PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Štěpán Smetáček představí v Rock Café svou albovou novinku


Jeden z nejvýraznějších bubeníků naší scény Štěpán Smetáček představí 18.3. v pražském Rock Café svou albovou novinku „Old Schooll“.

Ve Smetáčkově doprovodné skupině se objeví např. zpěvák Fany Stehlík (Vitacit) nebo Ivo Bohuslávek (kytarista již zaniklého Řetězu, kde Š.S. účinkoval v letech 1987-9). Mezi speciálními hosty večera nebude chybět např. Filip Šubrt nebo Michael Kyselka. Unikátně zazní skladba  1415“ z repertoáru skupiny Řetěz.

Nové album „Old Schooll“ vydané pod labelem Good Day Records se přiklání k tvrdší rockové hudbě a je z velké části instrumentální. Většinu partů si nahrál Štěpán Smetáček na různé hudební nástroje sám. Ve skladbách doplněných o vokály hostuje již zmíněný Fany Stehlík nebo Oto Klempíř, který přispěl zároveň i textařsky. Charakteristiku nového hudebního materiálu ovlivnily Smetáčkovy obnovené spolupráce se skupinou Wanastowi Vjecy nebo s Alešem Brichtou. "Všechna sólová alba jsou jakési zveřejněné poznámkové bloky dokumentující moje životní etapy“, prozradil Smetáček. „Před několika lety jsem se vrátil do skupiny Wanastowi Vjecy (dříve 1992-7) a po letech začal opět spolupracovat s Alešem Brichtou (s Arakainem 1990-1, Zemětřesení 1993). V domácím studiu se pak rodily po experimentálnějších albech přímočaré až stupidní songy nebo nápady na covery", dodal.

Na desce se však objevují i nadžánrové výlety s odkazy na různé hudební styly. O tom je možné se přesvědčit právě i návštěvou koncertu, aktuální informace jsou k dispozici na webových stránkách http://www.smetacek.com/ nebo http://www.kontraproduction.cz/.

Zobrazeno: 87x (Zdroj: Kontra Production)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Štěpán Smetáček představí v Rock Café svou albovou novinku | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist