PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Supraphonline.cz rozšiřuje svou nabídku o mezinárodní tituly


Tuzemský internetový obchod s hudbou Supraphonline.cz od dnešního dne nabídne svým zákazníkům kromě tuzemské hudby také mezinárodní tituly z nabídky největšího světového hudebního vydavatelství Universal Music a několika nezávislých evropských vydavatelství. K více než 5000 albům domácí provenience tak přibude několik desítek tisíc zahraničních alb. ČTK o tom za vydavatelství Supraphon informoval Lukáš Kadeřábek.Zájemci si tak mohou například legálně stáhnout aktuální novinky od světových hvězd jako Pearl Jam, Sting i starší nahrávky z katalogu Universal Music, například U2, Elton John, Queen a dalších, které jsou dostupné i v dalších online obchodech s hudbou.

"Hudební průmysl čeká další fáze globalizace, vedle existujících služeb se v následujících měsících na českém trhu objeví další servisy s hudební nabídkou. Je potěšující, že kromě velkých zahraničních hráčů se nabídka rozšiřuje i o ty lokální," podotkl Tomáš Filip, generální ředitel Universal Music.

Také podle ředitelky vydavatelství Supraphon, provozovatele Supraphonline.cz, Ivy Milerové, se zákazníci mohou těšit na další rozšíření katalogu. "Dohodou s Universal Music naše zahraniční repertoárová expanze jen začíná. Nyní jsme domluveni s jedním evropským a dále jednáme s americkým velkododavatelem o distribuci mnohatisícového katalogu nezávislých kapel a umělců, abychom měli co nejlépe pokrytou světovou nezávislou scénu. Zároveň pokračují naše jednání o digitální distribuci s dalšími velkými hudebními vydavateli Warner Music, který má ve svém katalogu i Parlophone a český katalog EMI, nebo se Sony Music," sdělila Milerová.

Vydavatelská společnost Supraphon otevřela digitální obchod s nahrávkami české hudby ze svého archivu i novinkami před dvěma lety. Loni měla 10.000 registrovaných uživatelů, nabízela ke stažení přes 4000 alb a více než 60.000 skladeb. Krok, díky kterému se aktuální nabídka Supraphonline.cz po dokončení importů obsahu zvýší více než desetinásobně, je prý logickým pokračováním snahy vytvořit ze Supraphonline.cz digitální obchod s největší nabídkou hudby na tuzemském trhu.

Internetový obchod Supraphonu byl prvním digitálním obchodem v České republice, který vedle klasického formátu MP3 nabídl veškerý sortiment také v bezztrátovém kompilačním formátu FLAC, který poskytuje kvalitu záznamu srovnatelnou s kvalitou na CD nosičích.

Stahování nebo přehrávání hudby a videa umožňují v Česku také další internetové servery. Naposledy záměr prodávat či pronajímat hudbu v Česku oznámil na začátku října americký internetový gigant Google.

Zobrazeno: 134x (Zdroj: ČTK)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Supraphonline.cz rozšiřuje svou nabídku o mezinárodní tituly | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist