PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Hudební nosičePouze registrovaní uživatelé mohou psát příspěvky do diskuze.
23.1.2022 (14:14)

Music Records je hodně do pohody,za mne shop roku!!! Škoda dobrého člověka i prodejce zároven..Vivat Plzen


13.5.2021 (19:21)

Jsem rád, že Music Records nadále funguje.


5.4.2021 (18:01)

Tak mám potvrzeno že to byl ten zasranej Covid!!


2.4.2021 (19:54)

Osobně jsem ho neznal, ale mám bohatou zkušenost s Music Records, jedním z nejsolidnějších prodejců muziky.

Je to opravdu smutná správa.


2.4.2021 (19:21)

Z lítostí tlumočím správu, kterou jsem se zrovna dozvěděl:

„Ve věku 52 let zemřel známý plzeňský prodejce hudby a hi-fi Jan Šibra z prodejny Music Records, nadšený propagátor dobré muziky a dobrého zvuku. „

Osobně jsem znal. Pohodovej chlapík!
9.5.2018 (21:43)

Pravdou je, že ty ripy z ulož.to jsou kolikrát opravdu hrozný. Řešením je koupit si origoš, nebo si to z YT nahrát pěkně postaru na kazetu.


7.5.2018 (20:29)

Čauky kluci, aj já mám krabicu kazet, taky je nemám v plánu likvidovat, páč je to kus mojeho života, sice ty nahrávky jsou ve stylu ticho nahrávám, pak do teho v letěli do pokoje naši a nanovo, pak jsme si koupili s bráchem dvojče, to byla pak jiná liga, ale nahrávky jsou skvělí
Jsem si říkala, že si uděláme s bandou někdy retro bečku s tím vším co bývalo, před 30 rokama, ale nevím, zda kazety se nebudou motat :((
Su včil,tak nejak v jednom kole, už asi víc jak 5 roků nekupuju, ani CD, ani si je nevypaluju, stačí mi na na netu a na youtubku, kolikrát je tam celý cédo, občas neco stáhnu s uložto, ale jsou tam ty nahrávky, kolikrát dost mizerný.
No úplně nejlepší je navštívit, nejaké ten koncertík nebo festáček , to pak, ček s teho zase chvilu žije ..
Já jsem si na vánoce koupila bednu, kero můžu přenášet a fachčí aj bez elektřiny, je tam radio, můžu napojit na noťas, flash disk, tak u teho žehlím, vařím, nebo vemu na zahradu
Gramec já vůbec nevlastním, ani by mě to nebavilo..
Do auta CD, ale stačí mě úplně rádio, páč jinak mě to hecuje a jedu moc rychle a na to, že so po dědinách kamery, nepotřebuju dostávat fotky :((
Dechovku neposlouchám, ale jedno za rok na hodech ju, tak nejak vydržím :((, mám dvě dcerky, tak nejak musím, no já taky chodila, tak jim to nechcu brát
Jinak Vás tu chápu i vztah k hudbě i k materiálům co každej vlastní
Mějte se fajn, čau Jana


7.5.2018 (17:59)

Nejsem žádný velký audiofil. Zasekl jsem se v časech, kdy jsme měli doma jeden kufříkový mono gramofon a polský mono kazeťák Unitra, na který jsem z Větrníku nahrával co se dalo.
Teď mám jednu věž JVC a mp3 přehrávač Sony do postele a do lesa, kde se metal obzvlášť fajn poslouchá. Víc to neřeším a než-li se piplat v tom jak ten "aparát" hraje, raději poslouchám co to z něj hraje. Zkrátka volume nadoraz a hrnout to vpřed.
Kazety a vinyly mám z minulosti a soustředím se na cd. Většinou vždy nějaké na koncertě koupím a mám to pak alespoň jako takový artikl na památku, že jsem vůbec někde byl.


5.5.2018 (22:26)

Už jsem se tady k tomu vyjadřoval, tak ještě jednou,ale trochu jinak.

Můj nejprotěžovanější nosič představuje MC a jejich svěží a teplej projev. Stále si kupuji nové. Každopádně to znamená nostalgii...

Nejvíce si kupuji CD, které preferuji před LP. Jsou, ale tituly, které vycházejí pouze na LP, takže tady nemám na výběr.

Myslím si, že ten LP boom je v tuzemsku póza jak prase!!!

Proč upřednostňuji CD před LP? Především díky ceně, bezúdržbovitosti, trvanlivosti a skladnosti.

Když jsem míval věž, LP na tom znělo lépe, bylo to takový medovější. Dnes už mám lampovej receiver z roku 69 a z bazaru high-end CD přehrávač, k tomu HI-FI stiněný kabely. Ta cédéčka, nebo ještě lépe SA cédéčka, mi na tom znějí prostě lépe. Ale je to asi jako z vínem, každej prefereuje něco jinýho a proti gustu žádnej dišputát.

Nicméně, ty gramofony, pokud to chceš mít všechno epes rádes, tak je to drahý jak hovado a nemám na to prachy. (Mám gramec tesla NC 410 a fakt bych neměnil.)

Dobrej blu ray přehrávač s D/A převodníkem a podporou SACD deneska pořídíš za deset klacků a stačí ti to propojit stíněnejma kabelama s nějakým zesíkem TESLA z bazaru, k tomu tří pásmový regálovky a fakt to zní celekm dobře. (Dá se na to během roku našetřit, při troše dobrý vůle a to nejsem žádnej buržoust...)

Sekersson: Jo, dělaj se komplet LP "AAA", cena se pohybuje tak od 1500,- vejš... Na to fakt nemám...

Nejlepší jsou céda "AAD"

Hezké dny všem!


4.5.2018 (18:46)

Taky jedu v CD. Byl jsem s nimi od začátku a už to měnit nebudu. Jejich obrovská výhoda je jejich skladnost.

Uznávám ale, že vinyl je vyšší level. Má lepší zvuk a větší prostor pro obrázek. Nevýhodou vinylů je, že jsou hůře skladovatelné a ne vše na tomto nosiči vychází.

Vlastním i jednu MC Jilemnického okultistu. Na památku.


4.5.2018 (16:19)

No mě ten návrat MC, který jsem před pár lety zaznamenal, docela překvapil! Sám mám doma ještě plnou bednu originálek a polských rádoby originálek Kazety mám rád, jen těch peněz co jsem za ně tenkrát dal! Zbavovat se jich nebudu,leda by za ně někdo nabízel majlant. Ale kupovat si nové to ne!

Už roky kupuju jen CD a zůstanu u toho tak dlouho, dokud je budou lisovat

Co se vinylů týká, tak jsou skvělé a je fajn jak jsou teď v kurzu. Pár kusů co jsem kdysi ukořistil po bazarech taky mám, ale nějak jsem tomu kouzlu zatím nepropadl. Zkrátka u mě vede CD!

Podzemní hluk: nahrávat analogově, pak to mrsknout na vinyl by bylo fajn, ale ani nevím, jestli to u nás nějaké studio nabízí. Každopádně analogová nahrávka je daleko poctivější. Digitálně jde dělat takové švindly....


3.5.2018 (19:46)

Podzemní Hluk:


2.5.2018 (23:10)

Kazety jeeeeeeeeeedooooooooooou!


30.4.2018 (08:54)

Neni nad MC! Na kazetách mám od metalu po dechovku.


31.12.2016 (10:38)

Kladivo na Čarodějnice vlastním na MC a klidně ho prodám.

S Kočandrlem by mě nenapadlo ztrácet čas. Respekt tomu, kdo se o to pokusil. Vydal toho po sametu kvanta, ale stejně na tom nezbohatnul. Jediný co mu narejžovalo, tak možná ten Oslík a Fanda Sranda.

Stejně nejlepší věci tenkrát vydával GLOBUS a BLACK POINT!

Četl jsem ten vynikající rozhovor s Jonštou (Díky za něj!)Přesně to ukazuje na to, jací jsou lidi blbci!

Mimochodem, když už zase Supraphon začíná na deskách vydávat normalizační pop, tak je mi z toho dost ouzko!


31.12.2016 (08:38)

Vyšlo, ale zřejmě se neprodalo. Vlasta na FB před časem psal, že ví pouze fyzicky o čtyřech kusech této desky, co u fanoušků viděl. Určitě se toho prodalo víc, možná dvě stě nebo tři sta těžko říct, právě z toho důvodu by mě ty konkrétní čísla zajímaly. Taky kde skončil zbytek toho nákladu, jestli to Monitor skartoval nebo to dodnes někde leží. Ale jestli někde ještě existují evidence prodeje z té doby, kdo ví. Mám například vinyl Brian, ten jsem už chvíli po vydání v roce 91 koupil ve slevě za dvě pětky. Toho se tehdy určitě taky neprodalo moc.


30.12.2016 (23:14)

To Kladivo na čarodějnice i když to byla limitovaná edice, tak podle Metal Archives vyšlo v nákladu 1000 ks, což není zase tak málo.
Já to mám na CD a neprodám.


30.12.2016 (22:46)

Já taky nevěřím, že by se to za sto táců prodalo. I když Monitor tehdy prodal málo kusů té desky a ten kdo ji má, tak má doma dobrou raritu. Někdo trefně na FB poznamenal, že možná je v ceně i auto, kterou tu desku přiveze :)
Na druhou stranu třeba zdejší rozhovor s Radegastem, kde Jonšta říká, jak vinyl Otrávená generace kdysi rozvážel po městě do kontejnerů na plasty, protože nevěděli co s tím.. Před dvěma lety na Aukru už visel za 4 500 kč. Kdo by měl dnes doma pod postelí pár kusů, něco by to hodilo.
Ale o penězích to není. Já mám desky pořádně ojeté, protože jsem je kdysi poslouchal pořád. Kupovat tehdy po dvou kusech, jednu na poslech a druhou po dvaceti letech na kšeft mě nenapadlo. To bych je raději nějakému fanouškovi věnoval, než dražit desky, které jsem koupil za 44 kč po čtyřech litrech. Zkoušel jsem oslovit Kočandrleho, ten by věděl, jestli je ještě dnes nějaká evidence kolik kusů a čeho se dřív prodalo, ale už předem jsem tušil, že to bude marné, tak z rozhovoru není nic.


30.12.2016 (17:48)

Jedna kuriozitka: Kámošův tatík měl vylisovaný od Flojdů The Wall na rentgenovým snímku! Opravdu to gramofon dokázal přehrát bez komplikací. Nakonec to střelil za pětilitr.

Nejvíc jsem dal za původní vydání LP Marty Kubišové - "Songy a Balady", kterých se moc nedochovalo, protože po srpnový invazi putovaly do stoupy. Stálo mě 990,-

Za CD BOX "The BEATLES IN MONO" jsem dal 5000,- a to bylo v době, kdy se tady prodával asi za deset. Pak jsem celej měsíc živořil a říkal si, že jsem kokot.

Abych se pochlubil nejlepším úlovkem tak, opravdu pod cenou jsem koupil první dvě kazety s demáčema INFERNO - "Peklo na zemi" a "Temná poselství dávných předků". Původní vydání roztáčených kazet mě vyšlo celkem asi na 150,- korun.

Dát sto litrů za "Kladivo na čarodějnice" je podle mě blbost. Pouhej trik jak nalákat lidi, aby si to v druhým kole koupili "alespoň za desítku". Vůbec nechápu jak se můžou dneska prodávat třeba ty porevoluční, často stupidní, kompilace od Monitoru za nehorázný peníze...


28.12.2016 (21:39)

K tématu mě napadá, že nedávno jsme vedli s Milošem debatu ohledně prodeje vinylu TÖRR - "Kladivo na čarodějnice" na Bazoši za sto litrů. Údajně se prodal, tak tomu kupujícímu bych rád osobně potřásl pravicí. Vyjádřil se k tomu i Vlasta Henych, nějaké jeho odpovědi mám svolení použít v samostatném článku o vinylech, na který ale nějak nemám čas. Kdyby to člověk tehdy věděl, když se ty desky různých kapel válely po bazarech za pár kaček a dnes šplhají na Aukru do velkých částek, nakoupil by do zásoby, ale asi málokdo takhle dřív uvažoval.
Jinak k otázce nijak převratnou odpověď nemám, originální nosiče kupuju, převážně českou tvorbu, dva litry za jedno cd nebo vinyl jsem ještě nedal, že bych musel mít doma nějaké rarity za velké prachy, to by mě asi už brzy manželka vystěhovala navěky..


28.12.2016 (19:49)

Jedna malá hudební anketka. Jistě se mezi námi najde dost sběratelů hudebních nosičů. Kolik vás stál nejdražší hudební nosič ve vaší sbírce? Já dal nejvíce 2333,- Kč za jedno EP na CD od kapely GRAVELAND. Koupeno přes ebay až z USA.
Jaký je váš nejdražší úlovek?
Podtitul - hledáme největšího magora.


9.12.2016 (21:38)

Moje nejoblíbenější médium pro zaznamenávání hudby a slova představuje audiokazeta. Co se týče vinylů, tak se přikláním k níže uvedenému názoru. Nový nahrávky, vytvořený z digitálního podkladu, který jsou následně vylisovaný na asfalt, nezní tak jako starý desky a počátek reprodukce sem tam doprovází "takové lupnutí". Miluju starý desky, ale novodobé nahrávky si raději pořídím na CD (pokud je ještě ta možnost).

Co se týká gramofonů, tak Tesla Litovel, od řady NC 410 vejš, znamená dodnes vyhledávaný a ceněný luxus! Svou kvalitou tisíci násobně převyšují ty levné šunty s krystalkou, který koupíte v Alze za pár stovek. (Pochopitelně svůj názor nikomu nenutím.)

Závěrem se chci zeptat muzikantů: Kdo z Vás, kteří sem tam vydají nějakou desku, nahrává ve studiu svý dílo na kotoučák? (Respekt všem, kteří tak konají!)


18.1.2016 (13:18)

Kang: To je zajímavý úhel pohledu. Máš pravdu, to mně nenapadlo. Kdyby těm dětem ukázali třeba debut Törr, odpověď by zněla asi takhle: "Jmenuji se Alžběta Prknářová, je mi 5 let a tohle je debutová deska kapely Törr s názvem Armageddon natočena roku 1990 v sestavě Vlasta Henych, Daniel Šakal a Martin Melmus. Je na ní moc pěkných písní a když se takhle navečer všichni doma sejdem, tak si zpíváme: "Hnusným pachem ve světlech smutečních, teď trmácí se obstaravatel pohřbů, hnijící mrtvoly jak v pózách tanečních a výsměšné zpěvy snad tisíce ďáblů, rozťaté srdce v rukách šílence z mrtvoly zatím ještě nerozpadlé, lesklé žezlo a síla hněvu vládce, nákazou krále duše podlé, král Mor, zase se usmívá..." Takhle nějak by to mohlo být.


18.1.2016 (02:58)

Víťo,možná ty děti mají nakonec dobrý hudební vkus...když jsem viděl,co se jim nabízí??? Podložka na jídlo? Dobrá varianta...alespoň z nich něco vypadlo... ale některé z těch děcek by ani neidentifikovalo své rodiče bez těch dnešních "chytrých telefonů"...


15.1.2016 (16:25)

Je třeba nastupující generaci sdělit, že hudba se taky někdy kupuje. Že to nejsou jen soubory v pc jak jim budou mnozí možná tvrdit, a že vinyly neslouží jako podložka pod jídlo (viz. dokument)


13.1.2016 (19:05)

Když jsem před lety (neměl jsem tehdy ještě doma internet) sháněl discmena, tak mi prodavač, který podle vzhledu předtím pracoval v Modrý ústřici , poradil ať to zkusím v Technickým muzeu.7.3.2014 (20:42)

jasnacka,byl to trochu nevhodnej darek,protoze v root opravdu nejedu,ale zase sem si byl jistej,ze to nakou tu historickou hodnotu mit asi bude,takze sem se toho nezbavoval...jinak stav je takovej ten klasickej,trochu osoubanej obal,ale deska uplne v pohode,bez skrabancu....


6.3.2014 (19:35)

punkfront77: Nepíšeš v jakém je deska stavu, od toho se odvíjí cena. Pokud je singl OK, hoď to na Aukro od pětikila a čekej. Snížit cenu můžeš vždycky. Ceny desek se různí, co jeden prodává za nehorázné prachy, druhý Ti může prodat za málo peněz, když mu to doma překáží ve skříni. Možná tak za dvě kila to střelíš, těžko říct.


6.3.2014 (11:31)

Ahoj,nevíte jakou cenu má singl ROOT- 7černých jezdců/666 od ZERAS?


24.12.2013 (22:22)

Koukal jsem, že ten borec tam má ještě "Serious Music - Bahno společnosti" a draží ho od jednoho litru. Já ho prodal prakticky nehraný před dvěma měsíci za 50 kč. Asi nemám to správné, ekonomické cítění. Ještě mě zkoušel chlápek zlomit ať mu prodám "Masters Hammer - Ritual" a "Vitacit - Vzhůru přes oceán" ten mám taky nehraný i s tou brožurou co vyšla k tomu s texty a fotkama. Ale tyhle věci z ruky nedám. No, ten Čertuf punk za 4 a půl litru, tak to je dílo. Pokud by to někdo fakt vzal, tak by to byl machr.


24.12.2013 (10:57)

Proč tak málo zájemců?


24.12.2013 (08:40)

To jsem nevěděl, že jsou punkáči tak prachatý.


24.12.2013 (06:00)

Kdo jde do toho? Jako vánoční dárek ideální Jsem to kdysi prodal za dvacku, škoda. http://aukro.cz/lp-certuf-punk-stejnej-bordel-top-i3807928240.html


25.6.2013 (21:09)

Pokud někdo scháníte zajímavé vinyly, tak se mrkněte na stránky MANIAC BUTCHER. Jednak tam má Radim věci ještě z dob, kdy vedl Pussy Gods Records a taky asi rozprodává část své sbírky. Ceny si určil podle kritérií zajímavosti a kultuvosti, přesto jsou zajímavé. Pro sběratele tam má i zajímavé kazety a samozřejmě klasická CD.


21.3.2013 (20:23)

Ahoj dlouho jsem tu nebyl,ale k věci. Neskáčou,ale ozyvá se lupnutí které tam ze začatku nebylo. U desek vydanych v osumdesátých letech je vše v pohodě i celkový zvuk je lepší,takže gramofonem to nebudu. Jinak mam teslu NC 430 plus nová přenoska,řemínek a předrátované ramínko.


5.3.2013 (17:54)

Metalgods: Ahoj, jestli jsem tě dobře pochopil, tak říkáš, že ti desky skáčou (i ty nové), myslím, že by to mohlo být gramofonem, obzvlášť jestli je staršího data výroby, pak by to mohlo vše vysvětlovat Jinak já mám zhruba tenhle gramofon: Sony PS-LX300USB, je asi rok starý, a šlape jak hodinky


4.3.2013 (14:07)

Zdravím,díky za tip co se tyka stranky ohledně vinylů. A mimochodem jaký maš zkušenosti s novými LP? Já mám z Plzně Grand Supreme Blood Court a po pár přehrání docela dost lupe. Není nad staré placky


1.2.2013 (22:33)

A pokud můžu měl bych ještě jednu takovou prosbičku - pokud byste někdo na internetu nebo i někde v antikvariátu narazil na cd nebo vinyly starých českých metalových kapel typu Terminator, Ferat, Anachronic... mohli byste mi dát prosím vědět? strašně blbě se to shání, tak zkouším i tuhle možnost moc díky


1.2.2013 (22:22)

Prosím nevíte někdo, kde by se dali na internetu najít (třeba v mp3) tyhlety díly Jandovy Rockmapy? Nebo pokud byste to někdo měl v počítači...byl by jsem docela vděčnej děkuju

1.Arakain - Proč/Amadeus
7.Pohoda Rock - Muzikantský Blues/Buran
8.Abraxas - Rebel/Říční proud
11.Dux - Narkoman/Jen tak si hvízdnout
12.Taxi - Sedmnáct/Láska, cit a kousek
14.General Bass - Život na dlani/Kolemjdoucí
16.Vitacit - Spadla klec/Drakula
24.Dux - Obraz, co nemusí mít rám/Poslední zvonění
25.Beatoven - Beethoven/Mám rád velký věci


1.2.2013 (18:34)

Teď jsem vytáhl z šuplíku druhé číslo Rock 88, což bylo asi něco podobného a koukám, že jednička je na prodej zde: http://www.melcer.cz/rock-88-19-17864p.html
Asi to koupím, v obou číslech je detailní Cainova historie ZNC, což je pravda velice zajímavé čtení


1.2.2013 (14:17)

Taková docela zajímavá záležitost pro sběratele hudebních tiskovin. Tři čísla dobového časopisu Rock Revue, kde jsou dost zásadní české kapely po 15 kaček.
http://aukro.cz/rock-revue-3-90-root-kabat-cure-tublatanka-i2986544893.html
http://aukro.cz/rock-revue-2-90-kirk-hamett-olda-riha-kryptor-i2986557196.html
http://aukro.cz/rock-revue-1-90-kern-aku-aku-motorband-i2986569823.html


22.1.2013 (01:32)

Tak to dám ještě jednou sem... www.musicrecords.cz třeba poslední nákup u nich(10 CD a 2 DVD)mě přišel na necelé 2000,- Kč fakt super ceny...


21.1.2013 (20:17)

Tak pánové, díky za skvělý tipy, tyhle shopy si určitě pohlídám. Jinak abych taktéž přispěl nějakou zajímavou stránkou, tak kdo si libujete ve vinylech, tak tohle by se vám mohlo líbit, starý, nový, zahraniční,tuzemský i raritky... www.madmusick.cz


Volná diskuze | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist