PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Komentáře uživatelů


SPOCK´S BEARD - Brief Nocturnes and Dreamless Sleep (2013) [ALBUM]
17.6.2022 (12:08)

Spock´s Beard prostě miluji léta letoucí a poslední fáze s vokalistou Tedem Leonardem mi je také milá. Album "Brief Nocturnes and Dreamless Sleep" v sobě kloubí klasický prog rock jejich vlastního střihu, ale umějí být i razantnější a překračovat hranice i do progresivního metalu. A to jakým způsobem to činí je jedinečné. Vada na kráse je však jediná. Rozlehlost alba, které se nejpozději od poloviny láme do roviny rozplizlého prog rocku jehož dominantou je samoúčelnost.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[5/10]

RIOT - Nightbreaker (1994) [ALBUM]
16.6.2022 (17:21)

Já si myslím ,že tahle banda vždycky nějakou dobrou skladbou překvapí.Není to určitě jejich top album,ale ani nejhorší.Za mne nejlepší skladby jsou Nightbreaker nebo fajny ploužák In Your Eyes.

REAGOVAT
foto
POWER ROSSI

[7/10]

RIOT - The Privilege Of Power (1990) [ALBUM]
16.6.2022 (15:28)

Za mne zatím celkem dobrý kousek,prostě využití trumpet v metalové hudbě se moc nevidí.Moc nechápu ten rozhlas nebo rádio které se ozývá v pauzách mezi skladbami,ale budiž.Za zmínku snad stojí alespoň ty rychlejší věci jako je asi nej skladba Dance Of Death.

REAGOVAT
foto
POWER ROSSI

[8/10]

KREATOR - Hate über alles (2022) [ALBUM]
15.6.2022 (09:17)

Zatím to vidím tak za 6, a to díky hroznému zvuku alba.

REAGOVAT
foto
vojtas73

[6/10]

SHADOW GALLERY - Legacy (2001) [ALBUM]
14.6.2022 (13:32)

"Legacy" znamená velký úkrok směrem k progresivnímu rocku a místy až k baladickým polohám takových Mr.Big či Extreme. Rozlehlé jemné plochy mi už příliš neříkají a stejně tak panující klid. Ne že by nahrávka byla špatná, ale Shadow Gallery se posunuli směrem který nedokáži docenit. "First Light" závěrečná 35 minutová kompozice se z počátku veze vyloženě ve vodách rozjímajících Pink Floyd či zasněných Fates Warning. Na druhou stranu ukazují Shadow Gallery jak je jejich výraz elastický a po třech letech se dokázali transformovat v jinak znějící soubor. Pravda nejsou tak metaloví a nutí k častějšímu zamyšlení či bilancování, ale stále se jedná o zářný nad standart.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[7/10]

SHADOW GALLERY - Tyranny (1998) [ALBUM]
14.6.2022 (13:31)

Americké progresivisty Shadow Gallery mám rád ještě od doby kdy jsem chodil pro fyzická CD do půjčoven. Nastal čas si trochu oprášit letité skvosty. a to album "Tyranny" rozhodně je. Po letech nic neztratilo ze své kvality a vysokého standartu. Jejich osobitý progresivní metal byl mixem Rush, Queensryche a Fates Warning potažmo Dream Theater. Citelná je pro mě v této hudbě i paralela s polozapomenutými Savatage, které musím také co nejdřív oprášit, neb nutkání si je po letech vyslechnou je silnější než já sám nebohý slabý posluchač. Nahrávali rozlehlá alba kde každá skladba jest důležitým prvkem. Kvalita písní je vysoká a roztahaností alba trpí zanedbatelně, mě osobně trochu místy nudí trochu ospalé tempo, které by dynamika hybnějších skladeb mohla posunout ještě výše. Na albu se míhají i zajímaví hosté u mikrofonu - D.C. Cooper a James LaBrie.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[8/10]

RIOT - Sons Of Society (1999) [ALBUM]
13.6.2022 (20:40)

Vskutku velmi příjemná heavy metalová poslechovka.Co skladba to nápad,oceňuji hlavně to,že si dali záležet aby to nebylo stereotypní.Není to žádný klepec jako třeba poslední deska,ale ty sóla vás snad v každé skladbě dostanou.Skladby Sons Of Society,Twist Of Fate nebo Bad Machine jsou opravdu ozdobou.

REAGOVAT
foto
POWER ROSSI

[8/10]

SEVEN SPIRES - Gods of Debauchery (2021) [ALBUM]
13.6.2022 (14:01)

Třetí album "Gods of Debauchery" dostalo ještě více prostorový klenutý zvuk, kde se zachovala průraznost a razance souboru a zároveň symfonická složka dostala velký prostor znít souběžně a vyrovnaně s metalovými instrumenty. Frontwoman Adrienne Cowan se nebojí více střídat polohy a z civilní k opernímu a ke štěkotu přistupuje jako k rovnocenným prvkům. Vytahuje vždy potřebný styl zpěvu a album drží razanci a jasný směr písní. Možná toho agresivního je počátkem alba až příliš, ale Adreienne ví kdy se má z dračice proměnit v něžného vampa či pomíjivou nedotknutelnou vílu. Objevují se však i negativa. Zpomalení, popová jednoduchost a hitová snaha o chytlavost. Zabíjí i rozlehlost materiálu. Řekl bych že Seven Spires svým třetím albem stojí na scestí a rozhodují se kterou stokou se vydat - progová kvalita a komplikovanost, metalová drsnost a nebo poslední možnost snaha o hit a bombastičnost za každou cenu. Jsem zvědav kam se rozhodnou vydat. Pro mě nahrávka znamená určitě zklamání a úkrok směrem který mi není příliš po chuti. Kdyby se polovina materiálu z tohoto alba vyhodila a nevyšla tasil bych opět hodnoty atakující vysoké patra.


REAGOVAT
foto
LedTherion

[6/10]

SEVEN SPIRES - Emerald Seas (2020) [ALBUM]
13.6.2022 (14:00)

Cit pro látku a styl mají Seven Spires hluboce zakořeněný a využívají nejednu inspirační studnici. Silné melodie, civilní, ale velmi kvalitní dámský vokál, průrazná rytmika tomu dávají podstavu na níž lze pak s láskou vystavět, kde co. Bonusem je, že nejde o kýč, ale skutečně živoucí umění. Cítím že hodně maskují Ayreon nebo především Stream of Passion. Samozřejmě si berou i z klasického spojení kráska a zvíře a tuny balastu z front woman souborů, ale umí to poskládat velmi dobře a hlavně bez zápachu kopírování či tvůrčí impotence. Hodně, hodně mě tato americká formace překvapila, předpokládal jsem ponejprve že jsou z Evropy. Obvykle mi podobná hudba a front womanky příliš neříkají, ale Seven Spires jsou pro mě světlou výjimkou, kterou užívám dobu více než malou.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[8/10]

ANGUISH FORCE - The W8 of the Future (2022) [ALBUM]
10.6.2022 (16:45)

Tahle kapela i po tom co se zdálo,že už to nejlepší mají za sebou tak má stále tomuhle stylu kterým se prezentují co nabídnout.Za mne tohle není jejich nejlepší deska,ale po nějakém čase zase dobré album.Jasně nejlepší skladba je v rychlém kvapíku Pay for the Mistakes of Others,nebo dlouhá následující fáračka The Kingdom of the Hidden Planet.

REAGOVAT
foto
POWER ROSSI

[8/10]

OPERA DIABOLICUS - Death on a Pale Horse (2021) [ALBUM]
6.6.2022 (09:51)

Pro mě trochu utajený - neznámý soubor ("projekt") - Opera Diabolicus mi přinesl hodně radosti jen pohledem na hlavního hostujícího zpěváka tohoto ansámblu. Mats Levén je pro mě jeden z top vokalistů s charismatickým výrazem, který se hodí do doom metalové hudby říznuté hevíkem. Většinou byl jen vedlejším vokalistou na kvantu nahrávek. Nyní konečně dostává velký prostor. Zakladatele basáka Andrease Niemiho a kytaristu Davida Aspa doplňuje krom Levéna i bicmen Snowy Shaw a třeba kytaristé Denner a LaRoque... Hudebně jde o teatrální mix Mercyful Fate a Therion. Hudba tepe, řeže, boří a melodicky kombinuje. Nic není jalové, příval dění zatracuje pachuti z klišé a čerpání z dob dávno minulých. Dobrá metalová nahrávka, kde každá skladba jest silným a užitečným článkem. Výraz není jen operně rozjuchaný, ale umějí i razantně přitvrdit nebo zvážnit. Doomovky zase jakoby odpadly z nahrávání Candlemass. Tu a tam se do toho vloží Avantasia spojená s Ayreon. Náramná komplexní metalová nahrávka, kde nenacházím nic jiného než hodnotnou kvalitu. Opera Diabolicus vytírají zrak nejedněm matadorům daného stylu.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[9/10]

JATEČNÍ ULICE [INTERPRET]
1.6.2022 (19:43)

Zdravím, chtěl bych jen upozornit na fotku, že se v tomto případě nejedná o Jateční ulici, ale o kapelu F.P.B. s koncertu ve Staré Lysé v roce 1984. Fotil jsem já. Pokud by jste chtěli Foto Jateční ulice, tak můžu přiložit. Štěpán

REAGOVAT

MASTODON - Hushed and Grim (2021) [ALBUM]
31.5.2022 (08:05)

Mastodon u mě postupně upadají v nemilost a z oblíbené kapely se mi stává přehlíženou. "Hushed And Grim" = 86 minut hudby. Je to dobře, špatně? Podle mě páni muzikanti ztrácejí soudnost a co nevidět budou hledat cestu zpět. Přitom úvod alba je pro mě strhující, lehce zaobalený a svěžestí uchopený progresivní sludge metal, exploze melodií, bicích a aranžérské kreativity mi dává najevo že potenciál Mastodon opět zažehnul svoji kreativní reakci. Jenže Mastodon jsou svébytní a možná až moc jistí svojí velikostí, která se však kdykoliv může smrknout jako balónek po úniku svého životadárného hélia. Brzy se celá nahrávka stáhne a stane se uživatelsky nepřívětivou, zataženou a asi těžko pochopitelnou. Nápadů je na tak dlouhou nahrávku poskrovnu a já se pak točím ve zmatku opakujících se emocí, rytmů a melodií, kdy už mi nic nedává smysl a vše se pro mě stává tuctovým. Možná nahrávku docením později ale až na pár světlých momentů je pro mě zbytečným mastodontem na kterého opakovaně nemusím docházet. Drahocenná hudba Mastodon jest devalvována samotnými stvořiteli silnou bagatelizací a rozmělňována rozlehlostí k plytkosti a gelovité kaši bez jasných záchytných hran. Většina alba se nese jako neškodný bigbítek, nebezpečný hraje-li na pozadí - působí jako dokonalý zaříkávač spánku. Album má tendenci na mě kdykoliv hodit deku únavy. A to jsou atributy, které mi při poslechu vadí a nehodlám je tolerovat, průměrné až špatné album.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[5/10]

LIQUID TENSION EXPERIMENT - Liquid Tension Experiment 3 (2021) [ALBUM]
25.5.2022 (09:33)

Jak by asi zněli instrumentální Dream Theater? Odpověď to je snadná. Přesně jak zní Liquid Tension Experiment. Ano schází Myung i LaBrie, ale zbytek s rodokmenem a krví smáčenou v Dream Theater zde jsou. John Petrucci (kytara), Jordan Rudess (klávesy), Mike Portnoy (bicí) a jediný cizorodý prvek je mistr svého řemesla Tony Levin (basa). Nemáte rádi instrumentální alba? Já také ne. Většinou tam někdo exhibuje na úkor někoho z kapely nebo na účet posluchače. Zde tento pocit zcela nenacházím neb exhibují všichni, ale organicky a pro dobro celku. Hbitější skladby střídají klidnější. Hlavní úlohy se volně předávají a nikdo nehraje zbytečný prim, ega jest zkušenostmi a věkem obroušena, nyní konečně přichází čas umělecké a hráčské extáze. A co posluchač? Jen těžím a užívám!!! Jediná šmouha je ta, že když se zasním, slyším Dream Theater. Nebýt nadměrnosti a několika zbytečných skladeb šlo by o výsostnou lahůdku. Ono trocha toho megalomanství v Petruccim prostě stále zůstává.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[7/10]

LEPROUS - Aphelion (2021) [ALBUM]
24.5.2022 (10:07)

Poslední dvě desky mě naprosto míjely a byly pro mě naprosto podprůměrné a nezáživné nahrávky, kde se kapela vydala dle mého slepým směrem, za vidinou dosažení mainstreamu nebo k uměleckému zrání, které však na mě působilo degresivně a egoisticky. Dominance vokalisty Einara Solberga byla naprosto mimo a částečně scestná. "Aphelion" může být považován za bod zlomu, kdy se Leprous vrací k vyváženější produkci, byť se Einar své dominance nechce vzdát zadarmo, dostává stále neúměrně prostoru a rytmika a energie je stále v útlaku vokálů a kláves, které stále kontrolují okovy na strunách kytar. Byť album nabízí zase spoustu jemné růžové vaty a niterného výkladu páně vokalisty, dostává se občas i na pradávnou sílu kapely, její drtivou sevřenou rytmiku a v náznacích na mohutné kytary. Ale musíte hledat a být trpělivý. Rozhodně se však raději nespoléhat na druhý poločas nahrávky. Ten je vyloženě v intencích předchozích albových výlevů. Einar opět exhibuje a hudbu ke slovu pouští jen jako podkres svého přednesu, který je jistě líbivý minoritní posluchačské skupině o vybrané jemnosti. "Aphelion" nadějně začalo, s koncem alba však o veškeré budoucí naděje opět přicházím a hudba Leprous je pro mě nadále mdlá sterilně okleštěná. Jedná se spíše o sólový recitál vokalisty. Naštěstí na rozdíl od dvou předchozích albových zářezů zde občas nacházím i kvalitní skladby a momenty. Což je jistě z mého pohledu mírně pozitivní a dává na srozuměnou že se Leprous se svým novým směřováním ještě nějak poperou.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[6/10]

JOE BONAMASSA - Time Clocks (2021) [ALBUM]
23.5.2022 (10:32)

Bonamassa mě chybí v projektu s Hughesem - Black Coutry Communion. Čas jde dál a Joe chrlí své sólovky jako na pásu a stejně tak Hughes. Oba si vzácně drží laťku kvality svých nahrávek setsakramentsky vysoko. "Time Clocks" zpočátku pozve na ledzepp vzduchoplavbu. Album se však nedá uchopit jedním pohledem je tak barvité jak jen blues rock a jeho příchutě mohou být. Putuje se až k lehkému decentnímu podání a Joe zabrousí i do velkých stadiónových rybníků Meat Loafa. Komplexní nahrávka, pohoda a emoce po okraj. Opět výtečná práce a tentokrát bych řekl i nejrozmanitější nahrávka tohoto zaníceného kytaráka a snažícího se zpěváka, který snad našel pro svůj hlas ideální polohu.

REAGOVAT
foto
LedTherion

[9/10]

PAYSAGE D´HIVER - Im Wald (2020) [ALBUM]
22.5.2022 (13:39)

Caligari: No, navnadil jsi mně parádně.

REAGOVAT

PAYSAGE D´HIVER - Im Wald (2020) [ALBUM]
20.5.2022 (23:55)

Kdo má trpělivost a vydrží tuhle nádherně atmosférickou dvouhodinovou procházku pochmurnou pustou krajinou, kde mu jediným společníkem bude nikdy neustávající chladný vítr(kdo bude poslouchat pochopí) bude odměněn zážitkem vskutku nadpozemským. Monotónní minimalistické blackové vichřice, ve kterých se donekonečna opakuje jeden motiv s (asi záměrně) lehce utopeným skřehotem se tu prolínají s působivými ambientními vsuvkami, které evokují dávné Vikernesovo jedinečné umění. Ty dvě hodiny jsem si připadal jako v jiném světě, jiném časoprostoru, velice hypnotické a neskutečně podmanivé, kultovní díla jako Hvis Lysset Tar Oss nebo Filosofem mají konečně důstojného následovníka, doporučuji poslouchat v noci nebo za soumraku, vyšlo jako 2CD a limit 2CD v dřevěném boxu

REAGOVAT
foto
Caligari

[10/10]

ANCIENT NORTH - The Gates (2022) [ALBUM]
20.5.2022 (18:28)

Caligari, Podzemní Hluk: Jestli narazíte na něco podobného (podmínka CD), tak dejte vědět.

REAGOVAT
foto
Eicherik

[9/10]

ANCIENT NORTH - The Gates (2022) [ALBUM]
20.5.2022 (10:40)

Vygůglil jsem další projekt od stejnýho chlapíka: NECROSEER. Více UG a, jak by řekl Caligari, makabrózní.

Žel cédéčkáři zase popláčou. Pouze kazety a digitál.


REAGOVAT1 2 3 4

Komentáře | Hard Music Base

Aktivní uživatelé


POWER ROSSI
1649 komentářů
133 letos
LedTherion
224 komentářů
74 letos
Caligari
341 komentářů
24 letos
Eicherik
905 komentářů
21 letos
Podzemní Hluk
550 komentářů
20 letos
Kang
860 komentářů
20 letos
Ziltoid Tom
167 komentářů
13 letos
Immortal SEP
1094 komentářů
12 letos
kusomiso
6 komentářů
6 letos
Dub
185 komentářů
6 letos
Dava
33 komentářů
4 letos
hLEMMYžď
100 komentářů
4 letos
Dizzy
69 komentářů
4 letos
David77
39 komentářů
4 letos
Niki
518 komentářů
3 letos
zed
139 komentářů
3 letos
mildanek72
5 komentářů
3 letos
metalgods
71 komentářů
3 letos
haypa
211 komentářů
2 letos
vojtas73
18 komentářů
2 letos
ghoul
375 komentářů
2 letos
steblohaf
1720 komentářů
2 letos
zekon
53 komentářů
1 letos
sekersson
273 komentářů
1 letos
kobra666
761 komentářů
1 letos
Gudas
1 komentářů
1 letos
Štěpán
1 komentářů
1 letos
Rock´N´Roll Hell
2045 komentářů
1 letos
Punkoiar
193 komentářů
1 letos
Riff
14 komentářů
1 letos

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist