PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Diskuzní příspěvky


Koncerty
6.4.2012 (17:58)

Kdo z váš na nich byl? Zažitky? Pište, přehánějte!

REAGOVAT

Stoner
6.4.2012 (17:46)

Tak jsem vyzkoušel Sekersson to co jsem neznal, Black Pyramid a Lo-Pan a obojí je tedy velká frajeřina. Shánim. Musim upozornit na SHEAVY, kdy se zpěvák stylizuje vokálnim projevem do Ozzyho, ale takovym způsobem, že to je spíš fajn než aby to obtěžovalo. Projeďte je na YT

REAGOVAT

PC hry
6.4.2012 (16:18)

Tipy na dobré počítačové hry,pokud jste někdo z vás fanatik,nebo aspoň fanoušek těhle radostí.

REAGOVAT

Ostatní žánry
6.4.2012 (16:11)

To powerhome - Z tebe to přímo vyzařuje.Klobouk dolů.Máš taky čas na něco jinýho?Jestli jsem pochopil správně,jsi i aktivní muzikant..

REAGOVAT

Pivo, víno, kořka atd.
6.4.2012 (16:02)

Zrovna teď jsem se vrátil z nedalekého Benešova.Nebyl jsem líný zajet do pivovarské prodejny,protože zrovna prodávají velikonoční černý nefiltrovaný ležák s obsahem 4.5% alkoholu,jehož čtyř petlahví jsem se stal šťastným vlastníkem a pomalu je začínám kousat.Dobrota...

REAGOVAT

Pivo, víno, kořka atd.
6.4.2012 (15:58)

Jelikož ne jen hudbou živ je rocker a jak vím z vlastní zkušenosti,mnoho rockerů má k tomuto tématu blízko,založil jsem tohle témátko.Pište prosím doporučení na to,co máte rádi,nebo své zkušenosti s alkoholem,kdo jste vyloženě abstinent,kdo vyléčený alkoholik,kdo občasný,nebo kdo úplně totální a regulérní

REAGOVAT

Ostatní žánry
6.4.2012 (15:14)

...naprosto úžasná záležitost....u mě jedna z nejdůležitějších...

REAGOVAT

Ostatní žánry
6.4.2012 (15:14)

...naprosto úžasná záležitost....u mě jedna z nejdůležitějších...

REAGOVAT

Ostatní žánry
6.4.2012 (14:21)

no panešku, to je zajímavé....tak já se taky trochu rozepíšu, co všechno poslouchám; od jazzu (AMC Trio, Diana Krall, Benny Golson, Brian Bromberg, Bud Shank, Ray Brown Trio
Henryk Miskiewicz & Simple Acoustic Trio, Dave Brubeck Quartet, Zoot Sims & Bob Brookmeyer, Charlie Rouse, Duke Jordan, Lee Morgan, Scott Hamilton, Count Basie, a pak třeba jazzrockový záležitosti jako Greg Howe, Alain Caron, Vital Tech Tones, určitě by se ještě něco našlo…..třeba smooth jazzové věci….pak i post rockové kapelky (Lights Out Asia, Pg.Lost, Lost Calling Distance…..), blues (Joe Bonamasa, Steve RayVaughan, Moreland & Arbuckle, Eric Clapton….), ambient (Robin Guthrie And Harold Budd, Carbon Based Lifeforms a jiné….), syntetizérové šílence, které se pohybují na hraně ambientu i dance, někdy kombinující vše navzájem (J.M.Jarre, Kraftwerk, Way Out West, Enigma…) nebo s impresivními interprety, jako Nils Petter Molvaer nebo drone duo Nadja. Pro změnu mám v uších i české věci od Mišíka, Progress 2, Futurum i Radima Hladíka nebo již zmiňovanou vážnou muziku (S. Prokofjev, M.P. Musorgskij či Beethoven…...fakt by toho bylo na několik stránek a zase to tady nechci zahltit…Prostě muzika je můj život a kromě dechovky, kterou fakt nemám rád si poslechnu hodně věcí. Je to vždy o momentální náladě…


REAGOVAT

Ostatní žánry
6.4.2012 (13:53)

Zkusím taky přispět svou trochou do mlýna. Moniku NAČEVU mám hodně rád, zvláště pak desku "Nebe je rudý". Jinak těch alternativ je v naší zemi spousta a jsou to opravdu vynikající a originální spolky! Jmenovat všechny co mě zaujali, bych asi nezvládl. Velice dobré jsou například kapely KVĚTY, BOO nebo OTK. Nedám taky dopustit na desku "Černý z nebe" od Jana BURIANA, tu mám i na vinylu! S jazzrocku mám pak moc rád kapelu FERMÁTA ze Slovenska a z téže země i goticky laděnou LAHKOU MÚZU. Strašně rád a často poslouchám i středověkou muziku, nejraději pak kapelu KRLESS, která je naprosto vynikající!!! Ze zahraničních interpetů pak budu určitě jmenovat DEAD CAN DANCE, MORCHEEBU nebo i MASSIVE ATTACK. Parádní muziku dělá také BJÖRK a PORTISHEAD. Zajímavé jsou i temné ambient industriální záležitosti jako třeba LÉTUM! Nakonec přidám ještě jednu věc, ze které jsem byl úplně odvařený a která má obrovskou sílu. Je to soundtrack od Basila POLEDOURISE vytvořeného k původnímu filmu BARBAR CONAN!!! Skutečně nejlepší soundtrack co jsem kdy slyšel!

REAGOVAT

Koncerty
6.4.2012 (11:44)

Já doufám,že Uríáše uvidim na Metalfestu,tak se nikam moc nepohrnu.Chomutov je přece jen trochu z ruky..

REAGOVAT

Ostatní žánry
6.4.2012 (11:39)

Určitě,poslouchám i něco málo českého a slovenského popu.Mám rád třeba některé věci Richarda Mullera,nebo písničky z pera Hapky a Horáčka.Sem tam poslechnu Moniku Načevu.Dost jedu v starých rockových bardech,jako Mišík,Pospíšil,Prokop,Kalandra,Michnová(ale to do rocku patří).Samozřejmě jsem si poslechl i pár děl vážné muziky,ale nijak na tom neulítávám.Třeba taková Carmina Burana by asi měla patřit do výbavy každého rockera už proto,že je tak často citována .

REAGOVAT

Ostatní žánry
6.4.2012 (09:56)

Je tolik úžasný muziky, ale nehodí se samozřejmě do databáze Hard & Heavy. A tak je tu prostor i pro "jinou" hudbu. Máte-li své oblíbence i jinde než v rock-metalových žánrech, tak na ně rozhodně upozorněte.
Odkazy nedávám. Stačí do vyhledavače YT zadat název a s tvorbou kapel se můžete seznámit.

Dělám pořádek v albovém archivu a tak jsem si mohl připomenout tyto skvosty:
Anima Sound System: Dokonalé skloubení módního elektra s maďarskym folklórem.
YT: Anima Sound System - Még, még
YT: anima sound system - fúj a szél

Black Merda: Psychedilcký funky? Cože? Mazec. Mám pouze album "The Folks From Mother's Mixer" z roku 1969, ale rozhodně jdu po jejich diskografii.
YT: black merda - cynthy ruth 7''
YT: Black Merda "Windsong" 1970

Dežo Ursiny: Fůze jazzu a rocku se silně abstraktními texty. Dlouho jsem ho neslyšel a tak se vracim k pro mne jeho nejlepšímu albu "Modrý vrch"
YT: Dežo Ursiny - Lúka
YT: Dežo Ursiny - Pod hladinou

Diorama: Původně Hatesův projekt z Diary Of Dreams. Pro mne jedna z nejstravitelnějších kapel z electropop, future pop, darkwave. Výborné jako podkres k nějaké další činnosti. K mytí nádobí, žehlení, valchování a podobě
YT: Diorama - synthesize me
YT: diorama - contradictive

Body Count: HC projekt rapové ikony Ice T. Mezi fanoušky tvrdých žánrů jde o velmi oblíbená a ceněná alba. Kapelu přidám do databáze HMB.
YT: BODY COUNT Born dead
YT: Body Count "There Goes The Neighborhood"

Ice T: A pokud jsem zmínil jeho projekt musím i jeho sólovou tvorbu. V jeho případě se nám neservíruje jen obyčejný rádiový hip-hop, ostatně v rádiu ho rozhodně neuslyšíte, ale pořádně syrový a hlavně temný rap. A to můžu.
YT: Ice-T - The Tower
YT: Ice-T "I Must Stand"

Kapela ze wsi Warszawa: Jedna z nejlepších kapel věnující se folklórní hudbě v kombinaci s dalšími žánry. Jednoznačně převládá folklor a ostatní slouží jen jako kosmetická úprava. Členové kapely sjížděli polské zapadlé vesničky a sbírali tradiční lidovou hudbu. Získaly cenu BBC World Music. Velmi silné.
YT: Kapela Ze Wsi Warszawa - Żurawie
YT: Kapela ze Wsi Warszawa (Warsaw Village Band) - Sowa

La Cherga: Spojení elektronické, bosenské, chorvatské, makedonské a jamajské lidové hudby z Rakouska. La Cherga dohromady míchá dub, balkánské dechy, jazz, drum´n´bass a electronicu, ale můžete se dočkat i funku, soulu a jemného popového koření.
YT: La Cherga feat Irina Karamarkovic - Muki's Pub
YT: La Cherga feat. Killo Killo - Votka Dot Kom

Mutyumu: Japonský mix hard coru, post metalu, prog rocku se spoustou experimentování, hlavně se stavbou songu. Střídající se vokály a silné melodie jsou třešínkou na chutném dortu který rozhodně nezplácali pejsek s kočičkou. Musíte slyšet.
YT: 【PV】夢中夢(むちゅうむ/mutyumu)「眼は神/L'œil est Dieu」
YT: Mutyumu Video 夢中夢 火焔鳥 - Kaenchō [die Ewige Wiederkunft]

Silent Hill Zero Original Soundtracks I.-V.: Akira Yamaoka a jeho temný soundtrack k ještě temnější sérii her Silent Hill. První dva díly bez hostů, další tři s hosty. Pro fanoušky herní série povinnost.
YT: MMV - Silent hill - Silent hill theme
YT: Silent Hill 3 - Hometown
YT: SH: Origins - O.R.T feat Mary Elizabeth McGlynn

REAGOVAT

Stoner
5.4.2012 (07:22)

No já se k stonerovým věcem dostal přes Kyuss, kteří mě někdy v roce 97 hodně nadchli. Nicméně vždy jsem tíhl spíše ke kapelám, které byly ovlivněny rannou tvorbou Black Sabbath (stěžejních je pro mě jejich prvních pět alb). Nesmím určitě opomenout doomové veterány Saint Vitus (na jejich novinku se těším jak malé děcko), Obsessed no a samozřejmě kultovní Pentagram i když ty jsem poznal trochu později. Na řadu u mě posléze přišla i nová generace a to kapely jako Cathedral, Electric Wizard (zcela mě dostala jejich deska "Come My Fanatics" s naprosto těžkotonážním a tvrdým zvukem), Sleep, Orange Goblin atd. atd. Z poslední doby mě díky tipu webmástra Rada docela nadchli Black Pyramid a díky doporučení Powerhoma taky Lo-Pan. Daná scéna je značně obsáhlá a rozvětvená a tak se snažím nezahltit, abych to byl vůbec schopen vstřebávat. Také mám moc rád kapelky jedoucí poctivě v duchu 70tych let jako Graveyard nebo Witchcraft. Jsem rád, že i v dnešní době je někdo schopen točit desky s takovýmto nádherným zvukem a atmosférou. Momentálně sjíždím poslední desku Stoned Jesus a je to Paráda!

REAGOVAT

Stoner
4.4.2012 (17:47)

K tomuto žánru jsem se dostal přes Arch Enemy, když jsem hledal veškeré aktivity Michaela Amotta. Pátrání mne dovedlo ke Spiritual Beggars a když jsem slyšel poprvé album Ad Astra před dvanácti lety, tak jsem hned věděl, že kolem tohoto žánru se budu často motat.

Pokud vás baví klasický stoner rock s trochou jihu, tak mrkněte na toto video od Clutch
http://www.youtube.com/watch?v=kx6FV2qR2TY.

A tady je část toho nejlepšího co jsem slyšel v posledním týdnu:
Astroqueen, Black Tusk, Black Rainbows, Black Market Ministry, Axehandle, Blood Of The Sun, Brain Police

REAGOVAT

Koncerty
4.4.2012 (13:02)

Chystá se někdo 7.6.12 na URIAH HEEP do Chomutova? Rád bych se tam s někym z vás potkal.

REAGOVAT

Novinky na webu
4.4.2012 (10:41)

Dnes byla spuštěna nová sekce pro všechny registrované uživatele. Jedná se o "VOLNOU DISKUZI".
Diskutujte s uživateli HMB o čemkoliv chcete!

REAGOVAT96 97 98

Diskuzní příspěvky | Hard Music Base

MenuTémataAktivní uživatelé


Podzemní Hluk
206 příspěvků
6 letos
Eicherik
236 příspěvků
6 letos
Kang
130 příspěvků
3 letos
LedTherion
3 příspěvků
3 letos
Dub
17 příspěvků
2 letos
Caligari
10 příspěvků
2 letos
steblohaf
177 příspěvků
2 letos
Riff
4 příspěvků
1 letos
mildanek72
1 příspěvků
1 letos
hLEMMYžď
12 příspěvků
1 letos
Immortal SEP
32 příspěvků
1 letos

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist