PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

SatanismusPouze registrovaní uživatelé mohou psát příspěvky do diskuze.
17.11.2013 (08:44)

Tak já satanista nejsem a patrně jsem nikdy nebyl, i když jsem se jím cíti být. Jenže v pubertálním období to bylo pro nás jistá fůze revolty obklopená mysticizmem. Ale v jádru jsme neměli ponětí o co vlastně jde, protože jsme o bibli věděli pouze že existuje a neměli jsme ponětí co vlastně je a znamená pentagram. Bylo to pro nás pouze kýč, kliší a póza tý doby. Každý je to, čím se cítí být. Já jsem Wiccan, ale v očích mnohých zůstanu patrně satanistou, neb i po staletích i dnes platí, že co se neslučuje s křesťanstvím je satanistické. Vlastně to mám jako Magua. Cítíme se být součástí přírody.
Ovšem teda když přijdou jehovisti, tak jsem satanista po transfůzi.
Mimochodem, většona mých bývalých přítelkiň a milenek jsou satanistky, protože místo hostijí pojídají antikoncepční přípravky. Slovenské věřící už vážne těžce nechápu.


28.10.2013 (17:36)

Magua: To už je strašně dááááávno. To už se se mnou nikdo s kamarádů nechtěl o náboženství bavit. Tak mi byli jehováči dobrý. Ale bavil jsem se s nima jenom na ulici.


28.10.2013 (16:27)

Eicherik: S jehovisty není pro mě taky žádná debata přípustná. Křesťanství má alespoň nějakou tradici, nestalo se mi nikdy, že by nějaký křesťan z ničeho nic zvonil u dveří a nabízel knihy (nepočítám do toho žádné uměle vytvořené církve, duchovní centra a kde co, od toho ruce pryč).


26.10.2013 (22:34)

Magua: připomněl jsi mi něco z minulosti. Né že bych navštěvoval nějaké křestanské církve, ale velmi rád jsem tenkrát diskutoval s jehovisty. Byli to dlouhé debaty a většinou to končilo tím, že jehovisté prchali.


26.10.2013 (22:19)

O satanismus jsem se jako hodně mladej kluk zajímal. Tenkrát se asi každý, kdo poslouchal metal k satanismu nachomejtl. Skutečným satanistou jsem se nikdy nestal. Velmi záhy jsem objevil germánské pohanství, které mi až do dneška naprosto vyhovuje. Do dneška se mi líbí satanismus v umění. A to jak ve výtvarném tak v hudbě. Black metalové kapely se satanistickým feelingem jsou neskutečně dobré.


23.10.2013 (14:36)

Fidarka: Díky, třeba přispěje i někdo další se svou úvahou, o tomhle se dá vyprávět (psát) dlouho


22.10.2013 (13:53)

Magua:Čau,krásná úvaha a zamyšlení se nad životem


20.10.2013 (12:51)

Koupil jsem si pentagram na burze někdy koncem osmdesátých let. Hrdě ho nosil na krku a hodně jsem to prožíval, když jsem psal například žádost do FC Root zda-li mě Big Boss, který jeho členy tehdy údajně důkladně vybíral přijme. Byl jsem přijat, jaká radost. Celé hodiny jsem mohl zírat na obal vinylu Masters Hammer a na zapadlou zasněženou lesní krajinu za okny, ve které jsem se procházel a věděl, že Satan je někde docela blízko. Kapely jako Root, Masters Hammer, Styrax, Amon, Tudor atd., byly pro mě vším, protože zpívaly česky a všemu tomu okolo jsem věřil a rozuměl.
S hrdostí jsem všude nosil jeden z prvních výtisků Satanské bible, kterou ve své době Valter přeložil, psal jsem slohovky, úvahy. Ve škole se to zdálo být učitelům asi zajímavé, tak jsem byl například v hodinách češtiny vyvoláván a četl ty úvahy před celou třídou. Pentagramy a obrácené kříže jsem psával po hajzlech, skříních a zdech jak jen to šlo.
Došlo to tak daleko, že jsem někdy kolem revoluce začal pravidelně každý týden jezdit do nějaké křesťanské církve (to si opravdu nedělám prdel) a tam jsem jim dlouhé hodiny ve tričku Root, pentagramem na krku a somračkou přes rameno přednášel své úvahy a vize a oni se mnou diskutovali. S přibývajícími roky mi to připadá zvláštní, že mi nikdo z nich neřekl "jdi do prdele, ty mezi nás nepatříš" naopak. Dlouze a rozumně o satanismu diskutovali a měl jsem pocit jako by si někde uvnitř mysleli "přijď si o tom pohovořit za dvacet let".
I stalo se, více než dvacet let je pryč, co z toho zbylo? Nadále chodím čerpat sílu po lesích a zpustlých hřbitovech, ale dovedu stejně sám posedět v ztichlém kostele kdesi v zadní lavici, kde mě nikdo neruší. Obojí má své kouzlo a přece jen jsem dospěl k tomu, že nemám být křesťan, nemám být satanista, nemám být punker ani cokoliv jiného, to jsou jenom slova měl bych být především JÁ. Pro někoho blázen, pro někoho pochybná bytost, to je úplně v pořádku.
Když to taky shrnu nějak v kostce, mám úplně jiné starosti něž jsem měl v patnácti. Seběhlo se toho hrozně moc, možná jsem byl příliš blízko pekla, možná jsem jim prošel, možná se mi o něm jenom zdálo.
Ze všech těch myšlenek, ať z křesťanství, satanismu, budhismu, anarchismu, kapitalismu a já nevím z čeho ještě, bych si vytvořil nějaké to poučení, něco z čeho bych si mohl poskládat svou vlastní cestu, neopakovat staré chyby a snažit se dál žít svůj, pokud to půjde nikoho neomezující život.
Nepatřím nikam, nic už nehledám, ztichlá noc nám to jednou poví.
Nebo nakonec i ta sestřička, až nám ponese společně s teploměry na lžíci v kapce čaje Questaq, Rohypnol, Buronil, Haloperidol či cokoliv jiného..


20.10.2013 (00:14)

Já se k tomu stavím tak jako věřící nekřesťan.Každý symbol určitě může něco značit,ale to jestli si vezmu na krk obrácený,nebo křesťanský kříž o mně vypoví úplné hovno.Může to být jen nějaká vějička a spíš třeba odvádějící pro lidi kteří mě neznají.Satanismus se vyjadřuje svoboda mysli,člověk je volný jak pták..Jenže proč k téhle myšlence potřebuje vědět,že mu ji dává někdo z nebe či pekla.Takhle svobodnej jsem bez Satana mnohem víc.Osobně mi satanismus nevadí,stejně jako křesťanství,hinduismus,islám,vadí mi jen fanatici.Doufám,že nikomu nevadí moje víra a že se jako fanatik nechovám.Toť celá má fylozofie,samozřejmě v mini kostce..


19.10.2013 (21:08)

Jak se stavíte k satanismu vy? Jste satanistou? Nosíte obrácený kříž,protože ho má vaše oblíbená kapela ve znaku nebo jako satanistický symbol? Zajímá mě každý názor.


Volná diskuze | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist