PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Knihy a časopisyPouze registrovaní uživatelé mohou psát příspěvky do diskuze.
13.5.2021 (19:20)

Objednal jsem si u Metal Gate Krev černých vran. Četl jste to někdo?


11.12.2019 (10:03)

Pokud někdo máte už Lovecrafta komplet přečteného a líbil se vám, pak můžete zkusit knihy Strážci z hlubin času - Howard Phillips Lovecraft, August Derleth a nebo Mimo prostor a čas - Clark Ashton Smith.


11.12.2019 (08:00)

Eicherik: 73 knih? Tak to jsi teda zdatný čtenář. To já letos stihl mnohem méně a většina z toho byly fantasy jednohubky. Ale pár kvalitních titulů jsem taky vstřebal, to zas jo.

Namátkou vyberu třeba knihu "Treblinka, slovo jak z dětské říkanky" od Richarda Glazara. Pro mě určitě jedna z nejlepších knih s touto velmi smutnou tematikou, které jsem zatím četl.
Dále mě hodně nadchl "Čarodějův učeň" od Otfrieda Preuslera. Jako asi každý jsem znal jen vynikající animované zpracování od Karla Zemana. Děj knihy se v jistých drobnostech liší a je delší a pestřejší. Je to velmi čtivá kniha s krásnou atmosférou.
No a nedávno jsem dočetl "Konec starých časů" od pana Vančury. Mám moc rád filmové zpracování, tak jsem byl zvědavý jaká bude knižní předloha. Většinou to mám tak, že kniha je pro mě jednoznačně lepší, ale v tomto případě to vyhrál film. Josef Abrhám coby kníže Alexej je prostě nepřekonatelný.

Jinak děkuji za tip na knihu "Jitro kouzelníků". Název znám, ale knihu jsem zatím nečetl.Hned běžím do antikvariátu, abych to napravil.

Podzemní Hluk: Já od Lovecrafta přelouskal všech pět dílů sebraných spisů, které u nás vyšly a líbí se mi jak co. Některé příběhy jsou opravdu parádní a některé mě nechaly chladným nebo i trochu nudily. Osobně pro mě tento spisovatel až tak velký kult nepředstavuje, ale jistou originalitu a jedinečnost mu už nikdo neodpáře.8.12.2019 (21:27)

Luciferův trůn a Jitro kouzelníků nachází své místo snad v každé knihovně.

Jitro kouzelníků - vlastním léta, ještě jsem nečetl. Ostuda, vím.

Luciferův trůn - poprvé vyšel v Moskvě, v roce 1985, pod ideologickým vedením KSSS, u nakladatelství Izdatělstvo političeskoj litěratury.
U nás to vydala Svoboda, v roce 1989, ještě před listopadem. Stejné nakladatelství, které v padesátých vydávalo sebrané spisy bolševiků. Paradoxně, pod touto hlavičkou vycházela v době normalizace i spousta jinak nedostupných lahůdek.

Tvorba Lovecrafta mě nezasáhla, přestože je stěžejní pro mnohé umělce od CRASS po nespočet těch metalových. Snad mě za to neukřižujete.


7.12.2019 (15:53)

Caligari: Lovecrafta ilustrovaného Frantou Štormem taky vlastním. Povedená a sběratelsky zajímavá je i série Lovecrafta ilustrovaná Kájou Saudkem. Lovecrafta k přečtení rozhodně doporučuji.


7.12.2019 (12:40)

Luciferův trůn bych s Jitrem kouzelníků nesrovnával, ale ve své podstatě je to taky kultovní kniha. Před šesti lety jsem o téhle knize napsal: "Tahle knížka byla pro nás tehdy náctileté jako zjevení. Byli to pro nás první střípky poznání fenoménu okultismu. Tehdy tady taková literatura nebyla běžně dostupná, nebyl internet, takže každou podobnou informaci jsme hltali. Byla to pro nás doba duchovního hledání. Propadli jsme kouzlu satanismu, černých mší a primitivních magických pokusů. Nedlouho poté u nás vyšlo hodně knih zaměřených na duchovní nauky, ale tahle kniha byla první. Největší cenu má asi pro ty, kteří si prošli podobným vývojem. Knížka je psaná stylem proti okultismu, ale my ji četli tzv. "naopak"."


7.12.2019 (10:46)

Jestli je tedy pro někoho Jitro kouzelníků kult, ta by mohl zkusit Luciferův trůn od ruského autora Jeremeje Parnova. Sice ta knížka není psaná tak úchvatným způsobem, ale je to zajímavý čtení. Vlastně se jedná o obdobný pohled na magii a realitu jako u Jitra kouzelníků.


6.12.2019 (14:07)

Jsem na tom podobně, z minulých vánoc 5 nepřečtených knih od Lovecrafta (mimochodem nádherně ilustrovaných Frantou Štormem) absolutně chybí čas, což je špatně. Jinak Jitro kouzelníků je legendární dílo, četl jsem ho kdysi dávno na doporučení od Petra Štěpána z XIII Století. Jo a ještě tady někdo zmínil Spark, tak ten nekupuji už dvacátý rok, od té doby co do něho přestal psát Blackmoon ty svoje pohádky mě nebaví, maximálně prolistuji v obchodě a hodím zpátky do regálu, v době internetu absolutně postrádá smysl...


5.12.2019 (21:21)

Má četba letos? Dost na štíru. Ještě jsem se ani nedostal k literatuře z minulých Vánoc. Stále čtu jednu knížku už asi půl roku... No, děs. Ve výsledku se stydím za dva přečtené kusy...

Mohu však doporučit spisovatele Josefa Moníka, jehož většinu děl ilustroval Franta Štorm. Případní zájemci si vygůglí.


30.11.2019 (14:26)

Jsem se dnes pro ni stavil v knihovně.


30.11.2019 (12:48)

Jitro kouzelníků je kult.
Už 75.


30.11.2019 (05:34)

Letos jsem tomu čtení teda moc nedal. Mimo odborných publikací jsem přečetl pouze dvě nové knížky a již nevím pokolikátý čtu svou oblíbenou "Jitro kouzelníků".


28.11.2019 (21:30)

Eicherik: Ještě loni jsem se snažil přečíst měsíčně aspoň dvě knihy, plus celý Spark, občas Pařát. Už to nestíhám, tak jsem zůstal pouze u těch časopisů. Poslední titul, který jsem přečetl byla kniha rozhovorů "Raději zešílet v divočině". Výborné čtení.


26.11.2019 (18:24)

Jak velcí jsme my posluchači tvrdé muziky čtenáři? Já letos zatím přečetl 73 knih.


27.7.2018 (18:35)

Sekersson: 2018: Žijeme online, obklopeni kamerami - Velký bratr nás sleduje. Nepohodlným nehrozí "vaporizace", ale sociální vyloučení. Nemáme "ideo-policii", ale soustavně na nás působí "ideo-marketing"...


24.7.2018 (12:19)

Podzemní Hluk: asi před rokem jsem si 1984 taky znova přečetl. Je to věru skvělé literární dílo! Co by napsal o dnešním světě?
No určitě nic pozitivního. Řekl bych, že by z toho mrazilo úplně stejně. Otázkou je, jestli by se dokázal zdráně prokousat vší tou špínou ,lží a intrikami dnešní doby.


20.7.2018 (18:16)

Po čase jsem zase přelouskal nesmrtelnou "Orwellovu Osmdesátčtyřku". Pořád z toho mrazí a dílo neztrácí na aktuálnosti. Geniální, nadčasové!

Co by asi psal, kdyby žil dnes? Jak by asi vypadal román s názvem "2058" ???


22.6.2018 (18:09)

V poslední době čtu hlavně detektivky. Nevěřili byste, jak se u čtení detektivek náramně dobře poslouchá norský black metal.
Mám tu jeden knižní a samozřejmě detektivní tip. Poslední deska - Andrew Cartmel.
Je to o típkovi, kterej chová dvě kočky, poslouchá jazz z asfaltů a živí se tím, že shání dříve vydané vinyly pro zájemce. Hlavní hrdina je sympaťák a někteří jeho kámoši jsou zajímavý exoti. Kniha je psaná pro mě dobrou humornou formou.


20.5.2018 (16:02)

PH: Mě zklamala hlavně ta angličtina.


18.5.2018 (19:05)

OI!: Upřímně, nečetl jsem nic. Dlouho se nedalo nic sehnat. Ale dílo a jeho osobnost znám, především díky pořadům ČRO.

Všichni považují za základ a jeho stěžejní knížku ty Pašeráky.


18.5.2018 (19:03)

Magua: GREEDPEACE mám náhodou rád, deska mi přijde povedená. Jo, až se dostanu do skříně s vinylama, tak to sem opíšu.


16.5.2018 (13:12)

PH: Jo, to sem určitě dej, to mě zajímá. Patrně půjde taky o texty z Fuckeru, který se ke mně nikdy nedostal. Z fanklubu mi přišlo jen live demo "Sadistic Nun Genocide In Sunar City" a snad v roce 1990 jsem byl na adrese FC Kryptoru v Praze i osobně. Tuším, že sídlil na adrese Varšavská 5. Ale nakoupil jen nášivky, plakáty a tyhle propriety.
Ten den jsem navštívil i fanklub skupiny Řetěz, (měl jsem z FC Řetěz takovou tu průkazku, kde byly podmínky pro vstup do FC, například, že se fanoušek bude chovat podle socialistických zásad a podobně) plakáty, demo a jeden live koncert.
Nejmíň mě ale Kryptor bavil na "Greedpeace" a když jeli k desce turné s Tarantulou, byl kulturák téměř prázdný.


15.5.2018 (22:48)

Hluk: A co jsi od něj četl Ty?15.5.2018 (13:50)

Borec! Nemáš od něj nějakou knížku? Jsem ochoten koupit.


14.5.2018 (23:42)

Nezám, díky za typ. Co si myslíš o Frantovi Sauerovi?


14.5.2018 (22:24)

Jo, pokračování od Vaňka mám rád, nejvíc ale miluju Vaňkovy "Střepiny". Ty znáš?


14.5.2018 (21:39)

1) Jj, máš recht, ve Flašbeku to bylo určitě. Zkusím vytáhnout tu reediční desku demáče, obsahující rozsáhlej booklet v podobě knihy, kde jsou výňatky korespondence s FC Kryptor. Tam se někdo doatazoval na totéž a tazatel obdržel "pravdivou" odpověď.

Co si pamatuju, tak se to taky hodně řešilo při útocích NATA na Bělehrad.

Myslím, že skutečně toho Kovačiče kapela nikdy nezapírala.

2) Time 4 Crime je jednoznačně nejlepší deska kapely, s tím souhlasím. Jak jsem tady už psal, je to deska s názorem.


14.5.2018 (21:29)

Osudy dobrého vojáka Švejka za Sv. války -bezpochyby má nejmilejší kniha. Hašek byl borec a napsal spousty dalších, hezkých povídek.

Četĺi jste to pokračování od Vaňka? Těžko hodnotit. Na odkaz mrknu, dík.


14.5.2018 (18:05)

Máte rádi Švejka? Tak neváhejte a zapojte se do tohoto projektu: https://www.mestokralupy.cz/svejk/cteme-svejka/


12.5.2018 (09:07)

No, jestli myslíš ten Flashback, tak to potom jo, to jsme ale už někde časově jinde. Kunova odpověď mě zaráží, že buď to nevěděl, nebo skutečnost zamlčel. Ale tak kecalo se o tom u piva dříve dosti, kterak se jiné kapely s texty lopotí a někdo vezme třeba Žáčka a je text.. Ale Kovačiče jsem tehdy neznal, ten mě zaujal až nyní. Ještě jsem nad tím dříve tak nepřemýšlel, že hromadné hroby je potřeba nejlépe zalít betonem. Texty na druhé desce Kryptoru se mi hodně líbí hlavně "Obchod se smrtí", "Zajatci zvůle", oproti tomu třeba "Maniak" mě zase moc nebere.


9.5.2018 (21:40)

Co já vím, tak Filip Robovski, jehož původ sahá někam do Jugoslávie, vždycky na tu knihu odkazoval a otevřeně tvrdil, že ty dvě písně jsou původní texty z Kovačičovy sbírky. Dokonce to byla otázka v nějjakým pořadu s Kryptorem.

Na ty posamnetový desky, který jsou dneska tak vyhledávaný, bych nesázel. Vždyť kolikrát se právě v tiskárně a lisovnách toho dost pojebalo...


7.5.2018 (18:40)

Četl jste někdo Ivana Gorana Kovačiče a jeho dílo "Jáma"? Taková "lehká poezie před spaním".. (pro otrlé)
Trochu mě zklamalo, že Kryptor na debutu použil dvě z jeho básní v písních "Padesátý v řadě" a "Genocida II" a na obalu desky je napsáno "hudba a texty Kryptor".
Samotného Kuny jsem se na ty dva texty ptal, dle jeho slov je dělal Pípa. Říkal jsem si, to je fakt povedený text.
Pak jsem se dopídil na internetu, že námětem k těm písním byla přece jen ona knížka a když jsem se k té knížce dostal zjistil jsem, že je Pípa ani nijak neupravoval, prostě je použil celé, jen zpřeházel pořadí slok.
A tak, co teď s tím je to dávno, ale básně rozhodně stojí za přečtení.


23.4.2018 (16:09)

Čtu toho Baričáka "Socialismus, heavy metal a čučo" a zatím mě to moc nenadchlo. Jsem na straně 100 a pořád se probírá dětství, o muzice padly zatím asi dvě věty. Třeba na straně 93 je důležitá informace, kterak hrával kuličky
Kniha má ale přes 340 stran, tak nejdůležitější místa ještě asi přijdou.


3.4.2018 (20:24)

Souhlas.


3.4.2018 (20:15)

Hošek byl vždcky kokot, stejně jako autor tý knihy, i když každej z jiný strany.


3.4.2018 (18:47)

No, v knize "Těžký boty..." je každopádně pěkně psáno o Hoškovi z Plexis... pozér!


29.3.2018 (20:28)

K níže rozebíranému tématu NS kapel se mi líbí citát z knihy "Vždy připravený!", kde se praví: "Hulákali jsme i píseň - My jsme děti třetí říše, rozbijeme tento stát.. - ne, nebyli jsme pro fašismus ani rasismus, jenom jsme zpívali to, co dráždilo komunisty."


10.3.2018 (18:27)

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/217322-cesi-jsou-narod-ozralu-a-nejhorsi-pakaz-pod-sluncem-vyznamny-

Češi jsou národ ožralů a nejhorší pakáž pod sluncem

Tak tohle nelichotivé dílo si budu muset přečíst


10.10.2017 (18:04)

Kang: To je mi líto. Jako svědectví dění dané doby, může být kniha pro nás i jiným přínosem. Předpokládám, že se bude v textu třeba i s kritikou nahlížet do vlastních řad. Spousta věcí nebylo ideálních, ale doba byla divoká a málokdo tehdy dovedl tušit, kam to všechno povede. Na Orlík jsem se byl tehdy podívat taky, poslouchal Valašskou ligu, Krátký proces, Bráník atd.. Na koncertech hrály společně Orlík se Znouzectností, Krátký proces a Stará dobrá ruční práce a nikomu to nevadilo. Dneska by to jisté levicové kruhy řešily po internetu donekonečna. Až když si někteří z tehdejších metalistů oholili hlavy, oblékli kanady a bombery, začalo se jezdit na Buldok a tak, to už jsem teda moc nemusel.


10.10.2017 (09:23)

Víťo...neobjednal a nikdy to ani neudělám!!! V této komunitě v dané době,o které to má být,totiž zemřel můj kamarád,který této "vizi" podlehl... býval to fajn parťák na gymplu...dodnes se neví,jak to vlastně bylo s jeho odchodem... jediné,co je jasné...jeho "kamarádi" hajlovali na jeho pohřbu,kterého jsem byl účastníkem... věř,že "máničky" zasáhli na ochranu jeho nejbližších...dodnes mám ten rozervaný oblek doma...


9.10.2017 (20:21)

Objednal jste někdo?
https://www.knihydobrovsky.cz/tezky-boty-to-vyresej-hned-27471064


16.7.2017 (20:54)

Podzemní hluk: Ukázka z té Hiraxovy knihy vyšla v Pařátu a vypadá to dobře, tak si ji zřejmě objednám. Toho Riedla jsem nečetl, podívám se, o co přesně jde a Revoltikon taky nemám, ten by mně též zajímal.


9.7.2017 (20:30)

Magua: Po tom HIRAXovi jsem taky pokukoval. Rebelství na retro vlně je teď dost v módě, takže z toho mám trochu obavy. Ale, nejspíš si to časem koupím.

Můžu Ti vřele doporučit Riedlovu Plastic People a český underground, kterou letos vydal Galén. Ta kniha je kurevsky obsáhlá, proto trošku dražší, ale stojí za to.

Jestli jsi ještě nečetl Brunův Revoltikon, tak dávám info, že do toho můžeš jít.

Vincour jde mimo mě.
2.6.2017 (17:53)

"Lord Mord" mám nějaký čas na nočním stolku, ale moc mě to nebere. Pokud jste někdo četli třeba Hiraxovu knihu "Vždy pripravený! - socializmus, heavy metal, čučo" nebo Vincourovu "Od punku ke svobodě", dejte info, zda do toho jít.


24.5.2017 (20:50)

Tak pak napiš, co jsi tomu říkal. Mě teď čekají dvě knihy od Miloše Urbana. Lord Mord a Sedmikostelí.


24.5.2017 (20:07)

Tohle mi doporučoval tatík. Musím se po tom poohlídnout...


21.5.2017 (18:33)

Kdo si chce přečíst něco na způsob "Adéla ještě nevečeřela" jen je tady místo komisaře Ledviny komisař Durman, který neustále chlastá, žere a souloží, tak ať sáhne po knize "Mlýn na mumie" Petra Stančíka. Oproti Adéle je děj ještě šílenější.


23.1.2017 (21:07)

Kniha roku 2016 podle Literárních novin: Ivo Pondělíček - Labyrinty duše & Bída psychologie /Prostor,2016/

Info a ukázka zde: http://literarky.cz/literatura/cteni/21988-ivo-pondliek-labyrinty-due-a-bida-psychologie
7.1.2017 (20:54)

Po malém zklamání z knih Černá křídla Cthulhu 1 a 2 se objevila další kniha lovecraftovského hororu a to Strážci z hlubin času, kde jsou jako autoři uvedeni H.P.Lovecraft a A.Derleth. Dnes jsem ji dočetl a líbila se mi.


4.3.2016 (21:42)

Je na čase to tu zas trochu oživit.
Kdysi jsem dělal ve fabrice kousek za městem a bylo to fajn. Práce pořád dokola, ale měl jsem čas u ní přemýšlet a občas i poslouchat muziku. Jenže pak továrnu převzala jakási nová firma a z výrobních hal začaly pomalu mizet stroje. Jakože se časem koupí nové, ale to už se nikdy nestalo. Pak začalo ubývat peněz na výplatních páskách, čekali jsme na výplaty několik dní po termínu, až jsme je jednou nedostali vůbec. A ženské, které byly zvyklé dělat třicet let u svých monotónně znějících mašin a běžících pásů najednou musely zůstat doma. Zkrátka taková porevoluční klasika.
Vzpomněl jsem si na to, když čtu už poněkolikáté knihu Národní třída od Jaroslava Rudiše, ve které je spousta zajímavých myšlenek. Výborná je i jako audiokniha. Takové vyprávění o tom, že makat na sobě a chtít vždycky vyhrát je fajn. Ale hrdinů jsou taky plné hřbitovy.
Aspoň kratičká ukázka z knihy:
"Hlídal jsem fabriku, aby ji zvenku nerozkradli, ale nakonec ji rozkradli zevnitř jako všechno. Najednou jsme hlídali úplně prázdnou fabriku, ve který byli jen dělníci a jinak nikdo, ani žádný mašiny už ne. A nikdo nepřišel na to, jak se z tý fabriky dostaly pryč.."


5.9.2015 (13:01)

Přečetl jsem ta Černá křídla Cthulhu, ale moc mě to nenadchlo.


8.8.2015 (10:44)

Díky za tipy, určo to zkusím. Taky "utíkám" do jiných realit přes knížky, ty tajemné světy lákají snad každého


7.8.2015 (14:32)

dracek4: Od Asimova určitě zkus tu Nadaci, to tě rozhodně nezklame! Jinak k těm fantasy. Já mám fantasy hodně rád už jen proto, že se většinou odehrávají ve světech, kde neexistuje technika apod., zkrátka je to pro mě takový dobrý únik a odpočinek od dnešní reality. Pravda je, že v tom obrovském množství titulů a autorů se docela ztrácím. Souhlasím v tom, že v tomto žánru je plno klišovitých nesmyslů a cypovin, které člověk tak tak dočte (párkrát jsem dokonce ani nedočetl). Takže je fajn, když mi někdo něco dobrého doporučí. Naštěstí je ale i dost kvalitních autorů, kteří nepíšou zrovna fantasy čtvrté kategorie, ale vysoce kvalitní věci. Určitě bych proto doporučil pana ROBERTA HOLDSTOCKA! Jeho dílo je naprosto fascinující, originální a tak trochu netradiční. Jeho knihy z prostředí Lesa Mytág a nebo série Keltika řadím rovněž k tomu nejlepšímu co jsem kdy četl!


7.8.2015 (11:22)

sekersson: Tak to já mám za sebou zatím jen jednu knížku od Isaaca Asimova, ale určitě plánuju přečíst i ty další, bo mě ten Konec Věčnosti opravdu zaujal . Fantasy čtu taky - zrovna mám rozečtenou EONU od Alison Goodman. Dobrá je třeba i série Hraničářův Učeň od Johna Flanagana, Bohové Olympu od Ricka Riordana.. Další si moc nepamatuju vždycky něco přečtu, pak to vrátím a v hlavě se to ztratí.. To se mi ale u sci-fi nestává, tam člověk pořád nad něčím přemýšlí, ať už tu knížku přečetl před měsícem nebo rokem .
Jinak ten Petr Mandík vydal myslím zatím jen tu jednu knížku - a té dávám úplně stejné hodnocení jako Konci Věčnosti . Je to o jednom chlapovi, co se nechal "omylem" zmrazit na 50 let, a důsledcích tohoto zmražení. Originalita a humor tomu určitě nechybí .


6.8.2015 (07:56)

dracek4: Isaac Asimov je sci-fi velmistr! Jeho série o Nadaci (všech sedm dílů) mě naprosto uchvátila a určitě ji řadím k tomu nejlepšímu, co jsem z tohoto žánru kdy četl! Taky se mi od Asimova líbí série o Galaktické říši (Oblázek na obloze, Hvězdy jako prach a Kosmické proudy). I když je to série, tak knihy na sebe dějově nenavazují a lze je číst samostatně. Konec věčnosti je taky perfektní knížka. Momentálně jsem začal číst sérii o robotech, ale to jsou spíš takové sci-fi detektivky, což mě až tak moc nebaví. Teda alespoň první dva díly, ty další jsem ještě nečetl, možná překvapí. Jinak já osobně se sice více oddávám četbě fantasy, ale dobrou sci-fi určitě nepohrdnu. Petra Mandíka neznám.


5.8.2015 (21:37)

Koho zajímá sci-fi, tak tady je něco na počtení
a) Petr Mandík - Příště se zmrazit nenechám
b) Isaac Asimov - Konec věčnosti


3.8.2015 (18:25)

sekersson: já jsem to taky ještě nečetl, ale nikoliv kvůli počasí, to mi nevadí, ale protože teď "sjíždím" Jo Nesba. A ještě bych chtěl upozornit na knihu "Černá křídla Cthulhu" sestavenou S.T.Joshim. Jsou to povídky ve stylu Lovecrafta od různých autorů. Taky jsem to ještě nečetl, ale mám to už koupené.


3.8.2015 (13:08)

Eicherik: já jsem si "Stín z času" koupil taky teprve nedávno a ještě jsem to ani nečetl. Nechávám si to na podzim, až bude příhodnější počasí. V těch tropech se totiž dá tak akorát zalést do sklepa a nebo chlastat na zahrádce pod pergolou


2.8.2015 (16:54)

Já jsem to zaregistroval až letos , ale už v roce 2013 vyšel poslední díl sebraných spisů H.P.LOVECRAFTA pod názvem Stín z času, ilustrovaný Františkem Štormem.


5.11.2014 (14:34)

Jestli někoho z vás láká nová kniha Petra Štěpána "NOVÝ VĚK TEMNOTY", tak vřele doporučuji! Velice zajímavé a pro tuto dobu aktuální čtení! Kniha mě hodně nadchla a v podstatě souhlasím s tím co je v ní psáno. První část knihy obsahuje filosofickou esej a druhá (kratší) pak autorovu poezii. Koupit lze na stránkách XIII.Století, nebo na jejich koncertech (a možná i jinde, ale nepátral jsem po tom).


2.11.2014 (15:32)

sekersson: ty ilustrace v Lovecraftovi jsou zajímavé. Všechny 4 díly mám a samozřejmě i přečtené. Jelikož jsem velkým fanouškem Lovecrafta, tak mám i všech 11 sešitových vydání ilustrovaných Saudkem a vydaných Zlatým koněm a Českou speleologickou společností.


2.11.2014 (15:21)

Crippled Reverend: Mě ten "Národní satanista" teda spíš zklamal. (Koupil jsem si ho nezávisle na tvém příspěvku) Spíše bych uvítal, kdyby někdo přeložil z angličtiny tuhle knížku: LORDS OF CHAOS - By Michael Moynihan and Didrik Soderlind , která se faktograficky zaobírá obdobným tématem. Nechce se mi to louskat anglicky.


22.10.2013 (02:48)

Vrátil jsem se ke svým oblíbeným knížkám a dal jsem je s menšími přestávkami na jeden zátah. KISS od Gena Simmonse a Doktoři od Ericha Segala. Knihy které čtete jedním dechem.


18.10.2013 (15:44)

Knihy německého autora Jana van Helsinga jsou kvůli svému obsahu v Německu a ve Švýcarsku zakázané. Masmédia dodnes veřejnost varují před jeho myšlenkami a mluví o něm jako o nejnebezpečnějším německém autorovi faktografické literatury.

http://www.ulozto.net/xihCAQPh/jan-van-helsing-ruce-pryc-od-teto-knihy-pdf
http://www.ulozto.net/xi6etY9/jan-van-helsing-tajne-spolecnosti-1-2-rar


18.10.2013 (15:12)

Michael Morris - CO neSMÍTE VĚDĚT !
http://www.charvat-ub.cz/obr/co-nesmite-vedet.pdf


8.9.2013 (21:52)

mr.ram: Marobud a Katvalda. Oboje knihy napsal Adolf Velhartický. Knihy jsou o Marobudově říši a jejich vztazích s Římskou říší. Sehnatelné pouze v antikvariátech.


24.8.2013 (23:03)

Slávie je mi upřímně líto.Klub s takovou tradicí si nemůže dovolit doma takovou blamáž.Dneska vyhráli ve Znojmě tak snad bude lépe ale varování od Tepliček jak hrom.Sparta forever,,,


21.8.2013 (19:54)

díky moc, veľmi dobrá stránka


18.8.2013 (12:46)

Já bych si určitě vybral tady
http://knihy.abz.cz/obchod/staroveky-rim


16.8.2013 (18:19)

Ľudia nepoznáte niekto nejakú knihu zasadenú do obodia starovekého ríma ?


30.6.2013 (13:23)

Otázka je spíše, co ti opravdu ten obývák prosvítí


20.6.2013 (10:57)

Na to abych viděl na plátně chamajdu při zásunu,nepotřebuju Základní instinkt s nějakejma intelektuálníma parádičkama kolem,Rosengerg TV nebo jak se to jmenuje mi prosvítí obejvák


20.6.2013 (10:54)

steblo: počkej si na film možná to bude Základní instinkt 3


19.6.2013 (19:09)

50vodstínů šedi rozhodně číst nehodlám,to bych si raděj koupil nějakej porno paperback,to mi připadá daleko míň úchylný,než hento


19.6.2013 (13:51)

Ale spíše bych ti mohl doporučit: Národ v lénu bohů od Ivo Wiesnera, to se četlo dobře.19.6.2013 (13:46)

Je to čtivé a kdo má rád tvrdší sex, tak se mu to bude líbit. Místy je to i vtipné, ale číst další díly nebudu. Mám raději jiné knihy, podobných knížek je více a u této hodně pomohla reklama, nakladelství atd. prostě základní aspekty úspěšného prodeje. Není to zas takové boom, ale ani brak. Ty správné čtenáře si najde. Já se nechal ukecat od kamarádky, tak jsem si to přečetl. Za 4 dny bylo hotovo.


18.6.2013 (23:09)

Tak s tímto prvním dílem erotické trilogie se asi ani nepotkáme I když... Možná mne starman nalákáš. Jaký to je?

Teď jsem dočetl "Slovanská bájesloví (mythologie)" od Josefa Růžičky z roku 1905 a čtení je to úžasný.

"Slovo úvodní:

Jako sladkobolný ton maloruské dumky, tak teskný pocit svírá srdce při pohledu na dávnou državu slovanskou. Byla nesmírně rozsáhlá, rozprostírajíc se od jednoho moře k druhému...

Co bojů, krve a dějin lpí na bydlištích praotců, co zápasů bylo jim podstoupiti, než kus po kuse urván a oddroben. A byť nepřítel sebe více se namáhal a tvářnost uchvácených zemí předělával, marnou zůstane snaha jeho. Slovanskost vryta do hřbetů velehor a trůní na horských velikánech, o ní vypravují jména řek, jezer a potoků, a názvy měst, hradisk i vsí ji potvrzují. Ona zůstane povždy živým svědectvím, že krajiny ty původně Slovanům náleželi."


18.6.2013 (00:08)

Tak kdo pak už četl Padesát odstínů šedi?


4.5.2013 (13:50)

Taky díky moc za tip už jsem o téhle knize někde zaslechl, ale pak jsem na to úplně zapomněl vypadá to, že půjdu do originálu...


27.4.2013 (17:30)

Stando dík moc za odkaz,převedeno do txt a vloženo do přehrávače už čeká na zpříjemnění jízdy po Sázavě.Udělal si mi radost..


26.4.2013 (19:00)

Dočteno. Doporučuji
Kniha dnes stojí kolem 200Kč.

Národní satanista
Erlend Erichsen

Koncert skupiny Gorgoroth inspiruje dva mladíky k tomu, aby založili vlastní blackmetalovou kapelu. Jak už je zvykem, oba vystupují pod pseudonymem. Vinterblod je umělec s násilnickými sklony a touhou ovládat druhé. Je ztělesněním nejextrémnějších osob, které na norské metalové scéně působí. Naproti tomu volda zajímá muzika jako taková, od všech ideologií se distancuje, ale časem zhoubnému vlivu Vinterbloda přece jen podléhá.
Příběh kapely Stormvold se odehrává v Bergenu devadesátých let dvacátého století, kdy se formovala tamní obávaná blackmetalová scéna a black metal se z malé uzavřené komunity rozšířil do obecného povědomí. Erlend Erichsen toto prostředí důvěrně zná a dokonale rozumí myšlení a chování lidí, o nichž píše – těch, kteří blackmetalu podřídili celý život.
------
Román se odehrává v době, kdy blackmetaloví muzikanti zapalovali kostely a Varg Vikernes byl odsouzen za vraždu „Euronyma“ Aarsetha. A je uveden právě Aarsethovým citátem: „Inspirujeme se naší nenávistí vůči lidstvu, životu, dobru a radosti.“ Holen, MIC Norsk musikkinformasjon

Zde je odkaz na knihu ve formátu pdf.

http://www.ulozto.cz/xwyS3hD/narodni-satanista-erlend-erichsen-pdf

Nepochybuji o tom, že si knihu přesto koupíte.


21.3.2013 (17:58)

souhlasím Petře, to je, ale když jsem to začal tak to dám, čtu to pro urovnání celého příběhu, Pán prstenů je víceméně střed, Třetí věk no...a tohle je od začátku, spíše jako filozoficko historické dílo to je fakt....jinak se mi dostala do ruky kniha Utajené Dějiny Čech I-II, takže jsem zvědací


21.3.2013 (12:39)

powerhome: Docela náročná četba. Nicméně velmi krásná!
Je tam tolik jmen a událostí, že si to člověk nemá šanci zapamatovat. Něco jako kdybys četl učebnici dějepisu


20.3.2013 (18:31)

konečně jsem se dokopal ke čtení Silmarillionu...


15.3.2013 (18:15)

Díky za upozornění,nevěděl jsem to a určitě se budu snažit nějakej čas najít a přečíst něco.


14.3.2013 (14:43)

Když už se tady dnes objevila recenze na MASTER´S HAMMER, tak jsem si tak vzpomněl, že František Štorm není jen hudebník, ale hlavně významný český písmař, typograf a grafik. (většina z Vás to asi ví) Kdo by se s jeho dílem chtěl seznámi i jinak, tak doporučuji spisy H.P. LOVECRAFTA, vydané nakladatelstvím Plus ve společnosti Albatros Media a.s. Spisy jsou vydávány chronologicky pod názvy: "Hrobka", "Měsíční Močál", "Volání Cthulhu díl 1 a 2" a chystá se ještě i "Stín Času". Všechny tyto knihy jsou ilustrovány Františkem Štormem a určitě stojí za přečtení! Já už mám přečteno


6.3.2013 (19:12)

tak Atlas Mraků jsem přečetl, ale film se mi překvapivě líbil více...


16.12.2012 (12:16)

možná si přečtu i ten Atlas Mraků, ale nemám rád tlusté knihy, takže to bude asi dilema: číst či nečíst


14.11.2012 (11:52)

Co říkáte na knihu "I´m Ozzy" Počítám, že ji někdo z Vás určitě četl, tak chci znát váš názor na tuto knihu.


23.10.2012 (19:52)

Já teda ještě čtu převážně literaturu k maturitě,ale prokládám to knihami o Frediem, Johnu Lennonovi a do toho jsem vášnivej čtenář časáku Spark. A co se týče E-knih, tak to se týká úplně mimo mě, radši tištěný podoby


22.10.2012 (16:22)

Já zase Chatrč od Younga Paula...


14.10.2012 (07:36)

Zrovna čtu knihu od Petra Junka "Apokalipsa - poslední revoluce". Pokud má někdo rád konspirační teorie o dobru, zlu a zániku světa, tak by to mohlo být pro něj zajímavý čtení.


13.10.2012 (20:41)

...myslím, že lidi by se měli přečíst knihu Nová Země od Eckharta Tolle...to je mazec...


7.10.2012 (07:48)

Pokud se někdo zajímá o magii, čarodějnictví a zejména wicansnství, tak vcelku zajímavá je kniha "Knuha stínů" od Sharon Wolf z kovenu Black Forest, jež vás provede uměním moderního čarodějnictví nejen soukromých rituálů.


25.8.2012 (10:09)

Také věřím, že klasické knihy nikdy nezaniknou.19.8.2012 (22:11)

v mládí jsem moc nečetl, proto se to teď snažím dohnat, i když to nebude asi klasická literatura, ale to co mě zrovna baví....mám to jako s hudbou, podle nálady a podle času...ale zastávám názor, že všechny E-booky se nevyrovnají tištěné knize v papíru, i tady je to stejné jako s hudbou, mám raději oriniály než mp3, i když s nimi také pracuji, pže někdy to jinak nejde, je to slabá náplast, ale lepší málo než-li nic...


Volná diskuze | Hard Music Base

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT


© 2008-2022. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist