PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Máme svobodu?Pouze registrovaní uživatelé mohou psát příspěvky do diskuze.
30.11.2020 (12:17)

Před časem jsem na téma „Covid“ a veškeré dění kolem něj doma vyhlásil embargo!

Stačí, když musím na nákup nebo na poštu a nestačím se divit, mezi jakými to občany to vlastně žiju!

Jinak taky mě děda“sekuriťák“ vyhodil z penáče že nemám košík! Řek jsem mu, že nekoušu a šel jinam!18.11.2020 (18:35)

Já jsem do včerejška všechna příkoří spojená s koronavirem trpělivě snášel. Dokonce jsem Babišovi fandil. To co ale vymysleli v souvislosti s nákupem potravin už překročilo všechny meze. Lidi v samoobsluze vadí. Fronta před samoobsluhou nevadí. Dokonce až půjdeme s manželkou nakoupit, tak budeme prý muset mít každý svůj nákupní vozík. Takže milá koaliční vládo jděte do ......


29.10.2020 (11:02)

Podzemní Hluk: Já si zas říkám, že ty nařízení už jsou docela přehnané a doplatíme na ně všichni víc jak na ten virus.


28.10.2020 (19:30)

Novinky.cz poskytly přímý přenos dnešní demošky z pražského nám. Republiky. Ti demonstrati - normální kokoti!

Banda zkrachovalých podnikatelů, nikdy řádně neplatících daně, zmanipulovala pár blbečků, který serou zavřený putyky a zrušenej fotbal natolik, že si nedokážou uvědomit skutečný stav věci.

Opět jsme se přesvědčili, že pokud někomu docházejí argumenty, začne se opírat o Masaryka, Horákovou...

Hlouček "opravdových synů vlasti" a "nebojácných vlastenců", kteří ani neznají státní hymnu a nejstatečnější český legionář je pro ně F.L. Věk, se zase předvedl.


20.5.2018 (16:05)

Stejné jako je řečeno v ukázce z toho rozhovoru. Proto jsem to zde natlačil, ať se to jen tak neztratí.


18.5.2018 (19:01)

A jaké stanovisko k tomu zaujímáš Ty?


16.5.2018 (12:58)

Naše svoboda je iluze. Samozřejmě můžeme dělat spoustu věcí, zakládat vlastní firmy a podobně. Základem je ale nezávislé přemýšlení, vlastní myšlenky. Ani ve škole často učitelé nemají rádi děti, které přemýšlejí jinak. Jsou nám vnucovány sny, které bychom měli mít a způsoby, jak jim dosáhnout. Každý nakonec máme kráčet stejnou cestou. Dokud tohle nezpochybníme, nejsme skutečně svobodní.
(Clémentine Delauney - Visions of Atlantis, časopis Spark)


20.11.2016 (15:31)

Asi jste zaregistrovali kauzu ROOT a TORR, ve které jim zakázali koncert ve Valašských Kloboukách, protože prý šíří satanismus. Je to kauza trochu úsměvná, ale kdo má chuť oplácet stejnou mincí, může přispět podpisem této petice, která vyjadřuje nesouhlas s Vánočním koncertem kapely ADORARE, která zase šíří jinou ideologii.
http://www.petice24.com/petice_za_zrueni_vanoniho_koncertu_kapely_adorare_18122016


28.9.2013 (23:23)

mistik OSHO napsal,ze ve chvili,kdy budete chtit byt uplne svobodni,tak vas zacnou nenavidet a znici vas....a mnel pravdu,protoze svoboda a smysl pro zodpovednost jsou dve strany jedne mince....a rub je ta hrana,ten balanc mezi nema


25.6.2013 (21:23)

Tak k tady jsem se ani nechtěl vyjadřovat, protože svoboda je spíše věcí duchovní a v běžném světě neexistující, neboť všichni jsme na něčem závislý, někdo nás ovládá, a třeba ani nechceme, někoho ovládáme my. A už vůbec nechceme přijmout fakt, že jsme něčeho součástí a ne toho strůjci.
Ovšem, zaujal mě fakt, jak si někteří svobodu vysvětlují po svém. Tak zatím co příznivci hnutí punku a hard core scény v rámci svobody slova vyřvávali "policejní stát" a obyčejně dostali obuškem. Tak teď jeden ze zatčených z veselé razie řve "policejní stát" potom co ho policie bouchla obuškem po kuřím oku a zabránila mu svobodně ovlivňovat a svobodně krást.


21.6.2013 (17:02)

Čau svoboda, ano je. Můžeš si vybrat co si koupíš,co řekneš co budeš poslouchat a koho.Akorát ,když se oženíš ,vdáš už ta svoboda je menší,ale je to na toleranci obou.Jak píše Magua ,když máš děti a máš za ně zodpovědnostJá budu 20 let vdaná ,ne vždy svítí slunce ,ale dělám si co mě baví a respektujeme se oba,on můj včil hudbu nemusí ,tak respekt a ohulím si to do sluchátek a pustím si co chci,nenutím jej na koncerty naštěstí mám kamarády ,kteří mě do auta vemou ,díky za ně ,nebývala jsem taková vždycky enem s mojí polovičkou, ale člověk na tom světě, není zase ,tak dlouho a měl by tady ,když je, být spokojenej a šťastnej a ta hudba mě dává strašně moc ,někdo to možná nechápe,ale myslím ,že tady většina čerpá energii.Svoboda je ,ale musí být aj rozum,aj mě by se líbilo nechodit do práce a jenom se flákat a užívat si jenže ,kdyby to dělali všichni :(( to by vypadalo.Naštěstí mě to v práci baví (no včil v téch vedrech, bych byla raděj u vody)No můžeš říct názor ,ale kolikrát jen jednou a kolikrát je lepší jej polknout a jinde se vyhulákat. Svoboda je ale,člověk nejak vnitřně je omezovanej ,alespoň já to tak cítím (úcta k rodičům,zodpovědnost za děti,manželství ),prostě cítíš ,že se nejak musíš chovat a respektovat ostatní ,ale snad ve stáří se to vrátí a budou aj ostaní respektovat tebe si říkám.No, to je asi tak vše,mějte se fajn Fidarka


21.6.2013 (14:22)

Jinak k těm penězům, není to vždy o penězích, i když v tomhle systému hodně důležité. A není to vždy o penězích, aby člověk byl šťastný, vždy však záleží na potřebách daného jedince a co si budeme povídat, každý je máme jiné. Sám mohu říct, že mě to pěkně sere, že obracím každou korunu do vejplaty abych vydržel do té další (tady chápu Pentu) a někdy to je hodně špatné, pak když se do toho přimotají zdravotní problémy, rodinné problémy, tak je to vážně na laso. Ještě, že je ta hudba, která mě se psaním drží nad vodou, asi bych si to jinak hodil. (to je samozřejmě blbost - života si vážím, pže by se mi v tom dalším vrátilo a to vážně nechci)


21.6.2013 (14:13)

Magua: to mi povídej, miluji hvězdy, souhvězdí a celý vesmír. To jsou věci neuvěřitelný.


20.6.2013 (20:20)

Díky Pento, že jsi ty prachy zmínil, ale vlastně mě ani nenapadlo spojovat peníze se svobodou. Nechci tady machrovat, že kdyby mě nějaké peníze potkaly, tak je nechám ležet, o tom už nám zpívaly spousty kapel, než dostali šanci.. Ale jestli mám za měsíc necelou dvacítku čistého, nějak mi to stačí. Pravda, mít více peněz, tak je víc možností, ale já bych se nějakých velkých peněz možná i bál. Že bych pak nepoznal, jestli jsem mě nemá někdo rád jenom kvůli nich a jestli nemám kamarády jenom kvůli těch peněz. Kluk si teď našetřil na svou první lepší mptrojku a dost si ji váží. Neříkám, že peníze jsou špatné, ale určitě jsou přednější věci.
Starman: Z hvězd se dá vyčíst hodně věcí. Je to nejlepší kino.


20.6.2013 (19:34)

Penta - Já ti rozumím a máš pravdu.jen mluvím o lidech,kteří doopravdy nic nemají a nepotřebují,třeba ti různí budhističtí a pod. mniši.Tam je to úplně o jiných hodnotách a přitom ty lidi můžou být šťastní a svobodní.My to tady berem trochu víc v konzumu no...


20.6.2013 (19:00)

To Penta - vono to tak úplně nebude,hodně různých duchovně založených lidí tvrdí,že čím míň věcí vlastní,nebo vlastnilo,tím se cítilo svobodněji.Takže věc názoru..


20.6.2013 (17:47)

magua: napsal jsi to pěkně a vcelku jasně a objektivně, pže takhle to fakt je...
Také mám svůj svět a rád se dívám na hvězdy.
A další věc je pravdivá, že se ze všeho člověk musí dostat sám, i když mu někdo pomoci může, pořád ta změna je hlavně na něm.
steblo: svoboda je zcela subjektivní pocit, rozhodně, o tom žádná, nicméně, že svobodu máš a tak nějak jsi ji měl vždycky, no možná z některého pohledu ano, v každém případě je rozhodující, že se stále svobodný cítíš...


20.6.2013 (15:36)

S tou svobodu to záleží asi na úhlu pohledu, protože na vše se dá dívat z více stran. Taky jsem pár let žil tak, že jsem neměl práci, rádio ani televizi, jen starý kazeťák a pár kazet, sjezdil jsem načerno vlakem s kamarády celou republiku a bylo mi úplně jedno, kde mě z vlaku vyhodí a kdy se chytnu s policajty, když jsem chrápal na nádraží na zemi a dělal různá svinstva. Za několik roků jsem seděl v kruhu s podivnými lidmi a společně s psychiatrem jsme si povídali o alkoholu, depresích, naději a podobných záležitostech. Těžká železná vrata záchytných stanic a přeslazených čaj v termoskách blázinců to všechno mě posunulo v psaní zase nějakým směrem dál. Totální pohoda a svoboda. Neměl jsem nikoho, nezáleželo mi na ničem.
Asi největším přínosem do mého života bylo, že jsem zplodil dítě a pak ještě jedno. A říkám si: Kurva, teď už nemám zodpovědnost jenom sám za sebe, ale hlavně za ty dva, kteří jsou na mě závislí. Se svým životem si můžu dělat co chci, ale za jejich život jsem tím přebral zodpovědnost. Musím začít chodit do práce, musím poslouchat příkazy nadřízených, musím začít dělat věci, které jsem nikdy dělat nechtěl, abych měl alespoň nějaké prachy a uživil je. A nebo se na to vykašlat a nechat je tak. Takže klasika, kterou zažívá mnoho z nás. A svoboda je tím pádem trochu v prdeli. Není to takhle, že bych něco dělat musel, já to totiž dělám rád, protože to dělám pro ně. Ale třeba bych si nikdy nekoupil auto, na televizi a filmy se prakticky nedívám, neposlouchám rádio, už ani pár let nechodím na pivo a neposlouchám blbé kecy. Poslouchám jen muziku, hraju šachy, píšu a po nocích se dívám na nebe. Nechci nikam patřit, mám svůj svět ve kterém se snažím nebýt zlý. Až jednou zůstanu zase sám, opět se těším na tu chvíli, že si koupím lahváče a půjdu si lehnout do parku na lavičku. Budu se dívat na hvězdy, tak jako dřív. Takže svoboda asi existuje, ale záleží na nás jakou si ji uděláme.
Nevím tedy, jestli jsem to popsal dobře, prostě je to tak, že je třeba na sobě pracovat, ze všeho se člověk musí dostat sám, nikdo vám nepomůže. Ale v tom okamžiku kdy tak začne konat, už možná přestává být svobodným.


20.6.2013 (10:55)

Svoboda je zcela subjektivní pocit.Řekl bych že svobodu mám a tak nějak ji měl vždycky.Zastávám v tom názor,že jaký si to uděláš,takový to máš a svobodně se nakonec člověk může cítit i v kriminále.To,zda se budeš ze své vůle řídit třeba příkazy nadřízených je zase zcela na tvém svobodném rozhodnutí.Znám moc lidí kteří by na to nepřistoupili a tak si prostě žijí jiný život,možná svobodnější,určitě méně spotřební a spíš homelessácký.Dnes většina těhle věcí,práce,rodina,děti,prachy spočívá na svobodném rozhodnutí a proto podle mne,kdo chce,má svobodu.


20.6.2013 (10:42)

Svoboda je relativní pojem, nicméně na všechno existuje více pohledů, tak i na svobodu lze hledět mnoha pohledy. V každém případě zástávám názor, že svobodu nemáme, pže jsme někým řízeni a nuceni vykonávat "jejich" vůli, "jejich" zákony. Každý má však na výběr i odmítnout, i když i tohle má pak své důsledky, třeba i v tom "právním světě". Takže každý čin má i svůj důsledek, následek, je jedno, jak se na to podíváte. Svoboda je fajn, mnohdy jí máme a mnohdy nám chybí, pže nám jí někdo bere, máme pocit, že se nám snaží vnutit své názory, myšlenky, ať už v práci, v kolektivu nebo v manželství. Je to jedno kde, vždycky se můžeme cítit nesvobodní, pže si nemůžeme dělat co chceme, ale je opravdu ta pravá svoboda to, že si mohu dělat, co chci bez ohledu na ty druhé? Anebo je to jen odezva, kdy jsem se něčím projevil a nikdo mě za to nepleskuje?
Mezi sobectvím, láskou, tolerancí a svobodou je někdy hodně tenká hranice...


Volná diskuze | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist