PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

AVANTASIA - The Scarecrow (2008)


Metalová opera AVANTASIA už nějaký ten pátek může znít v uších nadšencům a fanouškům výpravného power,speed a heavy metalu. Ke kousku SCARECROW, který je v éteru teprve pár měsíců, jsem se opět jako k jiným kvalitním hudebním počinům dostala náhodně, díky časopisu SPARK. Vůbec jsem neměla páru o tom, že tento (metal muzikál?ale to by mohlo znít jako urážka..) hudební projekt má v rukávu zpěvák skupiny EDGUY- Tobias Sammet z Německa, který napsal text téhle fantazijní poutě hudebním světem když byl na turné se svou speedmetalovou skupinou. Vydal už několik dílů, tento již nespadá přímo pod kategorii AVANTASIA, nicméně je volným pokračováním téhle ságy a dějství je zasazené do země Avantasie. Jen tak zkusmo jsem na netu zjistila, o čem vlastně je příběh. O člověku, který trpí duševní poruchou, sám pro sebe i ostatní je takovým strašákem (SCARECROW), potýká se s pohnutou myslí, zamiluje se do jedné ženy..Klasicky tragický příběh s romantickými a hlavně fantasy rysy. Taková pohádka s kytarami, orchestrem, hlavně ale světovou špičkou metalové scény za mikrofonem. Např. píseň Toy master je zpíváná Alicem Cooperem, muzikantskou legendou. Jinak vokály a bass kytaru obstarává tvůrce Tobias. V tomto příběhu je postav Sedm, jindy je tvořen děj více figurami. Nejdřív jsem byla albem nadšena,ale líbily se mi tak 4 skladby. Je pravda, že nejsem zvyklá na klasický až heavy metal, a tak jsem si musela desku více oposlouchat. Ta trpělivost přinesla ovoce a nyní ho poslouchám s větším prožitkem. Myslím, že je určené pro ne tak obyčejného posluchače, musíte si v tom najít cestu. Ne každá skladba je úplně excelentní, ale album má rozhodně bohatý repertoár, co se týče hloubek a výšek hlasů, nástrojů i měnících se metalových odvětví. Můžete ho brát jako heavy opera celek,nebo bohatou přehlídku dnešních instrumentů a všeho co dnešní hudba je schopna nabídnout.Možná mírně komerční záležitost, ale rozhodně mi přijde dnešní metal na lepší úrovní, než leckteré rockpop mainstreemovky, viz zklamání Sandrou N..
Texty jsem ještě nezpracovala a nezaobírala se jimi, ale snad se to časem taky povede. Jestli se chcete odpoutat od všedního světa a sklouznout do jiné dimenze a nechat se unášet kytarovými sóly,běžte do Avantasie:) Vřele doporučuju tyhle skladby:
úvodní Twisted Mins, 11minutová Scarecrow, Toy master (Cooper) a poslední Lost in space, k tý je i dobrý klip na youtube...
Přidáno: 11.11.2008nebel(r) 7/10
PŘIDAT KOMENTÁŘ

Recenze | AVANTASIA - The Scarecrow (2008) | Hard Music Base

Seznam skladeb


1. Twisted Mind
2. The Scarecrow
3. Shelter From The Rain
4. Carry Me Over
5. What Kind Of Love
6. Another Angel Down
7. The Toy Master
8. Devil In The Belfry
9. Cry Just A Little
10. I Don't Believe In Your Love
11. Lost In Space

Hodnocení uživatelůø8.2/10

Počet hlasujících: 38

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist