PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Ty nejlepší a nejzajímavější obaly albPouze registrovaní uživatelé mohou psát příspěvky do diskuze.
7.4.2022 (21:42)

Já mám v poslední době nejraději dva druhy obalů. První druh jsou černobílé. Hodně se mi líbí třeba obaly Gezeteld in zegeruïnen Nizozemců CULTUS a nebo Katedralen Norů MORK. Další druh nazývám obaly metafyzické, ale správně by asi bylo satanistické. Jako příklad uvedu splitko našinců INFERNO z roku 2018.


7.4.2022 (20:00)

https://svjatogor.sk
Krásné...


14.2.2021 (01:43)

Poslední řádek.


14.2.2021 (01:29)

Nutno zmínit, že Kerrang byl vždycky bulvární odpad. Zase nějací dvacetiletí cucáci něco hodnotí a všemu rozumí.

Když přihlédnu v jaké době, za jakých podmínek a technickém vybavení se ty obaly tvořily, tak lze kritizovat málo co.

DENET - připadá mi to tvořený na starým Macintoshi a na tu dobu mi to přijde hodě dobře udělaný. Asi vole, malý vydavatelství nemělo takový možnosti jako Nuclear Blast.

MANIAC BUTCHER - Tuhle desku mám hodně rád, poprvé jí vydal Barbarud ve svým vydavatelství a náměty pro obaly se tvořily na koleně. A co jako, že je to z Fotošopu? V tý době stál u nás Fotošop minimálně tři průměrný, měsíční vejplaty a pokud ten software někdo vlastnil, bylo to to nejlepší, na čem se dalo v domácích podmínkách dělat něco trochu profi. Uznávám, že na MB je to trochu moc barevný, ale obal ve výsledku špatný není.

ENOCHIAN - Pokud redaktoři nenavštívili Ostravu, tak ať se tam ani neserou, nikdo o ně nestojí. A když neznají, proč hodnotí? Jediný, co bych tomu obalu vytknul je, že Lilith měla při focení zahodit tu sukni a vyšpulit hangár.


13.2.2021 (21:15)

SENZACE: Výběr 50 nejhorší metalových obalů má i trojnásobné české zastoupení

https://1url.cz/zzx028.12.2020 (09:30)

Když to vezmu z druhý strany, tak mě už vůbec nepřivádí do transu artworky Dana Seagraveho, kterého sice považuji za velmi nadaného a talentovaného malíře (sám dovedu nakreslit leda kosočtverec s čárkou a ještě v nevalné kvalitě), ale už mi jeho díla připadají vyčpělá a pořád to samý dokola.

Kittelsena chováme v oblibě snad všichni a jednoduchému pojetí front coverům BURZUM nelze nic vytknout. Kéž by nějaká tuzemská kapela použila pro svůj výtvor obrazy Mikoláše Alše.

Za zmínku stojí i obrazy Jaroslava Panušky, na které ve své tvorbě upozorňuje Franta Štorm.

Osobně též vyhledávám jednoduché, černobílé záležitosti, nejlépe vytvořené na koleně, metodou cut and paste + xerox.

V poslední době mě hodně zasáhla Svjatogorova díla, na která jsem v minulosti již odkazoval:

https://svjatogor.sk/


5.12.2020 (19:32)

Pod obal Old Mornings Dawn se také podepisuji.


5.12.2020 (18:17)

Tak na tom Marschallovi se asi shodneme všichni, jednak stojí za tou strašidelnou scenérií na desce The End Complete od Obituary,co tady zmiňuje sekersson a taky má na svědomí moc pěkné obaly od Immolation, hlavně Dawn of Possession a Close To a World Below jsou skvostné. Pod ten Summoning se taky podepíšu,obraz s motivem Old Mornings Dawn bych si klidně pověsil v obýváku na zeď, ten je jak od starých holandských mistrů. Jinak v Black metalu preferuji hlavně kontrast černé a bílé, ale nepohrdnu ani středověkými rytinami, jedna z nejlepších je od
Albrechta Dürera - Rytíř, Smrt a Ďábel na desce Abigor - CHanneling the Quintessence of Satan. Tuhle nádhernou rytinu hodně proslavili svého času i Dan Landa a Jiří Komorous z protidrogové centrály, když založili řád Ordo Lumen Templi, tak si ji nechali oba vytetovat


4.12.2020 (12:34)

Zdravím pánové,
výborné téma na hodně dlouhou dobu, sem musím taky něco málo přispět, vždyť obal je to, co nám jako první padne do oka a ve většině případech nám říká, co asi můžeme uvnitř čekat.
Já osobně mám hodně rád obaly co navrhl Dan Seagrave a Andreas Marschall, od nich už něco viděl určitě každý i když to třeba ani neví.

Kdybych měl dát narychlo něco do placu mimo tyto dva pány, tak mě napadá hodně povedený obal DEICIDE-Overtures of blasphemy nebo 1914-The Blind Leading the Blind, samozřejmě se mi líbí i takové ty nádherné krajinky, kterými nás zahrnují kapely, hrající různé odnože black metalu, např. ELDERWIND, CAN BARDD anebo NOCTEM AETERNUS a s těch černobílích mě napadá AU CHAMP DES MORTS-Dans la Joie nebo zajímavý je i obal MEPHORASH-1557 - Rites of Nullification.
Vybrat podle mě ten nejlepší nebo nejhorší nejde, je jich strašně moc a na mnohé si člověk ani nevzpomene, ale třeba si je aspoň v tomto vlákně připomeneme.
4.12.2020 (08:06)

Pěkné téma chlapi.
Obaly desek jsou důležitá věc. Nejednou jsem si koupil album neznámé kapely právě i díky pěknému obalu.
Mám rád, když obal desky zdařile vyjadřuje celkovou atmosféru nahrávky. Tak by to i mělo být.
V poslední době mám nejraději obaly co nejméně barevné, ale samozřejmě takovou tu lehce "kýčovitou" klasiku mám taky rád.

Přidám tedy pár tipů co mě tak narychlo napadly. Strašně moc mám rád obal prvního alba IN THE WOODS - The Heart of the ages. To je opravdu nádhera!
Pak jsem byl vždycky uchvácen obalem alba Die Healing od SAINT VITUS.
Moc pěkný obal má CANDLEMASS na albu Nightfall.
Líbí se mi i některé obaly od LUSTRE. Pak určitě EVOKEN - Atra Mors nebo BELL WITCH - Four Phantoms, ANATHEMA - The Silent Enigma, SUMMONING - Old Mornings Dawn.

No a takové ty temné strašidelné krajinky jako mají třeba OBITUARY na albu The End Complete nebo třeba kapela TEMPLE NIGHTSIDE - The Hecatomb. To mám taky moc rád.3.12.2020 (21:51)

Tak u Burzum to je celkem jasné, tam jsou asi tři čtyři favorité, já říkáš Filosofem, potom Hvis Lyset Tar Oss - tento motiv mám i na prastaré, ale pořád pěkně zachovalé mikině, dále Hlidskjálf a ještě mě fascinuje obal kompilačky Thulé, to je obraz nějakého Hanse Dahla, ten je famózní a hodí se k tomu ambientu perfektně


2.12.2020 (22:32)

Vlákno je samozřejmě otevřeno všem stylům tvrdé hudby.


2.12.2020 (22:29)

Otvírám nové vlákno, které se bude věnovat nejlepším a nejzajímavějším obalům, ale také i těm nejvíce nepovedeným.
Jeden okruh pro mně nejhezčích obalů tvoří ty, které využívají tvorbu Theodora Kittelsena. Velmi se mi líbí třeba obal klasického alba BURZUM - Filosofem. Mám ho i na display svého telefonu.


Volná diskuze | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist