PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

BIKKINYSHOP vydají nové album


Po více než dvou letech přichází kapela BIKKINYSHOP s novým materiálem. V září 2013 spatří světlo světa album "King´s Court", které tak naváže na recenzenty a fanoušky velmi dobře přijaté EP "How I Met Your Murder" z roku 2011. Na produkci LP se opět, spolu s kapelou, podílel velkou měrou ostřílený Ecson Waldes, zvukový mág ze studia Biotech a kytarista a mistr temných samplů Vanja z FDK/the.switch.

„Jsme rádi, že nám s touhle deskou pomohla hromada našich kamarádů. Ecson, Vanja, Hynek Toman ze Support Lesbiens, který se podepsal pod kytarami, operní diva Ester Pavlů a samozřejmě Kurzík z Atari Terror, bez jehož hostování na pozici řvouna se prý dnes už žádná tvrdší kapela neprosadí,“ říká s nadsázkou frontman Bikkinyshop Tom. „ Všem jim patří obrovský dík za to, co na té desce ze sebe zanechali,“ dodává. Mnohem více prostoru v pětačtyřicetiminutové stopáži dostala elektronika. „Někteří to v dnešní době považují prakticky za nezbytnost, druzí jsou striktně proti, protože se bojí, že produkovaná hudba ztratí na hutnosti. Jiní prostě jen experimentují. My se spíše snažili nějak přirozeně vyvinout. Všichni máme počítač, všichni skládáme hudbu a sehnat druhého kytaristu, který by tvorbu mohl taky oživit, nám přišlo jako běh na dlouhou trať. A tak jsme zkrátka vsadili na tuhle kartu,“ vysvětluje basák Martin.Deska, obsahující dvanáct skladeb, je tvořena dvěma pomyslnými částmi – novou tvorbou z roku 2012, v níž převládá moderní rock okořeněný Vanjovými doom a trance samply a starším tvrdším materiálem navlečeným do nových aranží. Směr, jemuž by se chtěla kapela do budoucna přiblížit, předznamenává téměř až taneční, elektronická skladba "The King is Dead". „ Neznamená to ovšem, že se chceme zbavit kytar. Naopak jsme se zařekli, že nově tvořený materiál neopustí zkušebnu, pokud nebude syrovější, než ten starý. Jen bychom rádi, aby se u toho lidem taky dobře hýbalo,“ říká Tom.

Jako bonus track alba, pojmenovaného podle města Králův Dvůr, v němž má kapela svoje útočiště, připravili Bikkinyshop příznivcům cover verzi písně "Set Fire to the Rain" od britské popové hvězdy Adele. „ Vedli jsme dlouhé diskuze, zda zůstat výhradně u vlastní tvorby nebo ne, ale když jsme viděli, jak fanoušci tuhle věc přijali na koncertech, řekli jsme si, že není co řešit. Samozřejmě to nebude trend, ale jako oživení funguje a myslím, že se bude líbit,“ věří Martin. Kapela se v současnosti soustředí na podzimní tour a přes léto pilně zkouší. Termíny a místa koncertů jsou momentálně v jednání.

Zobrazeno: 63x (Zdroj: Bikkinyshop)

Pentagram

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | BIKKINYSHOP vydají nové album | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2020. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist