PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Festival Sziget nabídne hvězdy již za pár dní


Na hlavním podiu se to bude hemžit poprockovými jmény jako Blur, Biffy Clyro, Franz Ferdinand či Skunk Anansie, ale festival nabízí další čtyři velká podia, desítku menších a bezpočet dalších prostranství kde probíhá program.

Festival Sziget patří s téměř 400 tisící návštěvníky v loňském roce k největším Evropě. Sziget se koná celý týden od 5. - 12. srpna 2013 v maďarské metropoli Budapešť a přijíždějí na něj jak fanoušci, tak umělci z celého světa, z více než sedmdesáti zemí. Za rok 2011 získal festival evropské ocenění v hlavní kategorii Best Major Festival a v roce 2012 se konal jubilejní dvacátý ročník.

Hlavní open air pódia

Největší pozornost přitahuje samozřejmě hlavní pódium – Pop Rock Main Stage. Fanoušci zde mohou vidět hvězdy jako Blur (9.8.), Nick Cave and The Bad Seeds (7.8.), Skunk Anansie (7.8.), Biffy Clyro (8.8) Franz Ferdinand (11.8.) Ska-P (8.8.), Die Ärtze (7.8.) a řadu dalších, celkem téměř dvacet koncertů světových hvězd .

Kompletní program najdete na http://www.szigetfestival.cz/program

Přestože na festivalu není čistě metalové či rockové pódium, je tu na výběr. Zejména pódium nazvané A38 Stage ukryté v obřím stanu pro desetitisíce lidí nabízí fantastické koncerty takových kapel jako Bad Religion (8.8.), Hadounken ( 10.8.), Flogging Molly (7.8.) The Bots (11.8.) The Cribs (11.8.) Dry the River (9.8.) a desítky dalších.

Na festivalu je pět hlavních scén, tři open air a dvě kryté. OTP Bank World music party pódium je druhé největší open air pódium, ale i zde prosáknou tvrdší riffy kytar můžete se těšit na vystoupení skupin Calexico (9.8.), Dubioza Kolektiv (7.8.), a není na škody mrknout i na jediného zástupce z ČR na tomto pódiu, kapelu Čankišou (10.8.).

Dva obří stany pro desetitisíce fanoušků jsou tematicky rozděleny. Party Arena bude dějištěm obří tanečních party pod vedením těch největších jmen elektronické hudby jako jsou Chase & Status live (7.8.), Nicky Romero (8.8.), Empire of The Sun (11.8.), Felix Cartal (11.8.) a přes tři desítky dalších jmen.

Stovky dalších koncertů

Malá pódia nabízejí dohromady stovky koncertů všech různých žánrů. Bluesrockovou hudbu uslyšíte na D-Link Blues Színpad, která hostí např. Mississippi Big Beat, ze Slovenska Jerguše Oravce, či z USA příchozí Dave Herrero. Holandské scéně se věnuje Holland Meets Hungary stage a proniknout do italské nezávislé hudební scény včetně té rockové a punkové pomůžou koncerty na Puglia Sounds - Mambo Stage.

Taneční party nabídne Coloseum, odpočinkovou verzi s koupáním pak Sziget Beach, elektronický chill-out Cökxpon Chill Garden, kde kromě koncertů probíhají i workshopy. Tanečně se můžete vyřádit také na Afro-Latin Reggae Stage, a pokud jste milovník revivalů a tribute projektů je tu YouTube Tribute Stage. Romská hudba nabízí mnoho variant, ale při žádné se nebudete nudit a většinou budete i tančit až do úplného padnutí. O tom se můžete přesvědčit ve velkém krytém stanu, kde bude pódium Yeni Raki Roma Tent. Irish pub bude nabízet koncerty věnované opět tematicky irské a keltské hudbě a to v prostředí, které jí tak svědčí, v stylové irské hospodě.

Sziget festival - Island of Freedom, je známý také svým širokým doprovodným programem, v rámci kterého se na ostrově odehrává řada divadelních představení. Nově je otevřeno místo nazvané Cirque du Sziget, které bude hostit dech beroucí produkci “nového cirkusu” a působivé vystoupení mladých maďarských akrobatů. Nově se také otevírá Sziget Beach. V předchozích letech bylo z bezpečnostních důvodů striktně zakázáno se koupat a letos poprvé, díky novým možnostem, bude možné se osvěžit na speciální pláži. Fantastické 65 metrů obří ruské kolo Sziget Eye s neuvěřitelnou vyhlídkou na celý Sziget a i Budapešť. A je tu také famózní Giant Street Theatre, nabízející pouliční umělce z celého světa. A spousta dalších míst, kde se odehrává další program.

Zobrazeno: 98x (Zdroj: Přemysl Štěpánek)

Rad

PŘIDAT KOMENTÁŘ

Aktualita | Festival Sziget nabídne hvězdy již za pár dní | Hard Music Base

Menu

O NÁS
PRAVIDLA
KONTAKT© 2008-2019. Částečné nebo úplné kopírování materiálů je možné pouze se svolením HardMusicBase.cz a odkazem na zdroj.

TOPlist