PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

VADER - The Darkest Age [live] (1994/2020)


Ne, nebojte se. VADER jsou sice na rozdíl od jiných kapel vcelku hodně aktivní, co se týká vydávání rozličných nahrávek, ale protentokrát nejde o žádnou novinku. To jenom label Witching Hour Productions vydávají v reedici živák z devádesátýho třetího roku, kdy VADER jeli masivní promo šňůru „World Incantation Tour“ ke svému, dnes již legendárnímu debutu „The Ultimate Incantation“. V oněch dobách jsem VADER žral a vlastně je žeru dodnes. Jejich debut patří v mé sbírce ke skvostům a měl jsem možnost v oněch dobách i v dobách pozdějších VADER vidět nesčetněkrát naživo. Ale tento živák mi nějak unikl. Takže vítám jeho reedici. Ovšem zároveň řeším, do jaké míry je a není tato reedice nutností. Ti nejskalnější fanoušci již většinou pravděpodobně tento skvost mají a jestli tohle bude zajímat novodobé fanoušky legendy polského death metalu i death metalu všeobecně se dá polemizovat. Na všem se totiž podepisují technické možnosti téhle doby. Zvuk rozhodně není špatný a navíc prošel masteringem, ale přesto nahrávka postrádá řezavou dravost, kterou se VADER prezentovali s živými bonusy na svých pozdějších EP. Zpěv je až příliš vytažený a kopákové ekvilibrie jsou v tom death metalovém chaosu ke slyšení minimálně. Prostě byla taková doba. Málokterý zvukař dokázal ozvučit metalovou kapelu k naprosté dokonalosti, natož potom kapelu death metalovou. Jestli mé stařecké oči vidí dobře, tak tento záznam byl pořízen 13.12.1993 v Krakově. Ten zvukař tehdy rozhodně neodvedl špatnou práci a jisté jeho chyby se dají skutečně připsat na účet tehdejším technickým možnostem i akustice sálů. Určitě jsem slyšel ve své době spoustu příšernějších živáků a přesto jsem je bral. Jenomže teď jsme mučedníci moderního zvuku. Odvykli jsme zvuku minulého tísíciletí a ani nostalgie to nezachrání. Osobně miluju debut „The Ultimate Incantation“, ale tento živák nevyzařuje tu správnou smrtelnou atmosféru. Díky zvuku je to jenom přehrávání písniček bez skutečně smrtící atmosféry. Ale kdo má v krvi zažraný debut téhle legendy, tak si dokáže domyslet i to, co se třeba dělo i během těch odehraných skladeb. Pamětníci si to prostě užijí. Přesto se mi pořád vkrádá myšlenka o praktičnosti této reedice. V každým případě v tom nevidím kalkul ze strany Witching Hour Productions, jako spíše radost z vydávání něčeho podobného. Polsko má prostě svou smrtící legendu a je mi naprosto jedno, že jsem v recenzích na jejich novinku „Solitude in Madness“ kolikrát od chytrých pisálků četl, že Vader vydávají nová alba s pořád stejnými písničkami. No a komu to vlastně vadí? Mně rozhodně ne. Ale je pravdou, že jsem VADER žral víc v jejich počátcích, takže mi tahle reedice rozhodně není proti srsti.
PS: Nevím jak vypadal původní přebal, ale reedice je zabalena do docela slušivého digipacku, což je u Witching Hour Productions samozřejmostí. Digipack obsahuje spoustu informací, včetně kompletního seznamu zastávek World Incantation Tour. Ano, chybí zde třeba texty, ale místo bookletu zde najdete působivý plakát VADER z oněch nezapomenutelných let. A tady fakt palec nahoru.
Přidáno: 3.9.2020Rock´N´Roll Hell 7/10


» VADER - The Darkest Age [live] (1994/2020) (3.9.2020)
» VADER - Welcome To The Morbid Reich (2011) (24.8.2011)
» VADER - Necropolis (2009) (8.9.2009)


PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | VADER - The Darkest Age [live] (1994/2020) | Hard Music Base

Label


Baron Records

Seznam skladeb


1. Macbeth (Intro)
2. Dark Age
3. Vicious Circle
4. The Crucified Ones
5. Demon´s Wind
6. Decapitated Saints
7. From Beyond (Intro)
8. Chaos
9. Reign-Carrion
10. Testimony
11. Breath of Centuries
12. Omen (Outro)
13. Hell Awaits (Slayer cover)

Hodnocení uživatelůø8/10

Počet hlasujících: 10


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist