmyslem odstranit…, nevím a už je mi to jedno...

Přátelé mi mohou psát na mail popř. do zpráv, protože nemám zapotřebí se tady dohadovat, takže na to reagovat nebudu – Ani číst to nebudu.
A také hlavně proto, že komentáře opravdu nejsou určené k napadáním a hádkám. Můj komentář je zde hlavně proto, abych se rozloučil, s těmi co mě rádi četli, s těmi, které mám rád, s těmi kteří mě znají, ale i s těmi, kteří mě soudí podle svého vědomí.

„Bylo mi tu prima – budu vzpomínat!“


powerhome
[8/10]

Recenze | VOIVOD - Target Earth (2013) | Hard Music Base

Label


Century Media Records

Seznam skladeb


1. Target Earth
2. Kluskap O´Kom
3. Empathy for the Enemy
4. Mechanical Mind
5. Warchaic
6. Resistance
7. Kaleidos
8. Corps Étranger
9. Artefact
10. Defiance

Hodnocení uživatelůø7.5/10

Počet hlasujících: 23


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist