PŘIHLÁŠENÍ

Komentáře uživatelů


MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (19:44)

Když převzal kdysi Encyclopedia Metallum nový majitel, bylo údajně kvůli nezapadajícím kapelám do metalového žánru odstraněno skoro na 40.000 souborů. Poté se někteří fandové ozvali a tak bylo z pozice vedení navrženo, že kdo má dojem že do databáze patří a byl neprávem vyřazen, může poslat žádost o vrácení do seznamu, která bude přezkoumána. Kupa kapel se na to ....

Dnes jsou i na Encyclopedia Metallum soubory, které jsou od metalu dost vzdáleny a zase tam chybí kapely, které tento tvrdý žánr budovaly. Není v ničích silách rozhodnout, kdo sem patří a kdo ne. Pravdou je, že na HMB jsou vysloveně ´úlety´ (např. ALPHAVILLE, DEPECHE MODE, atd.), ale rozhodně to nepovažuji za ´plevel´, který by tu měl sebemenší šanci zadusit hard & heavy scénu.
Ale buďme ostražití.

REAGOVAT

GRUESOME - Twisted Prayers [ALBUM]
6.6.2018 (19:30)

miloSH : dík za info, tak těch 300 kopií už se asi rozprášilo, to jsme prošvihli

REAGOVAT
foto
Caligari

[10/10]

GRUESOME - Twisted Prayers [ALBUM]
6.6.2018 (19:24)

Caligari, Dub:
Bonusovku "The Exorcist" má na vinylu pouze ten, kdo je majitelem ´barevného´ vinylu a obdržel k tomu samostatný tzv. flexi disc, které vyrábí firma Deskgram. Vyšlo jen 300 kopií.
https://www.metal-archives.com/albums/Gruesome/Twisted_Prayers/706542

REAGOVAT
foto
miloSH

[9/10]

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (19:18)

Právě, nechal bych to, jak to je.....jelikož když už odstranit jednu kapelu, tak by se jich, podle nějakých kritérií "tvrdosti", muselo odstranit mnohem víc.

REAGOVAT

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (19:16)

Ono to má i své výhody, vemte si že tady vlivem nějakého odkazu na googlu omylem zabloudí nějaký fanda Mňágy, trochu se tady rozhlídne - najde třeba zalíbení v Mortician nebo objeví krásu tvorby Morbid Angel no a zamiluje si to tady a už tu zůstane a tento krásný web bude mít zase o něco větší návštěvnost Samozřejmě tady tomu někdo šéfuje a pokud mu přítomnost těchto nemetalových skupin nevadí tak není o čem...pokud jsou už tady a mají hodnocení tak asi už nemazat, je třeba ukázat, že my metalisté jsme kultivovaní a tolerantní vůči jiným žánrům...

REAGOVAT

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (19:07)

Pánové.... a kde tu čistku chcete potom zastavit a kdo to povede? Si zvolíte nějakej ´pure metal comittee´?
Kurva už i tady?
Jsem si myslel, že rockeři jsou tolerantní, když mě to nevoní, tak k tomu nečuchám. Ale hned to pálit na hranicích?

REAGOVAT

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (18:48)

Anebo to tady potom ale vyčistit rovněž od všech těch Kryštofů, Čínskýchlyží atd.

REAGOVAT

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (18:28)

Caligari: Přesně tak, a přitom zrovna do něj bych tohle chování fakt neřekl.

REAGOVAT

GRUESOME - Twisted Prayers [ALBUM]
6.6.2018 (17:59)

Dub : Díval jsem se na Discogs a na dosud vydaných vinylových verzích od Relapse tam fakt ta bonusovka nikde není, takže zatím jen na CD formátu

REAGOVAT
foto
Caligari

[10/10]

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (17:55)

Je to tak, Fiala tam vystupuje fakt neprofesionálně, chová se arogantně, vysmívá se a v podstatě má death metalisty za úplné hlupáky. Myslím, že jako muzikant si musí být vědom, že když někdo hraje na kytaru, basu a bicí tak ta hudba musí být o něčem a na nějaké instrumentální úrovni, chápu, že mu nemusí sednout, jak je to všechno dotaženo do extrému, třeba podladěné kytary u Mortician fakt nedá každý, to samé jsou mnohdy brutální protináboženské a jiné texty, to všechno se dá pochopit, ale Fiala je muzikant a nemůže říct, že v té hudbě prostě nic není, že death metalisté neumí hrát, to je nepřijatelné...jinak proti Fialovi nic nemám, jeho Made in Valmez jsem na učňáku sjížděl na kazetě ve walkmanu až do jejího úplného zničení, ale přítomnost Mňágy tady na hardmusic je fakt úlet, ale proti gustu...

REAGOVAT

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (17:02)

"Ladí-neladí" byl poměrně solidní pořad o muzice, představovaly se tam kapely různých žánrů, mělo to zajímavý průběh ty debaty, doporučuju třeba díly s NPSDB a Karpatskými chrbáty nebo ZNC a Iné kafé. Petra Fialu jsem bral jako zkušeného muzikanta, který se snaží kapelám v rámci tohoto pořadu pomáhat, podpořit je, i když jsem třeba jeho tvorbu s Mňágou nijak zvlášť nesledoval. Když jsem pak shlédnul Caligarim zmíněný díl "co je vlastně death metal", přestal mě Fiala zajímat úplně. To byl výsměch těm kapelám i celému death metalu a dodnes nevím, proč se k tomu postavil takhle. Mohl se ptám zajímavě s respektem, i když ten žánr moc nemusí, ale takhle to u člověka, který se snaží být profesionál být nemělo.

REAGOVAT

GRUESOME - Twisted Prayers [ALBUM]
6.6.2018 (15:32)

Bohužel Caligari, na vinylu pouze 8 skladeb. Ale i tak, pro mě letos nejlepší vydané album, aspoň prozatím.
Ty sóla si James Murphy střihnul ve skladbách Crusade of Brutality a At Death´s Door


REAGOVAT
foto
Dub

[10/10]

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
6.6.2018 (09:58)

K tématu Mňága jsem našel celkem zajímavý pořad o tom, jak se Petr Fiala z Mňágy snaží pochopit o čem je vlastně Death metal a v pořadu Ladí-Neladí o něm diskutuje s Vláďou Třískalou ze Sparku, Radkem Bubeníčkem z dnes už asi neexistujícího výborného časáku Whiplash a Brunem z Krabathoru. Je sranda poslouchat jak se mu dotyční snaží vysvětlit, že je to hudebně složité a že pokud není naladěn na stejné vlně, stejně by to nepochopil...a jinak Mňága tady samozřejmě nemá co dělat, se slovy Hard Music fakt nemá nic společného, já si dokonce myslím, že to není ani rock ale pop...

https://www.youtube.com/watch?v=oi7_sFaDsf0

REAGOVAT

GRUESOME - Twisted Prayers [ALBUM]
6.6.2018 (08:17)

Tak jelikož při opakovaných posleších pozitivní dojem z této famózní nahrávky jen a jen roste a navíc po přečtení informací k albu se přidal i mráz po zádech, jelikož za tím luxusním coverem nestojí nikdo menší než legendární Ed Repka (pro neznalce první tři alba DEATH) a některá sólíčka si tady střihnul dokonce sám James Murphy (fakt ze sebe nechci dělat chytráka, ale třeba mladší generace, která se s metalovou historií teprve seznamuje neví, že exceloval na zmiňovaném Spiritual Healing od Death nebo Cause of Death od Obituary) musím prostě napálit nekompromisní desítku, protože tohle je Old School Death metalová deska roku 2018 přátelé !!!

Dub: Máš na tom vinylu bonusovou skladbu The Exorcist od Possessed ?


REAGOVAT
foto
Caligari

[10/10]

GRUESOME - Twisted Prayers [ALBUM]
5.6.2018 (18:32)

Dnes konečně dorazil vinyl a jelikož jsem to nikde nestahoval a ani neposlouchal, tak jsem se už nemohl dočkat. Hlavně potom více než příznivém hodnocení, které se tu objevuje a ke kterému se taky přidávám. Tohle album je naprostá paráda a pocta úžasného Spiritual Healing od DEATH.Ode mě je to za 9a3/4, tu 1/4 bych ubral jen proto, že kdyby nebyl DEATH nevím co by hráli GRUESOME. A nemyslím to vůbec špatně, pěkně to tady popsal "Caligari"

REAGOVAT
foto
Dub

[10/10]

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
5.6.2018 (17:35)

Souhlas, potom by to dopadlo přesně tak, jako na Metallum, kde v tom mají chlapci sami asi trošku hokej, například TNT tam jsou, přičemž Europe ne atd.

REAGOVAT

LACUNA COIL [INTERPRET]
5.6.2018 (16:24)

Sice jsem ještě od nich žádné album neslyšel, ale po tom, co jsem je viděl naživo, to asi bude celkem nuda.

REAGOVAT

HEAVENLY [INTERPRET]
5.6.2018 (16:21)

Že by byl ve vzduchu reunion? Už je na čase..

REAGOVAT

MŇÁGA A ŽĎORP [INTERPRET]
5.6.2018 (16:11)

Za mě si myslím, že Mňága, ač ji neposlouchám, tak tady patří. Když zde jsou třeba Chinaski
Já sám jsem tu před lety posílal ke přidání Jablkoň, což je možná taky sporné a někdo by řek, že tu nemá co dělat. Souhlasím s Milošem, občas výlet do jiných škatulek neškodí.

REAGOVAT

CRUACHAN - Nine Years of Blood [ALBUM]
5.6.2018 (13:30)

Cruachan ctí odkaz Skyclad a nejsou žádnou folkmetalovou halekačkou.

REAGOVAT
foto
steblohaf

[8/10]2 3 4 5 6

Komentáře | Hard Music Base

MenuNejvíce přidaných


Rock´N´Roll Hell
2026 komentářů
steblohaf
1634 komentářů
piha
1417 komentářů
POWER ROSSI
1201 komentářů
powerhome
1132 komentářů
Immortal SEP
1079 komentářů
miloSH
859 komentářů
Magua
820 komentářů
Kang
790 komentářů
kobra666
684 komentářů


O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2018. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist