PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

PORTA INFERI - Another World (2011)


Tato power metalová parta z Jičína vypustila letos své první plnohodnotné CD, které bylo natočeno během prosince roku 2010 ve studiu Bombjack a vyprodukováno samotnou kapelou v březnu 2011. Takže, co jste si na nás připravili?
Už po prvních vteřinách úvodní skladby "Another world", dává líbivá klavírní melodie tušit, že to bude melodické album. Mírný rozjezd a pak se jen potvrdila má slova. Výborný nástup přesných bicí, kytarových riffů a kláves, které vytvořily znamenité pozadí. Velice mě překvapil jistý zpěv Míry Raindla. Žádné bezhlavé ječení, ale výborné melodické výšky, co netrhají uši. Klavírem to začalo a klavírem také skončilo. Přechod do "Float for victory" byl přirozený. Bez žádného rušivého výpadu. Začátek v sekaných sekvencích výborně vykreslovaly klávesy. Impozantní práce s vokály, kde se zajímavě střídaly polohy. Tato skladbička mě utkvěla v paměti hned po prvním poslechu. Měla v sobě cosi historického a tajemného. Po prozkoumání textu, je to příběh o námořnících, kteří svádějí bitvy na moři. Čest, spravedlnost a touha po vítězství. Úžasná záležitost. Trojku "Black river" odstartovala melodie, kterou jako bych už někde slyšel. Nicméně se to rozjelo velmi příjemným tempem. Líbivý ženský vokál v podání Pavly Žeravíkové, na který jsem nebyl připravený mě zaskočil. To pak když se přidal Míra Raindl a oba vytvořili pěkný dvojzpěv, stala se tato skladba velkým hudebním zážitkem. Překypující melodie se dostávaly do kůry mozkové a já jsem se prostě jen usmíval. Bylo to bezva. Skupina je opravdu samé překvapení a v "Only thing is war!" jsem v první moment myslel, že jsem na techno díze... No, ale pak se rozjela ta pravá power metalová bouře. Moderní přístup, moderní zvuk kytar, prostě vyšperkovaný koncept. Všechny potřebné prvky pro skvělý song. U páté "Wait for my nightmare" se tempo zvolnilo. Hutný zvuk, výborný vokál, obzvláště pak v refrénu, a to vše doprovázené klávesami, o které se na celé albu postaral kytarista Mirek Andrássy. Další song tvořící dějiny powermetalu v Čechách. U "Fear" jsem se znovu uculoval, jelikož jsem věděl, že ten tuc tuc rytmus pomine a ze tmy na mě vybafne power metalový stroj. Strach je však pocit a všechny pocity v lidském těle jdou změnit... Ale nemyslím si, že to bylo zrovna tématem této skladby. Opět zajímavé rozložení vokálů. Chtěl bych také vyzdvihnout mezihry, které se mi moc líbily. Sedmička je prý šťastné číslo, ale s názvem "Dead memories" bych na to nevsadil horkou kartu. Ještě že se nemusím ohlížet v tomto duchu na pořadí skladeb, protože nevsadit na tuhle kartu (skladbu) by byla určitě chyba. Opět se zaskvěl vokalista ve vysokých polohách. Úžasná záležitost. "Pact with devil" se pod útokem kytarového uragánu pustil do ničení všeho kolem. Vlivem ďábelské síly se pak rozezněly ocelové zvony, které jakoby chtěli zastavit andělské hlasy, co by kontrast pěveckých výměn. Závěrečná "On the other side" je jasným důkazem toho, že vokální linky na této desce jsou opravdu vychytané.
Porta Inferi nám připravila opravdu výbornou porci melodického power metalu. Věřím, že tím to nekončí, že tím to právě začíná, a proto "Another World" bude mít i v blízké době další svět, ve kterém budeme moci nasávat melodie této nadějné kapely...
Zobrazeno: 1023xpowerhome 10/10


» PORTA INFERI - Alive (2019) (30.7.2019)
» PORTA INFERI - Out Of The Difference (2014) (26.12.2014)
» PORTA INFERI - Another World (2011) (25.5.2011)
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | PORTA INFERI - Another World (2011) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Another World
2. Float For Victory
3. Black River
4. Only Thing Is War
5. Wait For My Nightmare
6. Fear
7. Dead Memories
8. Pact With Devil
9. On The Other Side

Hodnocení uživatelůø8.3/10

Počet hlasujících: 9


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist